Jump to content
Българският форум за музиканти

Ще мога ли да извадя подобен звук ?


bingo

Recommended Posts

Здравейте, какво да направя за да свири акустична китара (след поставяне на Пиезо адаптер) като тази от клипа, интересува ме по-точно последните 20ина секунди- солото -->

 

Мисля по-натам да си купя ел. китара, но засега имам разходи, които ме спират. И понеже ме човърка, се чудя с някакви по-малко пари за адаптер и някакво кубе(което да ми послужи и за електрическата) евентуално дали ще стане. :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще стане, стига акустичната ти китара и пиезо адаптера да са достатъчно добри, както и да се справиш успешно с монтажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В такъв случай ще се пробвам. В малък ЦУМ видях адаптер който се монтира на резонаторната дупка доста елементарно, дано да е добър и като качество. Някаква съвет за кубе за домашно ползване 200-300 лв :coolp:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не би да си видял електромагнитен адаптер, или е пиезо?

По принцип пиезо звукоснемателите на електроакустичните китари най-често са точно под бриджа(струнника).

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не би да си видял електромагнитен адаптер, или е пиезо?

По принцип пиезо звукоснемателите на електроакустичните китари най-често са точно под бриджа(струнника).

 

Да разбирам ли, че адаптера трябва да е задължително пиезо за по-добър резултат ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, Евтим просто питаше за информация. И от двата типа адаптери има добри и не толкова. ПОинтересувай се за марки, цени, едно друго. Има нескъпи а много добри адаптери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам някакъв интерес, но при мен е относно класическа китара. Сори за офтопика, но някой може ли да помогне?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото при класическата е, че струните са найлонови и електромагнитен адаптер няма да работи. Вариантите са пиезо, което на мен лично ми се струва малко криво за монтаж, или има едни, които се залепят на корпуса на китарата (евтини такива - под 10лв) - резултата обаче няма да ти хареса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.