Jump to content
Българският форум за музиканти

Моля ви за съвет!


rockajiqta

Recommended Posts

Така,слушайте сега как стоят нещата при мен.Значи аз имам акустична китара която според компетентни мнения била доста добра.преди около година заопнах активно да се занимавам с нея благодарение на един семеен приятел и от нета.теглих си уроци,научих доста неща и сега свиря мн работи за акустична китара ама аз си дрънкам и мн метълски работи-еисидиси металика и др. подобни въпреки 4е те са за ел. китара.Много се кефя докато свиря и искам евентуално да напражя група с едни френдоже.сега си намреих учител и ще ходя при него.И сега какъв е въроса ми-Кво да правя сега?Да си копувам ли ел китара да продължа с акустищна да не бурзам ли да изщакам да напредна с уроците ли или кво?Вие ако бяхте на мое място ко щяхте да направите?Знам че ще ми помогнете щот аз влизам редожно в тоя форум и яки пичове има тука гледам.И още нещо-някои дали може да ми даде някакви акорди на щурцитеама не само за акустична китара!Без да имам на предвид пей сърцето или текстове.бг.и ако мойе нещо на ахат без черната овца!ОК чао мерси предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хора ще се разбучат за мнението ми, но аз пак си държа на думата- акустичната и ел. китарата са толкова подобни инструменти, колкото флейтата, валдхорната и гайдата... общото- че имат струни :headbang:

 

Така че изобщо не си прави сравнения- ако искаш да се занимаваш с акустична китара- действай, ако искаш с ел. китара- общо взето ще почнеш отново от нулата.

 

В крайна сметка- съвета ми е ако се колебаеш кое ти харесва повече- отиди в някой магазин, подрънкай малко на електричка, премисли кое ти харесва повече- акустичния звук или жицата и реши. Факта, че си се занимавал с акустична китара не трябва да влияе на решението ти.

 

А, и друг съвет- ако си вземеш ел. китара, тегли майна на всеки учител, който ти дава уроци на акустична и твърди, че е все едно или пък "по-добре първо на акустична и после на ел."- с други думи- има си учители за единия инструмент, има и за другия :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво е общото между флейтата, владхорната и гайдата? имат струни :headbang:

иначе е напълно прав че се започва от нулата, а най-добре според мен е да си ги развиваш двата инструмента паралелно и да им теглиш един матер на учителите :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво е общото между флейтата, владхорната и гайдата? имат струни :P

иначе е напълно прав че се започва от нулата, а най-добре според мен е да си ги развиваш двата инструмента паралелно и да им теглиш един матер на учителите ;)

:bravo::headbang::happy:

Ръчкай си каквото искаш, приятел!! Аз лично и за едно парче, което ми е харесало бих отишъл до близкия музикален магазин да си купя някой и друг контрафагот :P, важното е желание да имаш :headbang: :guitar: :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво си дошъл във форума, но защо не попиташ учителя си, негови познати китаристи. Събери мнения. Предните мнения нама да ги коментирам, защото не съм съгласен (освен за желанието). Свири си на акустичната, ако ти попаднат пари купи си електрическа или по-хубава акустична, аз предпочитам да ги имам и двете. Започни малко по малко да си сабираш ефекти и така.

Относно "не ги слушай другите" ще ти кажа само едно: има хора, които разбират и са много по умни от мен и теб, т.е. ако учителя ти каже нещо, може и да е правилно, замисли се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хич, даже, ама изобщо не е от нулата, тва не е като онова, ама мускулчетата и пръстовките, постановката на лявата ръка са си почти същите :)

 

аз като хванах електричка с дистер за първи път се чудех мааааа му, що така звучат тия струни и един акорд бучи ужасно, после отидох на уроци, където съ учих да заглушавам с дясната и да свиря с перце........... и др работи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е все едно да кажеш че за да пишеш лирика трябва първо да пишеш разкази защото се ползват едни и същи букви :rolleyes:

естествено че общата техника е еднаква ама тея пръстовки за "обикновените" акорди рядко се ползват с дистър, а доста от нещата, дето се ползват с ефекти не важат за акустична китара, защото просто не звучат. бе различни жанрове на едно изкуство си е това, и двете се нуждаят от доста задълбочаване

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво е общото между флейтата, владхорната и гайдата? имат струни :godbless:

иначе е напълно прав че се започва от нулата, а най-добре според мен е да си ги развиваш двата инструмента паралелно и да им теглиш един матер на учителите :)

какво е общото между флейтата, владхорната и гайдата? имат струни 

иначе е напълно прав че се започва от нулата, а най-добре според мен е да си ги развиваш двата инструмента паралелно и да им теглиш един матер на учителите 

Точно така, действаи и в двете посоки!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж сега, електрическата и класическата китара са един и същи инструмент.

Всичко е същото с исключение на звукоизвличането - при едното свириш с пръсти, при другото си с перо.

Това е съществена разлика, но не може да се каже, че е различен инструментът.

Друга особеност е, че електрическата китара е един от музикалните иснтрументи, които не могат да издават звуци сами. Трябва и апаратура, а оттам идват и някои други разлики при свиренето.

 

За да не се объркваш, ще обобщим така:

Ако можеш да свириш "Клетва" на Щурците на класическа, ще можеш и на електрическа.

Разликата не е в инструментите, разликата е в стиловете на свирене (при класическата нямаш бендинги, например)

И понеже си рокаджия, а рок се свири на ел. китара, вземи си електрическа. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не се объркваш, ще обобщим така:

Ако можеш да свириш "Клетва" на Щурците на класическа, ще можеш и на електрическа.

Ами по тази логика... контрабаса е като цигулката само дето е в уголемен мащаб- даже звукоизвличането е по същия начин...

 

А относно примера който си дал, я кажи как ще звучи, например, солото на South Of Heaven или Silent Scream на Slayer? На класическа китара? :happy: Най-малкия проблем е класическата няма достатъчно прагчета :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А относно примера който си дал, я кажи как ще звучи, например, солото на South Of Heaven или Silent Scream на Slayer? На класическа китара? ;) Най-малкия проблем е класическата няма достатъчно прагчета :rolleyes:

Аз точно това казах - разликата е в звукоизвличането и в стила на свирене (при едното се позва специфична апаратура, но това не го прави по-различен инструмент като пръстовка и т.н.) Сложи на акустичната адаптер и метални струни и ще свириш и Slayer и Metallica... Доказателството - първата ми "електрическа" китара беше акустична с адаптер и на нея за пръв път засуках метъл :happy:

 

А относно различния брой на прагчетата - ами по твоята логика Stratocaster-ът е коренно различен инструмент от Ibanez JEM, защото едното е с 21 прагчета, а другото с 24.

Има акустични китари с повече прагове и с изрязано "дъно" за по-добър достъп до горните позиции. Това не ги прави по-различен инструмент от другите, които нямат такива екстри, нали? :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак помисли си, че ако сложиш Michael Angelo на кухарка, няма да може да свири "нормално". Не мисля, че и ако сложиш Paco De Lucia пред един Jem, ще може да свири(говорим за свирене в пълния смисъл на думата, а не за дрънкане).

 

А и нали ти казвам- контрабаса и цигулката имат един и същи начин на звукоизвличане ама ако се разменят свирещите, не вярвам да се получи нещо хубаво :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак помисли си, че ако сложиш Michael Angelo на кухарка, няма да може да свири "нормално". Не мисля, че и ако сложиш Paco De Lucia пред един Jem, ще може да свири(говорим за свирене в пълния смисъл на думата, а не за дрънкане).

 

А и нали ти казвам- контрабаса и цигулката имат един и същи начин на звукоизвличане ама ако се разменят свирещите, не вярвам да се получи нещо хубаво :rolleyes:

Ами то и на Les Paul не може да се свири Michael Angelo...

Но това не прави Les Paul-а различен инструмент от Dean-a на Майкъл. Просто и двете са китари, но пригодени за различни СТИЛОВЕ музика. Вече го повтарям за трети път.

А и не е вярно, че контрабасът и цигулката имат един и същ начин на звукоизвличане.

При класическата и електрическата звукоизвличането също се различава, но при контрабаса и цигулката е различна и настройката на струните, свирят в различни октави, както са им различни и постановката, пръстовката, функцията (едното е солиращ инструмент, другото е съпровождащ) и така нататък...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.