Jump to content
Българският форум за музиканти

Ток по струните


Recommended Posts

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Фазомера е тащак. За тва си има мултицети. Замери между маса и нула и фаза и маса какво напрежение има между нула и маса трябва да е 0 а с фазата мрежовото.

 

ФАЗОМЕРА НЕ Е ТАШИК!!!Той е един прост, малък по размер и удобен за носене уред с който всеки може да установи дали някъде има напрежение, докато мултицет не всеки има а и не всеки може да работи с него!! ФАЗОМЕРЪТ Е ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН когато се свири на чужда апаратура или на непозното място! Едно просто допиране до шасито веднага показва дали има или нама напрежение! В случай , че има такова не е проблем да се намери чавек който разбира от електротехника/електроника да установи причината и да я отстрани на място ако е възможно!

 

Поздрави,

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде бе! И ако нулата е прекъсната някъде в стената фазомера пак ще свети май май ама напрежение ще има ли :metalist: Айде малко по подготвен другия път :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, така е, но все пак, шансът нулата да е прекъсната(особено ако апаратурата все пак работи) е нищожен.

Пък и в този случай какво ще мериш с мултицет?

Май е най-добре да имаш и двата уреда.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не аз просто се издразних на смелото изказване. И още нещо ФАЗОМЕРА НЕ Е ИЗМЕРВАТЕЛЕН УРЕД ЗА ТЕЗИ КОИТО НЕ ЗНАЯТ! Всъшност в къщи имам фазомер който свети (при тва ярко) когато с един пръст докосна единия край, а с другия другия му край и какво правим, явно съм офазен :hysterical: За меренето ами веднъж се оказа че контакта в който ми беше включен компа не е бил занулен измерих между фаза и корпус 100 и... волта и между нула пак толкова...

Редактирано от Fender_str
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но е добър помощник. Със средностатистическия мултицет трудно ще провериш дали има фаза, ако да кажем нулата е прекъсната.

 

За случая с компа - сигурно фазомерът е светел и на фазата и на нулата и на масата.

Нека кажем, че фазомерът добре измерва шансът да те изтреска ток, поради което е и ценен :hysterical:.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С това съм съгласен. Пич помоли някой който е от твоя град да ти помогне причините може да са много както в контакта така и в апаратурата ти (прекъснало по някаква причина или лошо зануляване на кубето например) пробив в някой адаптер с който си захранваш камиончетата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извинявам се ако е твърде в страни от темата, но се сетих да питам нещо.

нормално ли е да ме удря ток в следната ситуация (тоест да ставам проводник)

 

свиря си на усилвателя заедно с няква музика от компютъра

 

китарата е включена в усилвател, едната ми ръка държи струните (които со вързани към масата на инструмента)

 

с дясната случайно пипвам един жак за слушалко на дистанционното на колонките, когато искам да усиля звука на аудиосистемата на псто.

 

доста е тъпа ситуацията чак ми стана смешно първият път. та това в реда на нормалното ли е, еле грешно съм си вързал струните към масата на екранировката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То май не се отнасяше за теб

"свиря си на усилвателя заедно с няква музика от компютъра

 

китарата е включена в усилвател, едната ми ръка държи струните (които со вързани към масата на инструмента)

 

с дясната случайно пипвам един жак за слушалко на дистанционното на колонките, когато искам да усиля звука на аудиосистемата на псто. "

 

Формулирай си въпроса малко по-добре аз лично нищо не разбрах...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

въпроса ми е , нормално ли е да провеждам ток между изход за слушалки от едни колони, към масата на комбо ? това ми се случва по инцидент като допра въпросният жак и държа струните. или греино съм замасил струните на китарата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен пък ми дойде друга идея:

Струните да са свързани с кондензатори чрез цк ключета, по-големи кондери по възможност и когато китариста се умори, да се отделя по един, два разряда, за съживяване, разбуждане....

Примерно няколко по 10 000мF ще свършат работа.

:cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако усилвателя и колонките са свързани на отделни контакти има реален шанс да те шибне тока. Пробвай да ги включиш на 1 кръг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.