Jump to content
Българският форум за музиканти

Big Block Floyd Rose


Fenix

Recommended Posts

Гледах преди време в един чуждестранен форум да се обсъжда това и още тогава си мислех да пусна темата тука. Някой занимавал ли се е с тия?

http://floydupgrades.com/index.php?main_pa...ex&cPath=66

 

bsb003_lrg.jpg

 

Като чета ревюта и описанието звучи много логично и се прави много добра (според мен) аналогия с ония "състейънари", които са просто една щипка, монтираща се на горния край на грифа. Звучи ми доста обосновано но се чудя все пак дали е толкоз "добро", колкото го описват. Бих искал да пробвам. Някой дали си е правил? Като познавам българина :-D

Сега се подсетих пак за тях от темата за състейн.

 

И да добавя задължителната реплика:

"Не знам дали е било обсъждано, търсих със търсачката, но не намерих нищо"

:-D

 

(всъщност намерих 7 страници с теми, но по първите 3 нямаше заглавие като това :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 34
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ами първите 3 блокчета са направени от титан! Иначе предполагам, че това всеки стругар може да го изработи :coolp: Иначе някой във форума мисля че overdrive беше правил нещо подобно но с тремоло като замени фабричното блокче и каза, че имало осезаема разлика...

П.С. И не, не е прекалено скъпо когато не можеш да си го направиш сам :)

Редактирано от Fender_str
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:)

И не, не е прекалено скъпо когато не можеш да си го направиш сам

 

Браво!!!! Умна приказка!!!

Сериозно говоря, не се е... както обикновено.

Писна ми от: "Ако трябва ше платим"

Редактирано от RockoBG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с титана ми се струва малко глупаво - ако ще се гони маса има много по-евтини и по-тежки метали, от които може да се произведе такова блокче.

 

За сравнение -

 

Титанът тежи 4,5 гр/куб.cm,

 

Стоманата - около 7,9 гр/куб.cm

 

Месингът (нормален с 35-37% цинк) е към 8 гр/куб.cm

 

Излиза, че титаниевото блокче, ако се гони масата за състейн, ще е доста по-леко и следователно с по-малко състейн... Значи има причина хубавите флойдове да са със стоманени блокчета - тежки и от твърд материал :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, де, да... :) то затова не случайно се казва брас секция, а не стийл секция... прави си изводите сам...

 

Няма как да избегнем българския синдром "къф е тоъ и кви са тиъ, бе", нали? :coolp:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че Vynyl Sky има предвид, че другите метали ще резонират по - добре от стоманата, или нещо от сорта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи какво по-точно те интересува за floydupgrades?

 

Може и на Л.С.

 

? Да не би да имаме колега с връзки? :)

 

Просто ме интересува дали наистина е толкова осезаемо, защото бих пробвал с удоволствие. Гледах че е просто един блок с 3 дупки, затова попитах, някой правил ли си е?

Ако е лесно да се направи, би ли направил някой?

 

Просто нямам възможност да има при стругар да питам да ми направят, защото oколо мен няма такива... :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един семеен приятел се занимава с тази дейност и предполагам че като си ходя до пловдив мога да се примоля да пробва да го направи и до ти го подаря (ако стане филма де ) За целта ми трябват точни чертежи . Ако имаш мерак изрови ги и ми пиши едно ЛС

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм яко! Търсих аз още като ги видях, ама нещо не попаднах на размери, камо ли на чертежи. Гледах сега разни форуми, само един ги моли да му ги премерят, ама не откликнаха на молбата му...

 

Ще се разтърся...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледай да са машинни чертежи в мм . Аз уча Стройтелство на сгради и съоръжения и владея Autocad на master level , така че ако се наложи да ги пречертая няма да е проблем . и да попитам то това за различните видове флоидове няма ли да е различно в смисъл Floyd rose edge pro etc. ?

 

 

 

 

Edit : не е необходимо да са Аксонометрични (пространствени ) и две поглед от 'пред" и отгоре трябва да е достатъчно си мисля.

и не смятам че материяла трябва да е ТИТАН ЗАРАДИ РЕЗОНАНСНИТЕ МУ КАЧЕСТВА , все си е кристална решетка , по скоро

обемната плътност е важна <_<

Редактирано от BWC
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ta чада мой време е да ви осветля по темата. Размери на какво ви трябват? По-принцип колкото по голямо блокчето толкова по-добре ( съмнявам се точно в размера да е магията (това никога не сте ме чули да го казвам) ,но за това по-нататък в "Откровението") стига разбира се да може да се движи свободно в кухината. Истината е в сплавта или по точно в твърдоста (това е вече приказка). Колкото по качествена е сплавта (няма шупли и по-дребнозърнестта структура) по добре. От тук идва и тънката прее... колкото по твърди материалите толкова по трудно се обработват (та да не кажа и невъзможно при обикновен стругар(да не говорим ,че това не се прави на струг)). Естествено може да се направи от стомана ...ама трябва нещо специалист да се пита. Мерси за отделеното време. Ако някои има по-добра теза ,бих се радвал да я чуя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.