Jump to content
Българският форум за музиканти

Какъв ли е този клавир ?


ves_es

Recommended Posts

За колеги които са наясно с поп-фолк музиката. Преди доста време имаше един дует който много нашумя още с първия си албум дуета се казваше " Южен Вятър " мисля че се издаваха от Ара Аудио Видео. Страхотни песни с страхотни текстове и аранжименти които се слушат и помнят до сега тези хора вздривиха България. Слушам тяхните изпълнения и се питам аджаба по онова време 1995-1999 е нямало клавири с възможностите на сегашните ( Roland G70 , Yamaha Tyros 2 , Korg Pa 2xPro )

от кой модел и марка клавир идват тези бленди и този мек и стархотен саунд на които са изпълнени техните парчета , с сигурност е калвир а не жив оркестър с барабани бас и китара. Можете да чуете тук :http://vbox7.com/play:a694f1c3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки, че не съм фен на тази музика и на мен ми интересно да разбера какви клавири са ползвали по онова време а и доста преди това

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онзи благ и мек кръчмарски саунд идва от студиото :) , а ония години не са били чак толкова далече. Ако музиканта не си познава инструмента и не неможе да си прави звуците със съответните генератори , филтри и прочие с каквото са фрашкани синтезторите, няма самосвирка която да му звучи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

" Южен Вятър " мисля че се издаваха от Ара Аудио Видео. Страхотни песни с страхотни текстове и аранжименти които се слушат и помнят до сега

 

Особено "батальона"

 

Мамоооооооооооооооооооо

Помощщ

Каква истинска лирика имаше навремето у чалгията... И звук, и музика, и присъствие, и гласове....

 

След Хисарския поп Южен вятър са най-изродската карикатура на местния шоубизнес в годините на ранната демокрация...

 

Гледайте и видеата им!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Роко, хората обсъждат бленди на клавири. Ти клавир си виждал само на снимка и може би имаш мъгляви предположения за какво се използва. Отвори си тема за чалга лирика, ще има голям успех и много забавни мнения предполагам. :) Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

YANIS и аз също мисля че е Korg i3. Тогавашните модели на Roland звучат по-твърдо , изключвам вероятноста да е Yamaha от Psr - серията........!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свирката определено е i3 .По онова време почти нямаше по-добри самосвирки на пазара.Въпреки,че вече има много интересни инструменти,този корг си остана класика(без естествено да визирам примера от клипа на Ю.в.)-като бленди не е нещо особено,но като обща картина на звука при аранжиментите е много приличен. По-съвременните му братя звучат прекалено дигитално.Все още го ползвам,главно за рок и поп(евъргрийн)музика,музика която има ясни стандарти в саундово отношение и не е претърпяла такава пищна звукова "еволюция" както да речем продукцията на Пайнер. :godbless::rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я, от кога не съм влизал :thumbs_up:

 

Така, колеги, познавам лично Кирчо от Южен Вятър и си спомням едно време, че имаше 3 самосвирки, като ме впечатлиха коментарите от колегите му за едната - именно солистичната. Спомням си, че беше KORG, беше и сив на цвят, мисля, че и беше без вградени говорители, а дисплея май светеше в зелено (за това не съм много сигурен). Все пак беше доста от давна, когато работехме заедно по сватбите (аз бях оператор), та тогава толкова съм и разбирал от синтезатори, все пак съм бил на 13 :) . Любовта ми към тях се появи по-късно....

 

Е, надявам се да съм бил полезен, сега ако го видя (синта), може би ще го позная, но гарантирам, че свиреше на корг :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Не знам дали човека се интересува още от инструментите от тази песен?

 

За аранжера залагам на Korg i3

Соловата прилича на Casio CZ, но може и да е Yamaha DX (мяучат подобно)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За колеги които са наясно с поп-фолк музиката. Преди доста време имаше един дует който много нашумя още с първия си албум дуета се казваше " Южен Вятър " мисля че се издаваха от Ара Аудио Видео. Страхотни песни с страхотни текстове и аранжименти които се слушат и помнят до сега тези хора вздривиха България. Слушам тяхните изпълнения и се питам аджаба по онова време 1995-1999 е нямало клавири с възможностите на сегашните ( Roland G70 , Yamaha Tyros 2 , Korg Pa 2xPro )

от кой модел и марка клавир идват тези бленди и този мек и стархотен саунд на които са изпълнени техните парчета , с сигурност е калвир а не жив оркестър с барабани бас и китара. Можете да чуете тук :http://vbox7.com/play:a694f1c3

klavirat e solton ms 50

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.