Jump to content
Българският форум за музиканти

Електро-акустични китари


Мартин Кюков

Recommended Posts

Създавам тази тема,за да разбера основните неща който трябва да знам за електро-акустичната китара,а ето и въпросите ми:

1.Какво ми трябва за да свържа електро-акустичната китара към колкони (на компютъра или ако трябват спецялни)?

2.Какви видове електро-акустични китари съществуват(e.g. както обикновенните класически,кънтри...)?

3.Трябва ли ми софтуер за да мога да си "свирукам през колоните :) "?

 

Задавам тези въпроси,защото преди 1 месец бях достатъчно глупав да си сложа метални струни на класическата китара (тя няма "тръс род" ) и грифа ми се ОГЪНА буквално... :girl_cray2: . Благодаря за отговорите предварително :) ! :wub:

Редактирано от Мартин Кюков
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Трябва ти подходящ кабел със съответните накрайници за изхода на китарата и входа на това, дето ще го ръчнеш вътре - PC/Hi Fi система/пулт/каквото се сетиш

2. Електроакустичните китари са просто акустични китари с адаптер. По-евтините са с пиезо адаптер, който хваща физическото трептене от струните и дървенията. Със известна сума отгоре са и микрофоните, които се слагат в резонантния отвор. Има и смесен вариант, където с врътка си регулираш съотношението между сигнала от микрофона и сигнала от пиезото.

3. Не ти трябва софтуер, ако искаш само да се чува сигнала от тях - само трябва да разрешиш сигнала от Line-in да се чува през колоните от миксера на саундкартата. Ако искаш ефектчета - хоръси, фленджъри, дилеи и прочее гъзарии - ти трябва програма някаква. Да речем някой ВСТ хост с ВСТ плъгини. Например Reaper - безплатна, лека и в общи линии нищо особено, но вършеща работа.

 

Скивай и тая тема, ако ти е интересно: http://forum.muzikant.org/index.php?showto...%E8%F2%E0%F0%E8

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора.А за другата тема,мисля че има време докато стигна до нея,четох я но почти нищо не разбрах xD Мерси пак :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е задължително да има комп.

Може и така - китара, малък пулт, стерео хайфи усилвател и колонките - тоест към стерето на което си силушаш музика.

Мишпулта трябва да има изход с чинчове за да го вържеш към усилвателя.

Всяка акустична китара, с вградено пиезо и еквилайзър става електро-акустична.

И вече имаме - ел-акустична с найлонови струни (класическа)

и ел-акустичен уестърн - с метални струни.

Полу-акустичните са пак електро-акустични, малко по-друга бира.

Ползват се предимно за джаз,рок енд рол, рока били, брит поп , дори и по твърд рок ( тед нъджънт

например), както и реге , фънк, пънк, кънтри , сигурно и други.Метъл балади - хаха, коя балада на Металика е с такава?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.