Jump to content
Българският форум за музиканти

Процесор за китара - Boss и конкуренция?


odisey

Recommended Posts

Здрасти!

 

Доста е изписано по темата, ма мен конкретно ме вълнуват следните неща:

 

1. Каква е разликата м/у GT-5, GT-6, GT-8 и т.н.?

2. За какво са подходящи долния клас, ME?

3. Конкуренция на гореизброените в ценова рамка 300-400 лева?

 

Ще съм ви благодарен за всякакви мнения, сега съм в Италия, тук GT-6 вървят по 200 евро, GT-8 - 250. Заслужава ли си 100 кинта отгоре? За Line6 съво чувам яки работи, макар че съм си предубеден и за нещо различно от BOSS повече от 300 кинта нема да дам, освен ако не е мн читаво и Annihilator-ско например :crying:

 

ПП

Ей ви линкче ако ви е интересно да видите тук цените ....

http://www.mercatinomusicale.com/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 43
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

И още нещо като за мнение - BOSS GX 700 или симилар от гледна точка на звука ... ? То май стана доста обширна темата деба :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мога да ти ги сравня GT-тата, защото не съм ги пробвал всичките.

Обаче съм горд притежател на GT-8 и това, което съм прочел по случая е, че GT-10 се различава от GT-8 основно по начинът за програмиране и опериране с функциите, а иначе имат сходни възможности.

GT-8 може всичко и не мисля че е толкова труден за настройка, колкото се твърди.

 

Освен това е черен :rocker: и е по-евтин от GT-10.

 

Кво да ти кажа, този процесор звучи прекрасно и може всичко.Моят съвет е от трите модела да си вземеш GT-8.

Казват че LINE-6 не е лош, чувал съм го на живо и наистина звучи супер, но не мисля че моят е по-лош.

 

:hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам Line 6 POD X3 Live и още немога да му се нарадвам на звука способностите и всичките лудници които може да направи това е процесора, да не говорим, че това е процесора който можеш да му обновяваш фирмуеар-а и да си оправляваш ефектите от компа съсщо така и да си нагласяш банките и блендите от там !!!

 

както решиш :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам вкъщи GT-6 и откровено не ми харесва особено как звучи на фона на аналоговата ми апаратура. Старо поколение цифрова техника е, за времето си е бил готин. "Чистите" му бленди с разните хоруси и т.н. са OK, обаче драйвовете са му язвичка сякаш. Откъм леснота на настройка, V-Amp2 е пъти по-елементарен. :hysterical: GT-6 има страхотна метална конструкция, добра стилова гъвкавост на блендите. Като цяло - приличен тон, но си е морално остарял вече. Направи ми впечатление как хармонизаторът не е безстъпков - направих го да ми държи кварта на втори глас под основата, която свиря на Soldier of Fortune и по време на извивка на струната, тонът от синтезатора на проца се повишаваше и намаляваше през осезаеми интервали, а не плавно с изменението на тона от китарата. Не знам дали и при другите процесори е така. Харесват ми някои от заводските бленди за яка жица, но за невежа като мен, определено е сложно да си докарам свястна настройка. Ако имаш опит със сценична апаратура, вероятно ще се зарадваш на GT-6. Но ако и ти си китарджия-домошар, приложението на този процесор май ще ти е силно ограничено. От тази гледна точка искам да пробвам Digitech RP-90.

 

МЕ-50 май няма симулация на кабинети и говорители. Като че ли е по-скоро сбор от BOSS-овски настъпи-кутийки в един корпус без екстри. Пак е метален, направен да носи злоупотреба. За ME-33 мога да споделя повърхностни впечатления. Като му гледам пластмасовия корпус и графичния дисплей, всичко това на цена 500лв. (когато излезе, в началото на века) ме кара да си мисля, че е по-скоро детска играчка. Само съм го виждал наживо в магазин "Левито" във Варна, не съм го просвирвал. За сравнение, GT-6 тогава струваше 950лв. нов и беше върхът на сладоледа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за пълните мнения да сте живи и здрави, нещо се повече ме влече BOSS GX 700 кат идея, а и основно ми трябва за записи и свирене у нас с HiFI усилвател, па и цената му е чудна, под 200 евро може да се намери :hysterical: трудното е да се намери някои дет го е пробвал обаче :rocker:)))) хаха иначе по странство го фалят по форумите ... хм

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не държиш много да е точно този процесор, пробвай нещо алтернативно. "X V-Amp" или "Floor POD", гореспоменатият "RP-90" или някое изчадие на KORG. Ясно е, че в този ценови диапазон не късат глави с тон - V-Amp семплира на 31.25kHz, ако не ме лъже паметта, далече от кристалните 44.1, KORG AX1G семплираше на 25kHz май ... но това са стара концепция процесори. Новите може и да са по-добри вече. Даже почти съм сигурен, че е така. :) Братле, ако се добараш до някоя от изброените тук играчки, драсни някакви впечатления. Че ми писна да купувам и след 2 дена да продавам. :thumbs_up:

 

EDIT: Ей тоя свири с X V-Amp в ТиТуба-та. :)

 

http://www.youtube.com/user/puceik

Редактирано от Rammkopf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам вкъщи GT-6 и откровено не ми харесва особено как звучи на фона на аналоговата ми апаратура. Старо поколение цифрова техника е, за времето си е бил готин. "Чистите" му бленди с разните хоруси и т.н. са OK, обаче драйвовете са му язвичка сякаш.

 

Не знам как звучи GT-6-цата, но GT-8 определено вади всякакъв "габарит" дисторшъни.Между фабричните също има доста добри попадения, но ако търсите нещо ала Pantera или Metallica 86 - прави чудеса.

Само Slayer не успях добре да ги догодя, защото звукът им е прекалено грозен и съвестта ми не ми дава да врътна копчетата в тази посока :thumbs_up: .

Знам какво говоря, защото имам немалък опит с процесорите...и с метъла :)

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам Boss ME 50 и съвета ми е да не си го зимаш :thumbs_up: Хоруси, дилеи ала бала са много готини-повечето драйвове за много зле , ползвам само няколко, уа то не е добро, абе ако имаш кинтите босс гт8 или Vox Tonelab LE

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не държиш много да е точно този процесор, пробвай нещо алтернативно. "X V-Amp" или "Floor POD", гореспоменатият "RP-90" или някое изчадие на KORG. Ясно е, че в този ценови диапазон не късат глави с тон - V-Amp семплира на 31.25kHz, ако не ме лъже паметта, далече от кристалните 44.1, KORG AX1G семплираше на 25kHz май ... но това са стара концепция процесори. Новите може и да са по-добри вече. Даже почти съм сигурен, че е така. :) Братле, ако се добараш до някоя от изброените тук играчки, драсни някакви впечатления. Че ми писна да купувам и след 2 дена да продавам. :thumbs_up:

 

EDIT: Ей тоя свири с X V-Amp в ТиТуба-та. :)

 

http://www.youtube.com/user/puceik

 

Ами тука гу пробвах в един магазин, определено Берингера е пълен шит, Корг-а също, тва май му е най-ниския клас :) ако имах кубе нямаше да се замисля, ма по принцип си се кефя на цифровия звук, па и без кубе нямам избор. На DigiTech са добри като цяло, ма предпочитам да дам 200 евро за БОС на старо отколкото за RP250 примерно ново.

 

ПП две снимки на магазина, жалко че нямат договор с БОС :)

 

14112008001rb1.th.jpg14112008sj5.th.jpg15112008hh5.th.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

KORG-а съм го имал дълги години ... добре, де, брат ми го имаше дълги години и сме го разсвирвали доволно. Забелязал съм, че ниските честоти просто ги отрязва. Наистина си е играчка за малки деца. Но ако погледнеш AX100G, AX1000G ... :thumbs_up: Имахме и V-Amp 2, аз лично съм доволен от него. За цената си вадеше приличен звук. Все се надявам, че X V-Amp ще е със същото качество, защото ще го ползвам главно в домашни условия и ще ми е удобен за пренос, като си ходя към Варна. GT-6 тежи, да еба тенекията му, че е и голям на т'ва отгоре. DIGITECH RP-250 не е ли дъртичък и той? Като казвам DIGITECH, визирам процесорите им с новия чип - AudioDNA 2. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно, досега не съм се замислял особено много колк нов е даден процесор ... определено има значение де, но колко ... ? Лично за мен едва ли ще има голяма разлика щото принципно си търся определен звук, па дали ше е от некой мамут се едно. А и аз съм на мнението че примерно ако имам 200 евро по добре да ги дам за нещо по висок клас примерно отколкото за нещо ново нисък клас с надути цени (BOSS METALCORE примерно, малко са се оляли баси 90 евро :thumbs_up: ) .. бе в крайна сметка сичко е относително ...

 

За ЗУЛУМ никой нищо не казва, то и те имат некви по високи модели .. GFX5, GFX8, не съм и там мн наясно как им вървят моделите, (не говоря за 707II, така и не можах да изкарам звук от него ;) ) ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Зулум си мълча, защото съм пипал само 505 и 505II. 606 и 707 съм ги гледал от витрината. :) GFX-8 ми беше мечта, но него съм го виждал само на картинка.

 

По въпроса ти доколко има значение колко нов е един процесор, отговарям с въпрос - доколко има значение колко нов ти е компютърът, когато се занимаваш с аудио-видео обработка? :) Говорим за поколения, а не за дати на покупка, нали? :) Щото може човек да си е купил 386DX40 преди 2 седмици и за него т'ва е ново РС ... :hysterical:

 

Абсолютно подкрепям мнението ти, че е по-добре да купиш нещо качествено втора употреба, отколкото нещо ново в по-нисък клас. От гледна точка на функционалност/цена т'ва е верният избор. Аз така си купих GT-6-ицата ... :) Но нещата пак са субективни. Аз избрах да си купя чисто ново транзисторно кубе с вградени ефекти заради самите екстри по него, а не си взех оглозган до кокал откъм ефекти лампов амп на старо за същите пари. Субективната причина - свиря със Squier Strat, Който колкото и да е ъпгрейднат с хубави адаптери, си остава Скуайър. И едва ли бих затоплил с него лампата така, както с някой Tom Anderson, например. Пдобоно и при процесорите - доколко е оправдано да си купиш мега як проц, ако ще включиш в него Harley Benton и ше излизаш през говорителя на VEF? :lol: Т'ва беше само пример.

 

Peace :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.