Jump to content
Българският форум за музиканти

Bohemian Rhapsody - Live


Amphibia

Recommended Posts

понеже четох изказване че повечето се правят на големи музиканти а не пускат нищо от тях, реших да го кача този фаил.

предполагам че не съм в числото на "големите музиканти"

 

за инфо... тук си свиря на пианото и си пея

 

Live in Roding/Germany

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хей, браво! Страхотно е станало! :ph34r:

 

Има много емоция!!

 

Жалко само, че на най-високите места се спираш на своя пределен тон в хармония, а би могъл да фалцет да ги изкараш. Иначе би било супер!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за отзивите!

 

@yellow nEuphoria, от моя страна, компресия на пианото (Yamaha Clavinova p 100) с което бях тогава нямаше, тъй като не ми се и занимаваше да го донагласям. спомням си че бях натиснал два стандартни саунда едновреммено да са активни. останалото зависи от тонтехника какъв звук ще изрови от мишпулта.

пианото си го харесвах много, само че ми беше много тежко да го мъкна и със сълзи го продадох.

 

................

 

@Polyphone ;-), фалцета е велико нещо знам, но даже и Freddie не го използваше на live.

може би мисълта, "да не стане празна дупка" като пееш фалцет е била по силна от решението да го изпееш, пък и с бандата бяхме се спрели на live tours Killer Queen 79 / Wembley 89 да ги издокарваме.

ако си ги слушал ще ми разбереш мисълта.

Редактирано от Amphibia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

WOW!!! Това соло беше все едно слушам Брайън Мей в студиото докато го записва. Малко само клавирите като че ли бяха по-остри от обикновено и не долавях целия акорд (явно са с намалени ниски), което ги направи не особено плътни. Като цяло обаче ще заявя, че е станало мноооого добре :thumbs_up: Като голям фен на Queen ще потвърдя, че батко Фреди не ползваше толкова фалцета на концерти, но от друга страна щеше да е много ефектно ;)

Та браво, момчета, добре е станала. Малко са тези, които могат да се мерят с Queen ;) Вие сте се постарали и сте успели...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така се прави кавър.

Избираш любимото си парче и го забиваш на живо. С твоя глас, инструмент, настроение и т.н.

Оригинала вече е записан от автора.Останалото е трибют.

Искрено завиждам на такива банди, които могат да си позволят свободата да имат лично мнение, да харесват и да не харесват нещо. Да изпълняват любимите си песни според възможностите с които разполагат.

Фул респект от моя страна за такъв род смелост.

Иначе отдавна ми отбягва смисъла на кавър бандите по дифолт.

 

Специално за Полифон едно кавърче на песен на Куин

 

това е

нема нужда от фалцети, требе да се кефиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Сефте да съм съгласен с Роко. :thumbs_up: Много хубаво сте го направили. ;)

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално за Полифон едно кавърче на песен на Куин

 

това е

нема нужда от фалцети, требе да се кефиш.

 

 

Благодарим! :cheers:

 

пп

 

Прав си, Роко, че най-важното е човек да се кефи, но все пак един изпипан фалцет ще отприщи още повече емоциите! :wallbash:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

към всички, изкренни благодарности за резонансите!

 

да, жалко че не се долявят някои тонове на пианото, особенно при начланите тактове преди пеенето.

средните ги няма.

с микрофонен запис си блъскаш главата после. спомням си че барабаниста ми го бутна този запис в ръцете.

 

друго щеше да е, който се беше хванал да записва, да си беше взел сигнала направо от миша.

тукашна поговорка, "то след станалото всеки е умен"

 

соло китариста е един заклет маняк на Брайън Мей. отначало свиреше с едно копие на китарата, направено в герм. на частно.

апаратурите му дa не говоря че бяха само на Vox. на принципа "като ше е гарга ..." в момента е с този equipment:

 

2 Vox AC 30 (Bj.1969/1967 mit Celestion Silver Bulldogs),Vox Tonelab SE, G. Dennis Wah, Guild BHM, Brian May Guitars The Super, Guild F312 12string, Yamaha AEX 500N.

 

......

 

да, в течение на кавърното време, човек си изгражда и собственно мнение и едва ли не, намира сам себе си.

 

вечно кавърма да ядеш ... не ;-)

Редактирано от Amphibia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.