Jump to content
Българският форум за музиканти

За малко помощ:)


Telerig

Recommended Posts

Здравейте колеги :) Един приятел - начинаещ басист е решил да си купува бас и мислим в края на седмицата да пообиколим из музикалните в София, но понеже аз съм китарист и си мислех да ви питам за малко инфо къде какво има, защото не съм обикалял отдавна. :) Човека търси нещо до 600лв, ще съм ви благодарен ако ме насочите към магазин и марка. :) И още нещо...имаме дилема с него 4 или 5 струнен да бъде, защото той сега се учи да свири и ще има ли проблеми ако е 5 струнен...мерси предварително!

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за начало 4 струнен бас би свършил много добра работа...Разликата според мене в 4 и 5 струнните не е голяма ,ако е тръгнал да се учи може и на 4 и на 5 струнен ..,Всичко зависи от това как му пасва ,ако на 4 струнен му е по лесно ,а има 5 струнен, би могъл просто да избегне "излишната"..но нали разираш ,че е важно какво точно ще се свири ,ако е само един стил разбира се...

А по темата за какъв бас да си вземе ,препоръчвам ти :

Fender,Ltd,kakvito mn rqdko se namirat mi se struva i Yamaha... za men tva sa markite... tuk vuv foruma ima mnogo kitari ,koito se prodavat na mnogo izgodni ceni ...razgledai vnimatelno predi da kupuvash..suvet!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси брато, :) но ми се струва, че дори и от евтините фендери ( а LTD абсурд) няма да има за тая цена и в тоя ред на мисли се сещам за Squier - 5 струнен такъв знам, че ще се намери за 5-600 кинта нов..мислите ли, че Squier е ОК :think: ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига да не му е дебел грифа (щото аз затова не харесвам Фендер- производните) - Squire си е бас идеален за начало. Може и някоя по- ефтина Ямаха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 или 5 струнен:

За тези пари аз бих взел 4. На 5 стр. ниската струна обикновено звучи зле при евтините басове. Ако свирите яко Корн и нон стоп в ниски настройки - да грабва петицата.

 

 

Ако си мислите за Фендерски тип - Пресижън бас е варианта за рок-музика!!! Ако стигнат пари за някой мексикански Фендер - супер, ако не - и Скуайър ще свърши работа.

Другия добър вариант е нещо тип Мюзикмен - с един двоен адаптер отзад.

Тази препоръка е въз основа на предположение, че ще се свири рок и/или по-твърда музика. Ако е друго - кажи, ще коригираме офертата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...На 5 стр. ниската струна обикновено звучи зле при евтините басове. ...

Самата истина, имайте го в предвид.

Относно Squier - що не ! Но погледнете и други алтернативи, не знам как "вървят" Yamaha, но са си хубави басове, друг вариант - противоречивата марка Stagg - ама за 600 лева избора е такъв, освен ако не попаднете на нещо втора ръка и то в много добро състояние.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами нали знаете че тук във форума КОпувам-Продавам се продава една 5 струнна Ямаха...вижте ако още се продава..цената беше 500 лв..ии горещо ви я препоръчвам тази китара...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз свиря на 5 струнена бас Stagg kakto kaza fracture противоречива марка обаче за сметка на това аз съм много доволен особено как звучи през моето басс комбо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.