Jump to content
Българският форум за музиканти

е тоя саунд на соло китарата


Recommended Posts

Mного е добра и песничката, и саунда! Ноо лежерно го раздаваш :) Кефи ме, че има много пространство в микса, така звучи много отворено и голямо. Бе екстра е. И мелодийките са ноо готини! :):D:D

 

 

Едит: Сега чух и втората, коментарите важат и за нея :D Единственото, дето не ме изкефи е липсата на плътност в ниските струни на акустичната китара, при тва в началото, където няма бас - голо звучи. Иначе - ноо яка употреба на щрайха, и интересно оркестрирано, абе супер е.

 

Въпросче - как си го направил тоя ефект, при който панваш високите струни на арпежа на акустичната вдясно, а ниските - вляво? Пан-а ръчно ли си го чертал във времето, или има по-тарикатски начин?

Редактирано от Glacierise
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mного е добра и песничката, и саунда! Ноо лежерно го раздаваш :D Кефи ме, че има много пространство в микса, така звучи много отворено и голямо. Бе екстра е. И мелодийките са ноо готини! :happy::):)

 

 

Едит: Сега чух и втората, коментарите важат и за нея :P Единственото, дето не ме изкефи е липсата на плътност в ниските струни на акустичната китара, при тва в началото, където няма бас - голо звучи. Иначе - ноо яка употреба на щрайха, и интересно оркестрирано, абе супер е.

 

Въпросче - как си го направил тоя ефект, при който панваш високите струни на арпежа на акустичната вдясно, а ниските - вляво? Пан-а ръчно ли си го чертал във времето, или има по-тарикатски начин?

Класическия начин е с EQ panning- един еквалайзер дето реже високите на единия канал и още един дето реже ниските на другия- и сичко ниско звучи само на единия, а високото- на другия. Разбира се има и други по ЕнтИлЕгентни начини :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

свириш високите регистри в единия канал, ниските в другия.

 

Също и с EQ.

 

А другите начини са ? :happy:

 

 

 

@Glacierise

Благодаря за отделеното време.

Песните са просто проби ,нещо като учебни материали.

 

След като реша как ще звучат ще ги презапиша и доразвия:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

свириш високите регистри в единия канал, ниските в другия.

 

Също и с EQ.

 

А другите начини са ? :happy:

Самплитюд - Стерео енхансър ефекта, цепи честотната лента и можеш да въртиш по стерео картината както искаш :)

И май бях виждал един Дилей плъгин, който можеше да му дефинираш на пинг-понг програмата кои честоти да енхансва в единия и в другия канал по отделно, но не си спомням кой беше, защото пък самия плъгин правеше изключително неприятни фазови проблеми и го разкарах много скоропостижно...

Но на практика с ЕКу е същото...

 

А най-добре да го изсвириш !!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За второто:

Малко компресийка ми се струва, че можеш да удариш на кухарката. С бърз атак тайм, разбираш защо :D (най-вече у лево става дума).

Тея падове мъничко ми се струва да се блъскат с баса в ниските. Може да греша. А и баса добре си го изрязал ама имам чувството, че си могъл малко по-височко да почнеш резнята.

Тоз път фазите не ги коментирам :cheers::cheers::D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е аз вече тея фази ми омръзнаа

 

И да ги има и да няма

все е една е др****та :cheers:

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много яко, само басът ми идва малко по-силен. Ниските като цяло на първото са бая. Това си е лично мнение де :headbang: . Иначе за парчетата и свиренето няма какво да се говори :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.