Jump to content
Българският форум за музиканти

Група Distorment.


Recommended Posts

Китарата е прекалено високо записана.

Барабаните са програмирани.

Басиста е педераст.

А вокалът е най-зле от всичко.

 

\m/ Distorment \m/

на мене ми се струва прекалено слаба китарата а вокала ако го дигна ше криви щото е нежен тип, въви в комплект с басиста хехех. Барабаните никак не им личи :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 61
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Глей сега пич... баса си звучи добре... това и аз го чувам... но кажи какво не звучи добре според теб.

 

НЯМА ЛИ НИКОЙ ТУК, КОЙТО ДА НАПРАВИ ПОНЕ ЕДНА КРИТИКА КЪМ БАСА ИЛИ КИТАРАТА?? Поне евднъж кажете, какво повече може да се направи....

За Демо е добре... с кво правихте барабаните? :-(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен китарата си е добре... както и нивото на всичко в микса... само дето лично на мен ми личи, че барабаните не са истински... поне на мен преходите ми звучат неестествено. Разбира се, на третото слушане вече свикваш и си звучат идеално...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ам според мен човек, който не се е занимавал усилено (малко поне) с миксиране записи и т.н. не би разбрал че барабаните не са записани на живо. Това са 4-5 трак-а обработвани поотделно за да се достигне някакъв приличен звук. Също така като ги писахме промених велосити-то на бързите удари по снеър и томове..поне се опитах да звучи по истинско..и си ми звучи хехех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пак ще ти кажа, че като го чуеш 3 пъти си звучи идеално но първите пъти е малко гадно на преходите и на бързата част... но си прав, че ако някой който не знае какво са семпли ги чуе, ще му се сторят истински...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Барабаните си личат че са електронни по това колко са чисти в сравнение с останалите неща в микса...

Освен това лично ги разпознавам. BlueJay, нали :D

Довечера като го чуя по-добре ще продължа с критиката...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:dance: poneze vie sami iziaviavate zelanie za kritika

so be it- tak da bade

ima hlIAb u vas/dotuk s hvalbite.

izpolzvate mnogo klisheta sledvastia pat gledaite da slozite nesto originalno

nikoi ot drum breakoveto sa naprovo nenuzni -vse edno sa praveni ot kitarist a ne ot barabanist/az sasto izpolzva drum mashini dori dve ama gledam d navia barabanista/uzasno murzelivo pleme/ da napravi programinga - ne 4e kato kitarist ne razbirm kakvo sviriAtg barabanite no si e drugo barabanist da gi pipne/

za vokalite - ei mom4eta osaznaite 4E sigurno ima 10 000 ili 100 000 hiliadi takiva grupi s vokali kato vashia - kakav e smisala -

kato e revane neka da e s melodi4na linia -primeri - Tom Araya/hes the godfather/,Phil Anselmo,Dave Mustaine,Maks Kavalera,Tony Baron/Coroner/.

ne e nuzno da peesh kato Eric Adams,a prosto da imash cvoi sobsven po4erk.

e zatova sam vi napisal gornite vokali - te niama da vleznat v operata, ama sa si super-to zatova i grupite im sa svetovnoizvestni.

i kitarista, ako niama da svirish solo,pone vkarai melodi4en ili niakakv zapomniast se riff- da ne zvU4i kato shkola po death metal rithm kitara.

Ako priemete 4e kritikata mi e gradivna-toest s cel da vi pomogna a ne da vi prinizia- ste se radvam da 4uia sledvastotovi par4e

i se molia pove4e ot extremnite metalisti da se vclushat v saveta mi-zastoto polozenieto s tazi muzika v Bulgaria e tragi4no.

Pozdravi za Velvet pro4ect ot Burgas - eto tezi mom4eta go praviaT KAKTO TRIABVA

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ххахаха... странно е малко... исках мнение за микса и звученето на баса, а не за песента... но как да е... и това ще коментирам:

 

1. Рифовете, които са в тази песен са на китариста... той това харесва/това знае/това свири... не го кефят "мелодични гейщини" и не ги свири... аз лично харесвам мелодичен хеви, но как да е. Лично според мен китарените рифове с изключение на един, са добри и почти идеални за песента и за целта й - куфеене и яко разбиване в пого... (днеска праих пого на 50 cent и искам да убия някого...)

 

2. За мен Арая Е бог. Точно заради мелодичността във вокалите му. Обаче Стефан ще трябва да се учи не-малко докато стане добър като него... хехе а на мен ще ми тряат 20 години за да стана басист като него :) А междудругото мисля, че на китариста вокал тип Арая няма да му хареса... но в крайна сметка лично мен вокала (не точно на тази песен) ме кефи адски много... не зная защо... освен щото е добър де :)

 

3. Иначе факт е че парчето както и групата като цяло НЕ Е разнообразна...аз лично съм приготвин не-малко рифове, които са хем в мой стил, хем може да се харесат на другите от групата, но предишният ми опит ми подсказва, че няма да стане така както искам... so be it :)

 

Благодаря МНОГО за критиката! Беше напълно конструктивна!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Барабаните си личат че са електронни по това колко са чисти в сравнение с останалите неща в микса...

Освен това лично ги разпознавам. BlueJay, нали :)

Довечера като го чуя по-добре ще продължа с критиката...

Айде де :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ААА Забравих да коментирам това с преходите... лично на мен ми харесват... ритмите и преходите на Фальо според мен са добри... макар че МРАЗЯ преходи от типа на:

4 удара на снера... а има няколко такива до колкото помня... които на всичкото от горе звучат нереалистично... обаче сега Suit ще ме изяде хаха :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами..според мен и Тони и Щурма имат право. Значи наистина, повечето от нещата които Тони каза са една вероятно правилна посока на развитие на една хм.."класическа" метъл група..НО..все пак си е въпрос на стил на групата и в момента това е някакво звучене близко до същността и търсенията ни, не като индивидуални такива, но като търсения съобразени със всички членове на групата и компромисите които сме направили, били те заради вкус или умения(/липсата им хехе).

 

edit: мелодичен риф имам накрая на следващата песен (която измислихме първа всъщност)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

nikoi ot drum breakoveto sa naprovo nenuzni -vse edno sa praveni ot kitarist a ne ot barabanist/az sasto izpolzva drum mashini dori dve ama gledam d navia barabanista/uzasno murzelivo pleme/ da napravi programinga - ne 4e kato kitarist ne razbirm kakvo sviriAtg barabanite no si e drugo barabanist da gi pipne/

Тук обаче никак не съм съгласен, барабаните са изключително приятни и адски динамични и по чуждите форуми че и по тези тук най-много биват хвалени именно те..и не съм ги измислял аз а младата надежда на тежката ни музика falio` hhheheh ( мноо се нерви като го хвалим )

 

EDIT: ТОНИ да не останеш с впечатление, че мнението ти сме го взели по детински! Личи си донякъде професионално мислене и ти благодарим за конструктивната критика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.