Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпросец?


Recommended Posts

От къде мога да си взема паста за барабани и изобщо има ли такава?

Защото знам че има за чинели та мисля че по тази логика трябва да има и за барабани!

Може темата да е глуповата но все пак някои ако знае нещо по въпроса да цъкне нещо някво инфо! Предполагам че за всеки ще е в + да знае как да си подържа барабаните!

Не мисля че леко влажния парцал и препаратите на мама за чинии стъкла фаянс и пр са най добрия начин да си чистиш инструмента!

Благодаря предварително!

Ако има вече такава тема може тази дая затворите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност със спрей за дървени мебели 'Пронто' не би трябвало да имаш проблем. Все пак е предназначен за лакирани дървени повърхности, включително за по-деликатни такива. А за барабани покрити с фолио става и 'Пронто - антистатик' :)

 

Ако все пак има нещо специално предназначено за барабани и на мен ще ми интересно да разбера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни ей тва линкче : http://www.arbikas.com/Main.php?item=3050&...amp;selitem=yes

явно за такава паста става въпрос , доста е скъпичка , а виш и предходните страници на сайта предлагат и някакви почистващи спрейове явно с тях е ефекта е по-добър от колкото с "препаратите на мама :Д " . Ако някой е ползвал нещо такова ще е супер да даде малко инфо по въпроса :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не е ли за премахване на ръжда? Освен това сайта гледам е за принтери, части и консумативи за тях - т.е. в случая под "барабан" май се има предвид барабана като част от някои принтери и копирни машини :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами моя съвет е да не мокриш барабаните със каквото и да било,най-добре ги почиствай със някаква хавлия или суха кърпа.

 

Давам пример със разните му там препарати,ликуиди и пасти за чинели, всичките ти дават гаранция 4е няма да повредят чинелите,но при използването им се променят качеството и височината на звука.

 

Ако имаш висок клас инструменти за концерти и тн по-добре не рискувай,но ако става дума за трова или амати може да си експериментираш :greenball: то амати така или иначе по зле от това няма как да звучат....

 

Сам избирай дезинфекцирани барабани или добре звучаши барабани! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е определено! свиря с достатачно скъп инструмент които даже в момента се продава и поузвам доста скъпи чинели!

Но темата не е само за мен, а конкретно да избегнем тези драскотини гадни следчики и пр!

Защото лично аз се дразня много като видя такива неща по барабаните си!

За другите незнам.

Редактирано от NeonGod
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не използвам никакви препарати, просто редовно си забърсвам барабаните със сух парцал, освен това винаги са покрити с чаршаф за да не събират прах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.