Jump to content
Българският форум за музиканти

Записване на вокали чрез РС


Recommended Posts

Здравейте.

 

Тези дни ще си взимам ново мощно РС (със саунд карта SB Live 7.1 или някое Audigy) и искам да запиша вокални партии върху едни парчета на групата, в която пея (assoass, Anakon, hypermusic и аз от форума :) ).

 

Тъй като съм пълен лаик - бихте ли ме светнали какво ще ми е нужно да си купя за следното :) (примерно DI бокс, нещо като предусилвател, тн...)

Единственото, с което разполагам засега, е пасивен микрофон Behringer и кабели :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговора ми най-вероятно ще те разочарова, но такъв е живота!

Значи:

1. По-хубава звукова карта - например E-MU 1212M или E-MU 1820M

2. Микрофонен предусилвател - например Fucusrite Red1, Red7 или Red8

3. Добре оборудвано помещение

4. Отлична мониторна система

5. Добър софтуеър

6. Познания и умения за запис, работа с микрофон, смесване, познаване на софтуеъра.

С гол ентусиазъм няма да постигнете нещо качествено. Само ще се изпокарате и ще си изгубите време.

Това е!

Ще има и други мнения след мен, но това е същественото.

Успех!

Редактирано от IvanDTr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами, по-добре идете в студио, ла(й)ф и аудиджи, освен , може би 4, имат ужасни входове. иначе ако искате по-непрофесионално се вкарвате в един гардероб и с дебели пердета и дюшеци ( пробвал съм, вътре е като в карцер) ще постигнете някакъв що-годе добър саунд

 

пп преамп преди лафа, задължително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, при това положение съм доникъде и май там ще си остана :)

 

Ставаше въпрос за демо запис, не се изисква особено качество, просто що-годе да се чува/разбира за какво иде реч.

 

А микрофонен предусилвател откъде мога да закупя, защото такъв ми е нужен и за репетиционната ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, при това положение съм доникъде и май там ще си остана :)

 

Ставаше въпрос за демо запис, не се изисква особено качество, просто що-годе да се чува/разбира за какво иде реч.

 

А микрофонен предусилвател откъде мога да закупя, защото такъв ми е нужен и за репетиционната ?

спокойно!

Тез ако ги слушаш по добре се откажи за винаги!

:):):)

 

Вземи си един пулт евтин няколко кабела микрофон

и си записвай на воля!

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кабели имам, пулт също в скоро време сигурно ще набавя. Ама май наистина ще си ми трябва предусилвател за микрофончето...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ти трябва за демо, грабвай някой 6 или 8 канален пулт на Behringer, няколко кабела и два микрофона и не ти трябва предусилвател. Ползвай микрофонния вход. До 200 лв. ще се оправиш.

Може да си играеш на този "playstation" на тонрежисура и да си направиш демото. :metalist:

Редактирано от IvanDTr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може, ако китарата е активна и имаш предусилвател или пулт с подходящ вход за целта.

За на живо пиезото е ОК, но за запис с микрофон е по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.