Jump to content
Българският форум за музиканти

Най-трудното нещо


Recommended Posts

Споделете моля, кое беше или все още е най-трудно нещо или песен, което сте свирили. В смисъл такъв - кое ви изтормози най-много ? :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Still Got The Bliues - Gary Moore

Ха - ха майтапя се!

Няма сложни и невъзможи неща за свирене

Време трябва и желание и то по много.

УСПЕХ НА ВСИЧКИ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за най-трудно не знам,при музикантите е доста субективно,защото на всеки му се отдава нещо повече или по-малко !

За най-изтормозващото - няколко са :)

1.Към 7/8ми клас започнах да свиря шафъла от "Розана" на ТОТО и едва след две години успях да направя хубав груув

2.Когато бях 9/10 клас ме извикаха на прослушване(точно тези с които мечтаех да свиря,понеже съм израстнал с техните концерти в рок клуба в моят град),а парчето,което трябваше да извадя беше "Под стъклената луна" на Тиътър :) Тогава за пръв път чух ДТ,за пръв път чух парче по-дълго от 4 мин.,за пръв път чух такива барабани в песен ! Ден и нощ хедех с уолкмена(с касета на която се въртеше само това парче),спях с него,абе 24 часа слушах и не проумявах какво става и как точно ще го запомня това парче,още повече - как да го изсвиря :wall: !

В крайна сметка след адската депресия в която изпаднах в следствие на коренната промяна в представата ми за музика,нон-стоп главоболие заради затормозяващият ефект,който ми оказа ваденето на парчето,7-8 часови свиренеия на ден(имаше моменти в които майка ми криеше ключа за репетиционната,искаше да ме води по лекари(то аз верно бях като болен)),се преборих с парчето :beer:

Мога да твърдя,че това беше повратният момент в развитието ми като музикант и барабанист :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мене ме тормозят на Embrace by Dark парчетата,ма ги вадим кво да праим...иначе не мога да свиря половината парчета на Fear Factory и затва не се и опитвам...тоя Херера е луд с двете каси :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Still Got The Bliues - Gary Moore

Ха - ха майтапя се!

Няма сложни и невъзможи неща за свирене

Време трябва и желание и то по много.

УСПЕХ НА ВСИЧКИ

Да много свирене,много голям нотен материал и много музика трябва да се слуша

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Drums_master,

"Under The Glass Moon" е единственото парче на Dream Theater, което ме е кефило на 100% отначало докрай. Просто извергщина!

 

А наистина груува в "Rosanna" е култажен до божественярски. Хехехе...

Най-трудното което съм свирил аз на барабани беше... всъщност не да изсвиря, а да чуя разликата между шестнайсетината и шестнайсетината с точка при бързо И БАВНО темпо в джазираните раид-чинелки. Всъщност математически е шестнайсетина и същата с точка (т.е. с прибавена триъсет и вторинка при отзвучаването)... но всъщност не са нито шестнайсетинки, нито такива с точки. Просто е усет, математиката е просто приближение за по-стегнато и кратко онагледяване, което е неестествено. Пробвайте го в сикуенсърите на някоя програмка. Става като изплют ритъм!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми това би трябвало да е VADER-Carnal все още я правя и ще ми трябва още доста време докато я усъвършенствам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Footprints" на Майлс Дейвис биг бенд барабанист Дейв Уекл много як аранжимент първо е оригиналната тема в 6/4 после минава в 4/4 за солата и минава през няколко различни стила абе лудница е.Докато го сваля ми умряха няколко милиона мозъчни клетки от прегряване :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти всяко "вадено" парче ми е трудно, защото се сблъсквам с чужда техника и чужда мисъл. Нвремето делясах с едно парче на "Крокус", в което чак на 80 и някой си такт гамена благодари да отвори фус, преди това си бичи под еднообразна китарна и вокална партия осмини на фуса и регулярните четвъртини на каса и барабанче. Голямо броене падна... А най-трудно ми е било да извадя себе си от някой репетиционен запис правен незнайно кога... :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз веднъж не по собствено желание умрях опитвайки се да вадя парче на дейв метюс бенд и дори не помня успях ли-ма най-вероятно не..че картър кат почне с тия крейзи фусове малиииии :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен всичко ми е трудно да извадя , некадърно свиря. освен това и да науча някое парче 99% всеки път го свиря различно,забързвам/забавям(емоция какво да се прави), а 1% накрая незнам какво трябва да извиря, за достоверност питайте катско той ми е слушал някои записи.. :) :) :wall: ,абе важното е да има груув :) за

Редактирано от AccesS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм ти слушала записи ,но не мисля,че свириш некадърно....напротив много яко свириш...наистина! :):)

е не разбирам от барабани,обаче много добре си свириш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отне ми едно известно време да успея да схвана ритъма от куплетите на една песен на Съфър. Оказа се, че е 13/16. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уф от 2 седмици се мъча с едно соло и 2 парчета("Самба сонг" на Чък Кариа,и "Спейн"на Ал Жиро)на Стив Гад :wall: Е НЯМА ТАКЪВ ГРУУВ ! :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.