Jump to content
Българският форум за музиканти

Seymour Duncan Vs. Emg


Bobolin

Recommended Posts

Имам намерение в скоро време да сменям адаптерите на китарата си - Jackson JS30. Комбинациите между които се колебая при избоът ми са:

Bridge: Seymour Duncan SH-4 jb model

Neck: Seymour Duncan SH-2 jazz model

или

Bridge: EMG-81

Neck: EMG-81

Това не са окончателните 100% крайни комбинации. Посочвам ги като примерни, на които се спрях след прослушването на семплите от сайтовете на фирмите. Първия вариант се ползва от Дейв Мъстейн а втория от Кърк Хамет. Отбелязвам го само да спестя коментари, че единият се ползвал от този а другият от онзи - и двамата са ми малко далеч от любимите китаристи, така че подчертавам, фактора фенство влияещ в случая е изключен и безсмислен. Единственото важно нещо в случая е звука.

 

За момента по съм склонен на първия вариант със Seymour Duncan адаптери, понеже китарата е Jackson а почти всички модели от високия ценови клас на фирмата използват предимно и основно Seymour Duncan. Бих искал да се обърна с молба за съвет към всички свирили или имащи преки впечатления до една или двете фирми/марки/модели адаптери да споделят мнение, кой избор ще е по-удачен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственото важно нещо в случая е звука.

Не мога да дам мнение, но може би ти дадат по-добър съвет "знаещите", защо не споделиш какъв звук ОЧАКВАШ от upgrade-а?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственото важно нещо в случая е звука.

Не мога да дам мнение, но може би ти дадат по-добър съвет "знаещите", защо не споделиш какъв звук ОЧАКВАШ от upgrade-а?

Сегашните ми адаптери са Jackson CVR2. Очакванията ми са основно за по-чист/отчетлив/ясен звук съответно + по-мощен ако мога така да се изразя за адаптера на бриджа и съответно по-мек и обемен + първоначално изброените за адаптера на нека. Ако мога да дам пример - почти идеалната ми представа за звук според моите вкусове - Symphony X - "The Divine Wings of Tragedy" албума. Това разбира се е само пример за ориентация относно стиловото/звуковите ми предпочитания. Е, Michael Romeo свири с EMG но както казах тук не става дума за фенство и копиране от използваната комбинация от този или онзи а и съм далеч от мисълта че адаптерите на Romeo са основна причина за звука на китарните партии в албумите им :blink: Казано обобщено очаквам каквото може да се очаква от всеки един ъпгрейд - в случая подобрение на звука в посока спрямо по-горните ми изложени музикални предпочитания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм толкова навътре в нещата но:

Едните адаптери са активни другите са пасивни.

Мисля че е то значение да кажеш с какво свириш - ефекти усилватели и тн

 

приблизително 70 % от звука ти е ампа - дай някаква насока

за мене е излишно ако свириш с процесор да си купуваш толкова скъпи адаптери ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам до колко моето мнение би ти помогнало, защото аз имам китара със Seymour Dunkan pick-ups(Jackson) и друга с EMG...

Въпроса е че и двете звучат ужасно добре.Със Duncan-a получавам по-силно компресиран звук и дори се налага да намалявам драйва от ампа, зада избегна фийт-бека, а с EMG Н4 (пасивната версия на 81) получавам завидна отчетливост на тона и чистота на цялостния звук, без това да ощетява силното изкривяване с което свиря(Използвам Line 6 Spider II 150 HD).

Аз бих ти препоръчал конфигурацията EMG 81(или H4) за bridge и EMG 60(или 85,89) за neck позиция ак свириш по-универсални неща. Това обаче е по-скъпия избор.

Редактирано от edgecrusher
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

димарцип паф про :) просто лично мнение

 

относно настоящите ти адаптери - имах китара като твойта и адаптерите са пълен ташак. бъди сигурен че каквито и да вземеш ще звучат в пъти по-добре ;)

успех :)

и напиши с какви задкитарни разцъкваш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм с EMG Hz-4. Звучат много ясно, обемно и отчетливо - много по-добре от примерно Ibanez адаптерите на предишната ми китара, а и по-добре от повечето други, които съм чувал. За съжаление не съм пробвал SD още...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

edgecrusher, Glacierise - Не забравяйте, че вие имате EMG HZ4, които са пасивни адаптери.

 

Човека се чуди между активни EMG и пасивни S.Duncan. Аз бих му препоръчал Seymour Duncan - JB е адаптер с доста голям output и добра тонове характеристика за рок/метъл музика (но не само), и в същото време е може би адаптера с най-много хармоници. Имах такъв на един Ибанец и да ти кажа - флажоретите те разбиват отвсякъде.

JB Jazz пък добре балансира и вади доста мек звук, идеален за по-блусарски сола и чиста китара.

 

Предимството на тези EMG е най-вече в това, че дори и с доста изкривяване и ниска настройка на китарата пак получаваш много изчистен тон. А дори и да свириш малко по-замазано, активния адаптер ти улавя тоновете и пак звукът е доста на ниво. Основния проблем е, че активните адаптери здраво ти прецакват динамиката на свиренето - няма особено значение дали удряш лекичко или силно с перото. Мен това никак не ме устройва, не знам за теб...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мойто мнение по въпроса е че Сеймор Дънкан като цяло са повечко за тежки ритми , докато EMG са пак като цяло за тежка музика , но за свирене малко повечко по долната част на грифа ...

това което съм чувал и то доста други музиканти е че предпочитат първите са ритъм китара , вторите за соло ... но според мен няма да сбъркаш което и от двете да вземеш ... все пак не само адаптерите имат значение , а и ефектите и кубето след тях ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имай предвид че активните адаптери може да ги изгориш!!!

докато пасивните са бетон поне за здравина - но аз пак предпочетох емг 81!!!!

лично мнение просто споделям....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, реших. Комбинацията ще е:

 

Bridge: Seymour Duncan SH-4 jb model

Neck: Seymour Duncan SH-2 jazz model

 

Понеже не съм от София искам да помоля ако не ви е проблем като отговори по-надолу да ми напишете адреси (или поне обяснение къде се намират) на музикални магазини в София откъдето евентуално да мога да си ги поръчам, че да не обикалям като шантав из града другата седмица. Ако имате телефони също биха били идеален вариант за да се обадя за предварителна информация.

 

Предварително благодаря на всички отзовали се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боболин,

друг фактор е,че тъй като ЕМГ са активни ще трябва да мислиш и за място на батерията,която го захранва,ако нямаш такова на китарата.Сеймор Дънканите които си избрал са универсална комбинация и ще ти свършат работа в много стилове.Но все пак ако кажеш какъв звук гониш може и по-добре да те ориентираме.

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Така, реших. Комбинацията ще е:

 

Bridge: Seymour Duncan SH-4 jb model

Neck: Seymour Duncan SH-2 jazz model

 

Понеже не съм от София искам да помоля ако не ви е проблем като отговори по-надолу да ми напишете адреси (или поне обяснение къде се намират) на музикални магазини в София откъдето евентуално да мога да си ги поръчам, че да не обикалям като шантав из града другата седмица. Ако имате телефони също биха били идеален вариант за да се обадя за предварителна информация.

 

Предварително благодаря на всички отзовали се.

грешкааааааааа Димарцио Паф ПРО

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както и да е - аз се спрях категорично на Seymour Duncan. Адаптерите вече са поръчани и до месец или малко повечко ще озвучат подобаващо заменяйки сегашните Jackson CVR2. Между другото съм решил да сменя изцяло електрониката - нови потенциометри и нов превключвател + новите адаптери и ще докараме прилична китара. Лично мое мнение - моделите на Jackson в ниския ценови клас (като моята - около 500 лв.) откъм електроника издишат МНОГО здраво. Имам предвид че са използвани изключително некачествени потенциометри, а спойките са правени навярно от някой силно подпийнал брат индус. Но така е когато отзад пише "Crafted in India". Made in USA звучи доста по-гордо ама са ни плитки джобовете за там. :godbless:

 

Извода - купува се що годе прилична китара, инвестира се още толкова в нея и се получава добър инструмент. Другия вариант - инвестира се наведнъж добра сума (демек говорим поне от 1000 нагоре левчета) и имаме от раз качествен инструмент. Поне така си мисля аз.

Редактирано от Bobolin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.