Jump to content
Българският форум за музиканти

Китара по поръчка


~Ruin~

Recommended Posts

Бих искал да попитам какъв е начина да си направя китара по поръчка изобщо всичко което знаете по темата имам предвид електрическа китара .

Пример : да речем искам да имам махагново тяло и палисандров фрет борд да е тип Лес паул еди си какъв финиш еди си какъв гриф с еди си колко прагчета да е с ручка или без ръчка и всичко каквото ви дойде на ум.

Ако някой има опит в тази насока ще съм благодарен да даде савети изобщо за всичко от дървета до адаптери смисъл цени и тнт .. колко му е излязла изработката и тнт.. Горе доло гледам да зема за сега хубави дървета за тялото и грифа ,адаптери ще му мислим,те винаги могат да се сменят :offtopic-001:,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи колко си склонен да дадеш.

Ако искаш примерно за 500-600 да получиш мега-качествена поръчкова китара - най-вероятно няма да стане.

Когато изискванията са твърде специфични, трябва всичко да е подплатено с достатъчно пари.

Под достатъчно се има предвид "доволно", "доста" - все пак, предполагам искаш наистина качествена работа, а не на ниво Скуаер или дори на ниво Орфей.

 

Ако сериозно искаш да имаш много хубав инструмент, направен по твой вкус - препоръчвам Диката.

KDbasses(BassTraffic от форума) мисля, че също ще свърши добра работа.

 

http://www.dikaguitars.com/

http://www.kdbasses.com/

 

За останалите(или поне тези, с чиято работа съм запознат) - аз лично не гарантирам нищо.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми мисля да я строя бавничко не бързам за сега мисля да купувам частите по малко като най важното ми е да зема махагоново тяло( не от шперплатов махагон) за сега . за година 2 мисля да я крафтна полека лека такава ми е идята .

Горе доло колко струва едно махагоново тяло за лес паул ?

Може би към 1200/300 лева без адаптерите и финиша . Неща да е нещо грандиозно смисъл с разни глезотии (като изклиючим, че държа на добрия финиш за който имам познат худжник само , че пак незнам кви пари ще ми излезе)целта е ми е:да ми е удобна най вече,да изглежда добре и да е от качествени матеряли , адаптерите се сменят след време :offtopic-001: .

Редактирано от ~Ruin~
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един от възможните варианти е да си купиш готови тяло и гриф. Тъкмо дървото ще е по твой избор

Предлагат се в ebay или директно от производителите, като можеш да си поръчаш изпълнението и на

някой детайли.

След това ти остава електрониката и хардуера и си готов.

Не е евтино, но е постижимо, щом си си дал срок от 2 години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.