Jump to content
Българският форум за музиканти

Digitech RP80


Death

Recommended Posts

Здраевите искам да попитем за Digitech RP80 имали някаква настроика на проца както например на Zoom 505 да прескачаш примерно от пържа позиция на проца направо на 5-та примерно (без да се чуват 2,3,4)и ако има някои да сподели как се прави.При Zoom имаше вариант от 1-ва даваш на горе 2,3,4, и примерно на пета натиска6 и двата педала и включва6 петата бленда а докъто минаваш през 2,3,4 си свириш на първа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе лично за този модел нямам представа, но един приятел има процесор на Digitech (не знам какъв модел е, но мен лично ме кефи), на който като му настъпиш педала за нагоре или надолу и почва да върти позициите, като ти през това време свириш на тази, от която си тръгнал. Като спреш да натискаш педала, процесорът се спира на настройката, до която си стигнал и започваш да свириш с нея :crying: Та аз лично смятам, че това е едно голямо удобство и като си търся в скоро време процесор, за това ще гледам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да Zoom 505 го може това свириш на 1позиция и с педала който е за местена на банките на горе или на доло зависи коя бленда искаш и след натискане на двата педала едновремено се пуска вече избраната позиция но тази настроика за смяна на банките се активира от комбинация с няколко ботона на проца

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Използвайте разбираеми термини, когато говорите за китара. Авторът пита за едно, след това му се отговаря за друго, той продължава за трето и т.н.

 

Няма ефект(или поне не ми е известно да има), който да махне звука от приплъзването по струните. Китаристът е китарист, защото знае как да свири на китара, а не защото има процесор, който да свири вместо него. Можеш да пробваш да си отдръпваш пръстите от струната в правилното време. В студио съм гледал, че пръскат струната с нещо на определени "много-плъзгащи" пасажи, за да се минимизира скърцането.

 

Колкото до по-евтинките процесори - те нямат достатъчно убедителен звук, пък какво да говорим за разни технически чудеса....

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Ае баце, никой не говори за приплъзване в горните постове.

 

И ще кажа още веднъж, понеже съм имал такъв процесор - няма такава функция за каквато пита авторът на темата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам ZOOM 505 , a за кратко имах Digitech RP50 и мисля ,че мога да дам отговор - да Digitech-а няма такава опция. Твоят е RP-80 - но май няма голяма разлика . Вероятно и RP50 и 80 са с един и същ софтуер и тази доста полезниа опция я няма (дразнех се от това).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.