Jump to content
Българският форум за музиканти

микрофони


Recommended Posts

някой да е запознат или да е ползвал микрофони SoundKing ? в динакорд са внесли от тази марка . моделите които предлагат са

 

за каса :

1.SoundKing ED-011 - 32 euro

2.SoundKing ED-007 - 32 euro

 

динамични за томове или снеър:

1.SoundKing ED-004 - 28 euro

2.SoundKing ED-012 - 28 euro

 

кондензаторни:

1.SoundKing ED-017W - 32 euro

2.SoundKing ED-018W - 32 euro

3.SoundKing ED-019B - 26 euro

4.SoundKing ED-020B - 26 euro

 

някой да си е играл с етзи модели и да сподели впечатления ? евтини са и едвали са кой знае какво, но все пак за не толкова честа употреба ми се струва добра покупка

от Tук може да се видят какво представляват самите микрофони а Тук е дадено в какви конфигурации могат да бъдат закупени

Редактирано от AccesS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 35
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Eто ви господа малко от китайския синдром с микрофоните....не знам какви са тези фирми и цени,ама като си представя че за да ги продават Динакорд с 100% печелба...хм,колко ли е истинската им цена????И веднага си представям как звучат(просто имам подарък един такъв микрофон от "известните" ефтиний...и какво да ви кажа...просто много хубаво записва...и всичко наоколо и отвън от сградата(в сравнение с фирмените и по-скъпи)!Така че внимавайте с покупките!Вземете ако ви дадат за проба няколко и ги тествайте..или ги донесете да ги тестваме заедно в студиото!Това е моя съвет!

аааа-сайта:

http://www.prorec.com/prorec/articles.nsf/...6256A80000F9319

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

btw......забравих да покажа...от този тип микрофони(само че с различни наименования) има във всеки магазин в Европа...все едно всеки магазин си ги поръчва в Китай с различни имена,а всичко вътре им е едно и също...ей така между другото:

 

http://www.thomann.de/the_tbone_mb78_beta_...05d9956559a896d

 

http://www.thomann.de/the_tbone_em900_ster...05d9956559a896d

 

http://www.thomann.de/the_tbone_dc4000_dru...05d9956559a896d

 

http://www.thomann.de/the_tbone_sc100ii_ko...05d9956559a896d

 

А тия все едно са "Sennheiser"-чета....:

 

http://www.thomann.de/t-bone_dc_1000_prodi...05d9956559a896d

 

а....и едно като Shure-че

 

http://www.thomann.de/t-bone_mb85_prodinfo...05d9956559a896d

 

Хайде да не отварям и други магазини...Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Госпожице видях цените ,мога да ти кажа че ако искаш да звучиш като хората по хубаво се бръкни малко повече .

Редактирано от evans
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето няколко записчета с два микрофона B1 и C1 от една от въпросните "мръсни комунистически марки" Studioprojects и съответно чудесната и прекрасна немска марка Neumann представена с U87:

 

http://www.nowhereradio.com/artists/album?...&alid=675#14015

 

(благодаря на bobalan за линка даден в една друга тема)

 

Мен ме кефи как звучат и трите :metalist:

 

Аз понеже не разбирам прочетох какво пише в Sound On Sound (July 2005) за StudioProjects B1 и след като и те го похвалиха си взех такъв - кефи ме, вероятно е пълен боклук, но си ми върши работа и беше някакви смешни пари, откровенно казано не си спомням колко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

никой не е казал че трябва да си ги копувам комплект, само питам. тези дни може да се сдобия с един за каса и един за барабанче и да видя как стоят нещата, при положение че ще се ползват 2-3 пъти годишно и то в случай че няма други мисля че покупката е оправдана. едва ли някой си мисли че ще са с качеството на shure beta(примерно) но то се вижда и от цената, който му се дават пари и иска да звучи ОК да купува скъпо. аз още се двумя за микрофоните и миксера, опипвам почвата правя си сметка за какво ще ми трябват и колко време ще ги използвам. не мисля да пръсна пачка пари за нещо което ще ми влезе в употреба утре и след това следващата коледа :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако отворим една нова тема за оригинални и неоригинални микрофони, ще е интересно да се види кой какво е тествал. Всеки иска да има нещо с капсула М7, ама си има доста добри реплики. Че то да не космическа технология да го е........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето няколко записчета с два микрофона B1 и C1 от една от въпросните "мръсни комунистически марки" Studioprojects и съответно чудесната и прекрасна немска марка Neumann представена с U87:

 

http://www.nowhereradio.com/artists/album?...&alid=675#14015

 

(благодаря на bobalan за линка даден в една друга тема)

 

Мен ме кефи как звучат и трите :)

 

Аз понеже не разбирам прочетох какво пише в Sound On Sound (July 2005) за StudioProjects B1 и след като и те го похвалиха си взех такъв - кефи ме, вероятно е пълен боклук, но си ми върши работа и беше някакви смешни пари, откровенно казано не си спомням колко.

Здравей "niki123bg"!

 

Съсвсем естествено е да не намериш някаква огромна разлика в звука!!!Ами виж през какви конзоли и пре-ампове са прекарани!(Не говорим изобщо че е mp3-ка,а не оригиналния 24bit/96 kHz-ов запис,който предполагам са направили!И български микрофон да прекараш през Amek / Neve system 9098 и той ще обади хубаво!Проблемите възникват когато сравниш Studio Projects B1 and C3 compaired to a Neumann U87Ai на миксери от "достъпното" финансово ниво на повечето Home-Studios или когато ги вкараш директно в някой посредствен смесителен пулт-без някакви пре-ампове!!!Не бих искал да ме разбира някой отново неправилно,но както пише и много често по световните списания,където се тестват много неща:"За тези пари,това ще ви свъши работа и ние бихме ви го препоръчали"!Щом теб те кефи-всичко е О.К.Никой не убеждава никой да си купува Neumann-след като 3/4 пъти в годината ще си пробва в къщи някой и дуг демо-запис!Аз лично също нямам и не бих си взел скоро време Neumann-имам достатъчно други качествени марки(не толкова по-ефтини)но с много добри спецификации и тех-награди!!!Знаете за Audio-Technica,Rode,Sennheiser,AKG-там има микрофони,който не отстъпват по нищо на Neumann-ите,освен с цени!Така,че според чергата всеки да си простира краката!Така е....но и истината със БГ-звука и Американския звук си е все още налице-дори и да се започне само от микрофоните,затова и цените там в студиата са други!Затова всеки човек е "търсач и творец"!А за разликите между Yamaha MG12/4 i Beringer-UB1204Pro...не съм забравил,просто имам много работа в студиото и когато мога-тогава отговарям или влизам във форума!Ще ти напиша и за тях тези дни!Поздрави на всички!

 

 

Kurt Foster - Studio Projects B1 and C3 compaired to a Neumann U87Ai

 

A short acoustic guitar snippit comparing

a Studio Projects B1 and C3 to a Neumann U87ai.

Both mics were through "Amek / Neve system 9098

mic pres". The last two snips are the Studio

Projects B1 and C3 through first a Studio

Projects VTB 1 mic pre and then a "Mackie

SR 24 vlz mic pre".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето няколко записчета с два микрофона B1 и C1 от една от въпросните "мръсни комунистически марки" Studioprojects  и съответно чудесната и прекрасна немска марка Neumann представена с U87:

 

http://www.nowhereradio.com/artists/album?...&alid=675#14015

 

(благодаря на bobalan за линка даден в една друга тема)

 

Мен ме кефи как звучат и трите :unsure:

 

Аз понеже не разбирам прочетох какво пише в Sound On Sound (July 2005) за StudioProjects B1 и след като и те го похвалиха си взех такъв - кефи ме, вероятно е пълен боклук, но си ми върши работа и беше някакви смешни пари, откровенно казано не си спомням колко.

Здравей "niki123bg"!

 

Съсвсем естествено е да не намериш някаква огромна разлика в звука!!!Ами виж през какви конзоли и пре-ампове са прекарани!(Не говорим изобщо че е mp3-ка,а не оригиналния 24bit/96 kHz-ов запис,който предполагам са направили!И български микрофон да прекараш през Amek / Neve system 9098 и той ще обади хубаво!Проблемите възникват когато сравниш Studio Projects B1 and C3 compaired to a Neumann U87Ai на миксери от "достъпното" финансово ниво на повечето Home-Studios или когато ги вкараш директно в някой посредствен смесителен пулт-без някакви пре-ампове!!!Не бих искал да ме разбира някой отново неправилно,но както пише и много често по световните списания,където се тестват много неща:"За тези пари,това ще ви свъши работа и ние бихме ви го препоръчали"!Щом теб те кефи-всичко е О.К.Никой не убеждава никой да си купува Neumann-след като 3/4 пъти в годината ще си пробва в къщи някой и дуг демо-запис!Аз лично също нямам и не бих си взел скоро време Neumann-имам достатъчно други качествени марки(не толкова по-ефтини)но с много добри спецификации и тех-награди!!!Знаете за Audio-Technica,Rode,Sennheiser,AKG-там има микрофони,който не отстъпват по нищо на Neumann-ите,освен с цени!Така,че според чергата всеки да си простира краката!Така е....но и истината със БГ-звука и Американския звук си е все още налице-дори и да се започне само от микрофоните,затова и цените там в студиата са други!Затова всеки човек е "търсач и творец"!А за разликите между Yamaha MG12/4 i Beringer-UB1204Pro...не съм забравил,просто имам много работа в студиото и когато мога-тогава отговарям или влизам във форума!Ще ти напиша и за тях тези дни!Поздрави на всички!

 

 

Kurt Foster - Studio Projects B1 and C3 compaired to a Neumann U87Ai

 

A short acoustic guitar snippit comparing

a Studio Projects B1 and C3 to a Neumann U87ai.

Both mics were through "Amek / Neve system 9098

mic pres". The last two snips are the Studio

Projects B1 and C3 through first a Studio

Projects VTB 1 mic pre and then a "Mackie

SR 24 vlz mic pre".

Това което казваш звучи много логично. Предполагам, че на по-нисък клас апаратура Neumann-а ще се откроява много повече от Studioprojects, но няма как да получа информация по тази тема.

 

Имам нисък клас пулт и микрофонен преамп, но няма откъде да взема Neumann за да чуя разликата. Да не говорим, че записи си правя в "хола" - as it is - без никакво акустично третиране, така че е кажи речи все тая с какво ще записвам.

 

Между другото, една от последните части от мп3-ката е именно със Studioprojects B1 (около 190 кинта май) прекаран през Studioprojects VTB1 (около 250 кинта) - т.е. нисък клас микрофон във нисък клас предусилвател. Не звучи зле, поне на мен ми допада.

 

Благодаря, че отделяш време да коментираме тези теми. Очаквам с интерес мнението ти за Behringer vs Yamaha, защото рано или късно смятам да си взема пулт с балансирани изходи и точно тези двата са в полезрението ми. Mackie съм ги отсвирил на този етап, първо защото до колкото разбрах този им клас миксери не са нищо особено и второ, защото цената им тук е просто безумна.

 

пс. За да не остане някой с грешно впечатление - интересувам се от продукти с добро съотношение цена/функции. Да, качеството като обективен и субективен фактор е с далеч по-нисък приоритет за моите домашни занимания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маниаците на коли казват, че има два вида автомобили: ''мерцедес" и всичко останало. За мене има "Нойман", "Зенхайзер" в по-малка степен, донякъде "Шур" и всичко останало. А специално за барабани, ако няма AKG, то това не е класика в жанра. :) А това... студиопроект или к'вото и там да било не съм чувал къде се сервира и с нож и вилица или само с лъжица се яде?!

Access, не ти трябват микрофони. По-добре си купи още един чинел за тези пари или по-хубаво столче. Там където ще свириш микрофони ще има. А на репетиция дръмса трябва да е като певеца - без ефект и акустично (е на певчо му трябва микрофон за да ни надвика, ама без разните му там дилеи, еха и ревербератори, та да се чува к'во ста'а). :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ехееее колко Neumann си ползвал за да казваш това и колко AKG-то (С12 например) , а Brauner, Telefunken , Soundelux, Geffel те не правят микрофони май.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.