Jump to content
Българският форум за музиканти

Искам да изкайа благодарността си към:


rockajiqta

Recommended Posts

Ся слушайте,братя:искам супер мн да благодаря на 7thstring,Morello,NitroBGA,Evtim Djerekarov,Teleriq,AXE,Burton,Vov4o,SlipFly и най-вече на the gorer!Мерси момчета щот супер ме надъхахте!И най-вече аз свиря клетва(Без солото) без проблеми и Nothing else matters,red hot chili peppers(nai-izwestnite) и сякви такива с акорди.Тва за мен не е проблем ама аз и не сам кой знае колко голям-15.И освен това тази седмица тръгвам на уроци.И сякви жици като Master of puppets seek and destroy thunderstruck и още мн други мога.Само че искам яко жици да има!И за тва искам да ви попитам още нещо каква китара да си взема като напредна с уроците и изобщо те имат ли някакво значение за това!Мога да си позволя да 300 лв.(е може и повече ама зависи)...

И понеже сам 100% сигурен че в този сайт има мн специалисти които разбират много от тази работа:

Да ви попитам какво е мнението ви за Angus Young и за стила му щот мен супер мн ме кефи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бих ти препоръчал да похарчиш тия кинти за нещо втора ръка евентуално.. ако държиш да е ново за тия пари ( мисля) разликата ще е само в името.качеството задоволително като за старт :)

така че барвай една и яко бой докато и исъхнат чорапите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей отново. Каквото и да си решил - добре си напрвил :)

Първо :

Обикаляш магазините :

Rising Forse - основен вносител, адреса ще ти даде някой с пост по надолу, аз мога да ти кажа - слизаш на Сердика на метрото, отзад, отдясно

Фактор - Културен дом Лиляна Димитрова (ако не се лъжа, ваш'те ще го знаят) до 1-ва Английска Езикова Гимназия.

Малък Цум - Мисля, че зареждат от Rising Forse, трети етаж - най-вдясно.

Джаза - близо до СМГ - там има само втора ръка инструменти и усилватели.

Има още един два, но това, мисля са основните (този на пам. Левски го затвориха, нали ?)

 

Най-важното - вземи със теб човек който е свирил много на ел. китара, сменил е поне 2-3 китари и може да ти помогне в избора на правилно звучаща (не фалшива, избушена, шумяща, ръждясала, грънясала, гнила) китара. Всеки ще каже, че "важното е на теб да ти харесва", ...абе не е баш така, защото в момента нямаш мярка за сравнение, позволи на човек, на когото имаш доверие да ти избере, предполагам, че ще ти хареса, пък тогава вече му мисли.

Първо обаче обиколо магазините, набележи си китари, извикай помощника, мислете, съветвай се с ваш'те, влизай в сайтовете на съответните компании-производители, искай информация от магазинерите, питай съфорумниците за видове дърва, тремолота, адаптори (неща, с които не съм запознат в дълбочина), струни и т.н и няма да сбъркаш..

Край на глава първа.

Успех :):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mерси пак на теб пич.Само искам да кажа,че китарата ми е с метални струни и свиря с перце(с пръсти също мога ама не толкова добре).Щото в предната тема някои писаха за найлонови.Аз не сам свирил въобще с найлонови ама ще пробвам след 2-3 дена.Освен тва сам свирил на 3-4 китари ама моита има страшна акустика.Казвали са ми че е мн добра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен това сам от пловдивско(Сопот) и мога да разгледам в Пловдив а не в София.И ако може конкретен савет за марка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Пловдив:

Дупката /на ул.Иван Вазов, срещу уч. Патриарх Евтимий, бившата малка Лиляна Димитрова/ - има много Stagg, но внимавай докато избираш; най-доброто място в Пловдив да си намериш инструмент на старо

 

Партийния дом /до хотел Тримонциум, под Концертна зала/ - има Squier, Peavey /не лош вариант/, Yamaha и др...може да попаднеш и на нещо на старо.

Ако намериш Yamaha ERG 121, за тия пари които си готов да дадеш това е чудесен инструмент

 

Бозов /близо до Панаира, на ул Брезовска 34/ - няма много избор на китари, но може да провериш ако имаш време

 

аз за тези се сещам /без един, който се намира до Кукления театър, но е с бая завишени цени/

 

Успех! И определено ако можеш вземи с теб човек, който разбира от ел. китари

 

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей,rockajiqta,ако искаш като имаш път към Пловдив някой ден ми се обади,щото аз продавам един Squier+калъф и дисторшън за 300 лв. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а кубе имаш ли?

аз сега ползвам берингер кубе 15 вата с дисторжън + китара (доста добра за нищожната цена) и съм доста доволен

около 300 лева

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За такова нещо бих се разходил и до София, че и до съседните нам държави ако имам възможност. Предполагам, че не си купуваш китара всеки ден или седмица...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Taka e!OK и сега ако ми кажете и китара,която да звучи близо до gibson-a на Angus Young!Щот мн ме кефи ама ако може и някаква като на James hetdfilt ама на достъна цена!4ао!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а кубе имаш ли?

аз сега ползвам берингер кубе 15 вата с дисторжън + китара (доста добра за нищожната цена) и съм доста доволен

около 300 лева

И аз щях да кажа, че берингер предлагат доста добри стартови пакети- китара + кубе + калиф за доста скромни пари, а за такава цена можеш да си вземеш най-много squire, което уффф... абе пак е китара...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми моята behringer отнася squier по качество :) като пипнеш тук-таме по тръс рода (мойта противно на всякаква логига беше сетъпната за .10 струни :cheers: ) нямаш проблеми. ключовете са много добри, или поне тези, които бяха на моята. и на тремоло сполучих ама него не го ползвам ;) . само адаптерите не ме кефят че са единични и шумят много

иначе звуг близък до angus young не знам дали може да се постигне с единични адаптери, за това се надявам някой от по-посветените съфорумници да помогне :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и сега ако ми кажете и китара,която да звучи близо до gibson-a на Angus Young!Щот мн ме кефи ама ако може и някаква като на James hetdfilt ама на достъна цена!4ао!

 

Със сигурност търси модел с два двойни адаптера - т. нар. "хъмбъкери". Оттам нататък да кажат китаристите :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един мой приятел си купи чисто нова китара Vintage -1:1 SG-то с което свири Ангъс за 350 кинта (червена)..за тия пари супер изработка и звука и не е никак лош :blink: Виж по тия магазини за Vintage китари супер са и на ниски цени....аз в София бях гледал такава само. че като на Макс Кавалера дизайна - черна направо убиец, така че огледай се препоръчвам ти ги щом се кефиш на такива. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.