Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с усилвател Behringer Ep2500


Recommended Posts

Единия канал работи перфектно, но след като замерих другия се оказа че: 4 транзистора тип 5200 са изгорели, и един конденз 1200мф 63в е прекъснал.

Но след като обърнах платката останах очуден, от доло имаше много малки диоди и интеграли.

Мога ли да го възтановя или не си струва и продават ли се готови канали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали можеш да го възстановиш зависи само от твоите познания и възможности.

Но пак помисли дали не е по-добре да се разправяш до дупка за гаранцията.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали се сещаш, че само заради няколко тариката на дребно, които се опитват да пробутат ремонтирано стъпало ще си замине гаранцията още с първото бодване с поялника? Занасяй им го и си гони правата - в България никой не си гони правата -какво става бе хора? Срам ви е да правите скандали и предпочитате да се набутвате и да си давате парите изкарани с честен труд и пот на челото на някви пикльовци, които тарикатеят на дребно ли? Ооооок...

 

П.П. Тва за духовния живот беше яко, да ;)

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
Отговорено (Редактирано)

Нека и аз изкажа скромното си мнение-Хорните са изгаряли защото стъпалото се е възбуждало на ултразвукови честоти неуловими за човешкия слух.И аз поддържам мнението че са му продали ремонтирано стъпало.

И не е само това-май е изгорил и един Еминенс ПРО 12/400 със същия усилвател.

Редактирано от MARK B
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да точно, хорната и 12-ката си заминаха от ултра честоти. И друг колега се оплаква, при него прекъснал 15инч без да изгаря.

Но интересното е друго това че аз им казвам за това, а те казват че ние сме били виновни затова че горят хорните, стапалата били мошни а ние сме закачали слаби колони.

Качвам по 3 колони на канал, а те казват че филтрите били менте.

Докато спорихме гаранцията му изтече, хвърли толкова пари а сега събира прах в гаража.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стапалото не може да се замени, а и няма гаранция вече, казаха че можело да се смени само изгорелия канал което ще ми струва 200лв.

Аз материални щети немога да им нанеса, нестава така.

Виновен е продавача на маг.Призма който ме убеди да го купя, а после ме кръщаваше че аз съм бил виновен.

Народа е казал " За и**но дупе цяр няма", ако щеш се оплачи на Арменският поп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен,са ти набутали некадърно ремонтирано стъпало.Аз ползвам същото,купено от същия магазин,вече 6-та година,работи с 2 колони по 400в. по 7,8 часа на ден със сериозни db,преживяло е токови и всякякви други удари и не е мръднало - работи си перфектно. ТЪРСИ СИ ПРАВАТА,защото ако продължаваме да си траем,ще продължават да ни лъжат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Взех си ново стъпало EP2500 но още от първият ден започна да прави проблем, след като го изгася в колоните продължава да се чува музика и страшно пукане, постоянно ми гори хорните и почна да грее.

То е в гаранция, дадох го в сервиз но ми казаха че аз съм го изгорил.

Има ли някъде схема за него, и струва ли си да го правя.

Благодаря. ;):D:recourse: :recourse:

 

Отивай в комисията за защита на потребителите и им обясни ситуацията от мига в който си закупил ампа до днес.Не се разправяй с олигофреите от магазина и сервиза.Как ще докажат че ти си го изгорил а не е проблема в стъпалото.Няма как.

Обърни се към комисията и до месец може и по малко ще имаш ново стъпало или ще ти върнат парите, както ти решиш.

Точно поради тази причина че не ти се занимава и не само на теб ами и на доста народ, те ни правят на луди.

Редактирано от pioneer 306c
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.