Jump to content
Българският форум за музиканти

За кучетата и флойд роузите


Bobolin

Recommended Posts

Вечер е. Седя си в стаята и побяснял от жуженето на 6-та и от части на 5-та струна (което е една друга обширна тема) седя пред компютъра заровен в howto-та за setup-ване на китара. Зад мен скромният ми Jackson седи полуразглобен на леглото в очакване на интервенцията ми. И точно в този момент в стаята най-невинно се вмъква моя домашен любимец - едногодишен (30 кг.) голдън-ретривър - Арчи. Поглеждам го с досада и продължавам четенето. След около минута инстинкта ми подзказва (такъв се създава след няколко години съжителстване с всеядно - паркет, балатум, дърво, желязо, кабели и т.н. куче), че нещо зад мен отива на зле. Обръщам се и виждам как моя красавец осъзнал емоционалния взрив, който ще се излее след миг върху него, сконфузено навежда глава и от устата му изпада една от разглобените плочки горе на заключването при главата на флойда ми. Опитвам се да овладея паниката в мен. Почти успявам. Отчаяно търся болтчето от заключването. Няма го. Хващам песа и му разтварям устата. Оглеждам подробно вътре - няма го. Вдигам му езика - гледам под него - и там няма. За миг ми минава идеята как ли изглеждам отстрани - представям си отговора - не ми харесва. Стигам до извода, че заветната бурма е изконсумирана. Веднага обаче ми хрумва стратегия - утре го дебна на разходка и като клекне да облекчи повига на природата аз с едно наилонче прибирам лайненцето и после гнус не гнус си търся в него болчето. Ако не излезе сутринта на вечерната разходка. Малко ми олеква но само малко - поне имам план. Минавам след два часа (изчетох около 20-30 туториала за сетъпване, разглабях и сглабях, мерих, въртях - 5 и 6-та жужят но това е една друга тема) през коридора и поглеждам гузно заспалия ми пес и о изненада. Пред него бурмата. Помирисвам я - не е излязла оттам откъдето очаквах. Та това е в общи линии. Хепи енд.

Редактирано от Bobolin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вечер е. Седя си в стаята и побяснял от жуженето на 6-та и от части на 5-та струна (което е една друга обширна тема) седя пред компютъра заровен в howto-та за setup-ване на китара. Зад мен скромният ми Jackson седи полуразглобен на леглото в очакване на интервенцията ми. И точно в този момент в стаята най-невинно се вмъква моя домашен любимец - едногодишен (30 кг.) голдън-ретривър - Арчи. Поглеждам го с досада и продължавам четенето. След около минута инстинкта ми подзказва (такъв се създава след няколко години съжителстване с всеядно - паркет, балатум, дърво, желязо, кабели и т.н. куче), че нещо зад мен отива на зле. Обръщам се и виждам как моя красавец осъзнал емоционалния взрив, който ще се излее след миг върху него, сконфузено навежда глава и от устата му изпада една от разглобените плочки горе на заключването при главата на флойда ми. Опитвам се да овладея паниката в мен. Почти успявам. Отчаяно търся болтчето от заключването. Няма го. Хващам песа и му разтварям устата. Оглеждам подробно вътре - няма го. Вдигам му езика - гледам под него - и там няма. За миг ми минава идеята как ли изглеждам отстрани - представям си отговора - не ми харесва. Стигам до извода, че заветната бурма е изконсумирана. Веднага обаче ми хрумва стратегия - утре го дебна на разходка и като клекне да облекчи повига на природата аз с едно наилонче прибирам лайненцето и после гнус не гнус си търся в него болчето. Ако не излезе сутринта на вечерната разходка. Малко ми олеква но само малко - поне имам план. Минавам след два часа (изчетох около 20-30 туториала за сетъпване, разглабях и сглабях, мерих, въртях - 5 и 6-та жужят но това е една друга тема) през коридора и поглеждам гузно заспалия ми пес и о изненада. Пред него бурмата. Помирисвам я - не е излязла оттам откъдето очаквах. Та това е в общи линии. Хепи енд.

Всичко е добре, когато завършва добре :arrow: добре, че не се е наложило да видиш отблизо единия "край" на кучето си и произведенията му :)

 

Успех с поправката на китарата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хехе за кучето, радвай се че не ис му бъркал в ....цата

 

по скоро въпроса който мога да започна да нищя е за 5-6 струни на въпросната китараааааааа такамммммммм

не ти трябва сетъпване

 

не знам доколко си запоснат с устройството на флойда, но ще отбележа че той се крепи на два болта - стъдове. те се завиват или развиват в зависимост от това дали искаш да свалиш или вдигнеш флойда. щом 5-6 пращят значи развий с половин - един оборот горния стъд и си готов :) не ти трябват книги, учебниси и таралясници секви :)))

и да храниш кучето че току виж изяло китарата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един познат Милко(който май ве4е не свири) имаше боксер и задьлжително си дьржеше китарите

отгоре на гардероба!!!

 

:cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много яка случка :D

 

Съседското куче пък изпитва панически страх от китарата ми .. :cheers:

Идвало е вкъщи и като взема да свиря подвива опашка и пали по надалече

Явно не ми е добра свирнята :cheers: и като дрънкам "жалеят звяр и природа" дет е казал поетът

:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кефих се яко дорде четох таз случка.

 

Ма, май требваше да в Говорилня :rolleyes: , а?

 

Нищо, таланта си личи отдалеч.

Бравос!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, добре. Аз на твое място най - вероятно щях да разкостя кучето :killyou: .

За плочката щеше да яде шутове ама за бурмата сигурно щеше да има дисекция... :killyou:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти се случи някой чарк да бъде "изяден" - дай разхлабително на кучето и така няма да "ровиш" из фекалиите а ще използваш пинсета или там каквото имаш под ръка - после силна струя вода, после сапун и ей такива неща :lol:

То кучето не е виновно :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.