Jump to content
Българският форум за музиканти

Препоръчайте ми електро-акустична китара


Snowfire

Recommended Posts

за какво ти трябва ????

едната е по-голяма , другата е с активна електроника.

пробваш взимаш, която повече ти допадне... като цена нямат прекалено голяма разлика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по- добра електроника е относително нещо, при равни други обстоятелства се предполага, че активната ел. е по- добра може да му ползваш еквалайзерите и т.н.... другото са лични предпочитания и качество(цена)

 

други марки: ямага,корт... може да видиш в магазини(в сф)-динакорд,фактор,райзингФорс.... има бодната тема за магазини. отиваш -> гледаш ->плащаш -> свириш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стаг не е толкова хубава марка колкото Ибанезите,това може да да те наклони към някоя от страните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е така , дали ще вземеш Ибанец за 300 лева или Стаг за 300 лева ,то все един Х.. . Но според мен е по-добре да си вземеш Ибанеца , понеже имам пряки наблюдения върху модела на стаг и мога да кажа че не е добър ( имам такъв и не съм толкова доволен) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ИБАнец за 300 нещо не ми се вярва. Ако не си сигурен дали искаш да свириш, не ти и трябва - хубавите почват от 450 кинта нагоре.

Редактирано от Jorko_Beliata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък имам добри впечатления за Стаг като за евтини китари,просто за тия пари човек не може да се оплаква.За някой,който просто иска да има някаква китара ги препоръчвам,защото 200-300 лева могат да се пръснат за какво ли не,а така или иначе ако намеренията относно свиренето станат сериозни,ще трябват значително повече пари за хубава китара.Наблюденията ми са,че в този клас най-евтини китари Стаг са лидери :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за 300лв според мен по-характеристика =>

корт SFX1F -> Top material: Solid Sitka Spruce • back material: Mahogany • side material: Mahogany

•fingerboard: Rosewood • binding: White/Black • rosette: 2-ring inlay • tuners: Die cast w/ Black

Knobs • bridge: Rosewood • electronics: Fishman Classic 4. - 159EUR(313лв.)

 

просто някак съм привлечен от тази марка..... а това по каталог ми изглежда МНОГО по подходящо от стаг206 и ибанез70ке

 

едит : reviews.harmony-central.com

Редактирано от badValue
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че се намесвам в темата, но искам да задам няколко въпорса без да отварям нова тема. Та искам да питам каква е разликата между амповете за електрическа и за акустична китара и дали е проблем да се плъгне акустичната китара в кубе за електрическа?

 

Другия въпрос е може би малко глупав, но тези малките микрофончета които се слагат на резонансния отвор(AKA дупката) могат ли да играят ролята един вид на адаптер, така че да звучи добре (т.е. да се вкара микрофончето във ампа)?

 

Извинявам се пак за намесването в темата и то с толкова глупави въпроси, но нямам много опит в тези неща, а няма как да пробвам(поради липса на микрофонче и електроника на моята акустична) :hysterical:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм включвал електроакустична в кубе за електрическа и е ок (без да бараш драйва). Иначе за около 300лв. хвърли едно око и на Fender CD-60.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам точно тази китара, но тя не е електро-акустична и ми е интересно какво ще се получи ако я плъгна чрез микрофонче в кубето. За това и питах :punk_guitar:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност електроакустичния модел е CD-60CE. Мой приятел има такава и обажда доволно. Моята е CE-140SCE и в крайна сметка разликата е в електрониката и финиша.

Вземи си едно контактно микрофонче - имаше китайски за по десетина лева в музикалните магазини - колкото за пробата, лепиш го на китарата и бичиш. Пробвали сме в разни кубета - няма грижа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Fender CD-60 на каква цена е в БГ.Не намерих нищо в ето от БГ.

 

П.П Намерих колко струва.За сега този Фендер ми дапада много.

Редактирано от kook
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.