Jump to content
Българският форум за музиканти

какви марки ампове се продават в БГ?


Black Bird

Recommended Posts

  • Отговори 40
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

kitaratapesho - Randall са много добри ампове, но определено са си за по-твърда музика...

ти ако видиш и чуеш Шибил Бенев какъв бесен бибоп праска с един Рандал няма да си на това мнение :-(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Peavey има в един магазин дето е до Джаз. Имаше няколко "Бандита" доколкото помна. Ама гледах само малките, защото това търсех и не помна дали има нещо друго, но като, че ли са вносители там.

ПиВи

Е го дей.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здрасти на всички маниаци

ето какво видях при днешното си посещение във Фактор

 

питахте за лампови комбота Рандал

 

оказа се, че Рандал имат само една серия лампови усилватели

 

в момента там виси ето този модел :

 

http://www.musiciansfriend.com/srs7/g=guit...ase_pid/481197/

 

цената е малко под 1100лв - мисля, че беше 1069 или нещо от сорта

 

пробвах го - но с моята полуакустична не може да се пробват бруталните драйвове - ще трябва с друга китара да се чуе

 

чистия канал е много приятен, с много ясни високи, по-далечни среди(това са високите среди) и силни баси. има много копчелъци - два драйва, реверби, буустер на чистия канал, абе всичко си има - идете и чуйте.

 

това е

 

айде и ако някой го вземе да се похвали

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Peavey има в един магазин дето е до Джаз. Имаше няколко "Бандита" доколкото помна. Ама гледах само малките, защото това търсех и не помна дали има нещо друго, но като, че ли са вносители там.

ПиВи

Е го дей.

кога си видял за последно тези Пивита - Бандит, имаш ли представа дали сега има

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори че замърсявам на човека темата, но не съм от Сф и не мога скоро да прескоча... Та да питам - за Рандъл 75 и 100 ватовите солид стейт във Фактор - колко вървят като цена аджеба? За 75 ватовия май видях 700 и нещо лв. последно като гледах, но пък щом лампата е под 1000лв.... :wall:

 

Абе вкарахте ме в размисъл сериозно. Щото се бях спрял на 75вата солид - като по-евтин един вид, а то имало и по-бетер. :rolleyes:

 

Посъветвайте ме, ако не тук може и на лично. Трябва ми як и плътен драйв. Think Pantera & beyond... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес пробвах Рандал 100вата, 2х12 , стерео хорус, 2 драйв-а - 850лв.

лампа 50вата - 1100лв.

75 вата са го купили сутринта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За този модел ли става въпрос?

 

RG 100 SC G2

 

Изглежда доволен, но трябва да се опробва. Как ти се стори чистия канал? (знам че друго не си гледал) Не е лампа, но все пак.. :rolleyes:

 

Сподели нЕкои впечатления, плс. Може ли да се сравняват с 50 ватовия? А дали драйвовете им са съизмерими като наситеност? Плс някой ако е пробвал с тази цел да каже. Тенкюпипъл. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чистия канал е най-зверското нещо в този амп според мен. казах и преди - бях с полуакустичната китара, а тя на тежък дистър не носи - дава много лош фиидбек. но пък чистия ме разби - много сполучливо направен усилвател (буквално усилвател) и тоновия му обем е страхотен.

за сравнение

 

Фендер ФМ212

 

високи - 0

 

среди - 10

 

баси - 10

 

звук - много ярки високи, бледи среди и бумтящо-глухи баси. не става. а е 600 кинта.

 

Рандал 2х12 Целесчън

 

високи - 3

 

среди - 8

 

баси - 6

 

звук - глухи високи , топли среди , плътни баси - перфектен за джаз :P:P:D:P

 

има и стерео хорус , ревърб за всеки канал отделен, дистърите не знам как са, трябва да ида с лес пол-а и ще ти кажа.

 

краен извод - Фендер ФМ е кофти усилвател за чист канал. за драйвовете не знам.

 

сега. за 50 ватовата лампа. ами рокаджийски амп си е. по-малко среди, кристални високи и хубави баси. готин драйв . абе както си трябва за рок. но за метъл не знам - не разбирам :rolleyes::P:D

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

иди с лес пол-а :P:P

на много хора ще е интересно (макар и 2х12ката на Рандъл да се пада по-"метълски" усилвател, а теб да не те кефи) :D

Пробвай нещо с най-екстремния драйв с малко среди и ниски колкото високи. Виж дали фърчат стружки - ако да начи е ок. :P

 

ПП: пък то се е видяло - трябва да се ходи в Сф, така не става. Джазз он! :rolleyes:

Редактирано от Mu3epHuK
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма проблем - ще ида в началото на другата седмица и ще дам рапорт. не виждам какво му е метълското на този амп. Фендер ФМ (фендер метъл) е сто пъти по-утрепан и статичен от този. с рандал-а съвсем спокойно мога да изкарам звук и за кънтри и за джаз и за рок. а от оная щайга за 200лв по-малко нищо не успях да изкарам, а не е като да не я мъчих 15 минути. малко е ама достъчно. а и целесчън има значение май :D

а за мега маниаците има и разфасовка 200 вата !!!!!!!!! :rolleyes::P:P

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.