Jump to content
Българският форум за музиканти

Как да открием точното темпо/темпа на една песен със софтуер


X_eNeMy

Recommended Posts

Здравейте пичове и девойки !

 

Искам да направя кавър на една поп-песен в метъл вариант. В нея има много смяна на темпа. Песента върви между 120 и 140. Проблема ми е там, че не мога да хвана със сигурност коя част в кое темпо е. Не знам дали ме разбрахте. Мога сам да си маркирам частите, само че не мога да определя темпото с точност. Така не мога да миксирам с барабаните и китарите :thumbs_up:

 

Гледам песента с Адоб Аудишън и там има като плейнеш пистата (песента в мп3 формат на 1ва писта) да я следиш освен в стандартния формат от минути:секунди и в "bars and beats". Така може да се следи песента в бийтове (силни времена), "брои" ги. Това уви не може да ми помогне или аз поне не мога да разбера как ще ми помогне :thumbs_up:

 

Ако някой знае - моля да не си трае :metalist:

 

P.S. Не съм сигурен дали е за тук темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочети си хелп-файла.

А по-добре използвай програма, която е по-пригодена за МИДИ - Сонар, Кюбейз, Семплитюд...

Редактирано от presly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, Адоба го можел. За тези, които не знаят - маркираш секция, View>Display Time Format>Edit Tempo Цъкаш Extract и ти изкарва параметрите. Тва дето пише Beats Per Minute е темпото.

 

Мерси за помощта, уви обаче надали ще се справя с песента, защото нон стоп варира и то прекалено много. Много рядко е плюс-минус 10 стотни, в повечето случаи е 126.38 126,75 138,40 ... Ей такива... като че ли нарочно са се изгаврили така за да не им слагаме 2ни каси :) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абее темпо може да се екстрактне с точност само ако има един инструмент които свири равноделно и т.н.

 

най-добрия и точен начин да се хване точното темпо на нещо е....

 

1 - пускаш си региона от въпросното произведение, чието темпо те интересува

2 - пускаш каквато и да е програма, която да има тап темпо... и тапваш на всяко силно време, докато резултата, който се връща се стабилизира

3 - проверяваш стойноста и готово

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Как така докато резултата който се връща се стабилизира ? Не те разбрах.

А за другото не съм съгласен, първите времена могат да бъдат разчетени. От там нататък в 3/4 можеш да свириш 15/8 ако искаш, след като знаеш първото време.

 

Както казах, Адоба може да брои силните времена, а когато е неравноделно брои равно (което пак ми върши работа).

 

^^ 5-6 версий теглих на кюбейс от дата.бг и замунда и всичките ми забиват като се инсталира на 100%, забива ми. Оставял съм го да седи с часове и не се е променяло.

Редактирано от X_eNeMy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич, ако не си го правил , не мисли че ще стане като питаш в форума.Най-добре някой да ти го покаже и ти да гледаш. Ако не бързаш кажи коя песен е и ще ти е пратя на Cubase с темпо - както обясниха колегите - засечено с миди клик ( и доста точен показалец да тактува )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Как така докато резултата който се връща се стабилизира ? Не те разбрах.

 

ами понеже ти слушаш песента и кликаш... т.е. тапваш с пръст заедно с темпото, а резулата понеже се смята на всяко кликване... т.е. брои интервалите между кликванията, и с всяко следващо ти дава по-близко темпо до актуалното, и колкото по-дълго държиш темпото, толкова по стабилно ще ти излезе

 

ако имаш пасаж поне 20 секунди може да намериш темпото със сравнително голяма точност

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темпото е 127 и не се променя никаде в песента. Размер 4/4 . Успех ! Само трябва да синхронизираш началото на песента с метронома

Редактирано от BTZ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ТЕНК Ю !!! ЙЕЕС, АХахах ;):hysterical::)

 

Очаквайте моя миксиран вариант на песента в раздела "Каъври" :D (Или пък някоя тема с помощ за миксирането ? :D )

 

Колега BIZ, Cubase ли използва ?

 

Имаш една голяма бира от мене и още една ако пратиш едно кратко ЛС с описание на процедурата в Cubase.

 

И последно - нещо съм се объркал с тоя Адоб, той като че ли "оразмерява" песента с темпото което му дам долу в дясно ... :)

Редактирано от X_eNeMy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.