Jump to content
Българският форум за музиканти

Счупи се


Recommended Posts

Счупих си акустичната китара много нелепо и ми иде да си изям главата..Беше във вертикално положение бутнах я без да искам и от едното падане зе та се сцепи главата. Незнам дали въобще може да се поправи, направих видео надявам се вие да ми помогнете и най-вече да ми препоръчате някой лютиер. Имах много спомени с нея мамка му :hysterical:

 

http://uploaded.to/?id=6gw03q

Редактирано от Hatered
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като за начало махни струните. срещал съм и други теми за проблеми от подобно естество. погледни в изработка и ремонт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като за начало махни струните. срещал съм и други теми за проблеми от подобно естество. погледни в изработка и ремонт.

 

Ам аз само ги разхлабих за да не оптягат допълнително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата може да се ремонтира доста лесно и не чак толкова скъпо, колкото се преувеличава в по-горното мнение(което междувременно беше редактирано). Бих могъл да я залепя аз, но много по-добре е да потърсиш Валери Градинарски - той ще я ремонтира така, че няма да си личи нищо от счупването.

 

Нямам му координати, но ползвай търсачката за да намериш.

Ако не се справиш, пиши пак и утре ще ти пратя телефон на ЛС.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност е редно да споменем, че терминът "счупена" не е рпавилен в твоя случай. Просто сглобката на главата, която придава 13-15-градусовият ъгъл, необходим за опъна на струните и правилна крива при нъта, а оттам и правилна мензура, се е разлепил при удара. Сваляй струните въобще, носи на лютиер или на Евтим и ще забравиш, че е имало дори такъв момент някога в нейния жизнен път :icon_shithappens: (малко туткал/пва лепило, почистване на рошавия лак и каноконолит със зашкурване и полиране (може и лак) и няма да си личи :greenangel: )

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата може да се ремонтира доста лесно и не чак толкова скъпо, колкото се преувеличава в по-горното мнение(което междувременно беше редактирано). Бих могъл да я залепя аз, но много по-добре е да потърсиш Валери Градинарски - той ще я ремонтира така, че няма да си личи нищо от счупването.

 

Нямам му координати, но ползвай търсачката за да намериш.

Ако не се справиш, пиши пак и утре ще ти пратя телефон на ЛС.

 

Намерих му координатите, ще се обърна към него и мерси на всички за кометтарите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.