Jump to content
Българският форум за музиканти

бас китарата на Manowar


Лелдорин

Recommended Posts

а я да попитам нещо.значи тоя басиста на manowar поне така си мисля по време на концерта на 2 или 3 или 4 песен май беше като извади едно соло :wow: честно казано много ми е странно дали такова може да се направи с бас китара.ако някой има концерта в германия може ли да ми обясни дали там свири на бас китара и такива работи :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 40
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз този концерт го нямам, но предполагам че е свирил я Sting of the Bumblebee, я нещо друго стандартно от репертоара...

тия работи се свирят трудно на нормален бас...затова Joey De Mayo си има "специален" негов си бас...чийто гриф е широк колкото гриф на...виола едва ли не :godbless: та на него си праска от време оно

 

manowar%20031.jpg

:headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам ама аз мисля че неговите басове си ги е поръчал с толкова тънък гриф защото свири само с перце като гледам.аз не съм го виждал на бас с по-широк гриф от този на снимката по-горе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бас китарите на Джоуи Ди Майо са с по-къса мензура, с по-тесен гриф и с по-малко тяло.

Основната причина е имиджът на групата - Джоуи си поръчва по-"малки" басове, за да изглежда той самият по-голям и мускулест. :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бас китарите на Джоуи Ди Майо са с по-къса мензура, с по-тесен гриф и с по-малко тяло.

Основната причина е имиджът на групата - Джоуи си поръчва по-"малки" басове, за да изглежда той самият по-голям и мускулест. :headbang:

:godbless::godbless::godbless:

 

 

Всъщност е и по-лесно с такъв бас! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бас китарите на Джоуи Ди Майо са с по-къса мензура, с по-тесен гриф и с по-малко тяло.

Основната причина е имиджът на групата - Джоуи си поръчва по-"малки" басове, за да изглежда той самият по-голям и мускулест.  :godbless:

Да! Бая коментари е отнесъл тоз инструмент! Причината, която Гореро изтъкна за "имиджа" беше единствената неспомената досега... А може и да е неуспял китарист г-н Де Майо...

Иначе Штурма също е много прав, защото Sting Of The Bumblebee трудно може да се изсвири на обикновен бас ! :godbless:

Редактирано от Sieger
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бас китарите на Джоуи Ди Майо са с по-къса мензура, с по-тесен гриф и с по-малко тяло.

Основната причина е имиджът на групата - Джоуи си поръчва по-"малки" басове, за да изглежда той самият по-голям и мускулест. :godbless:

има един приятел тука в квартала.той е на 18 мисля че.като се съберат момичета в двора на училището и той сваля дрехите и почва да се набира на едни лостове :godbless: същински Джоуи Ди Майо номер 2 :godbless: а аз бих предпочел обикновенна бас китара :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами вижте, човекът с това си изкарва хляба. Имидж, едно-друго.

Вероятно тези басове имат и други предимства - по-лесното свирене с перо, заради по-сближените струни, по-малко тегло, позволяващо метълски трикове и свободно размахване... де да знам, ама е факт, че единственото място, където можете да видите Джоуи зад 12-струнен бас е студиото.

Пред публика човекът винаги е с мини-версия в ръцете. :twisted: :godbless: :twisted:

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бъртон искаш ли да ти запиша на двд концерта на маноуар в германия и да ти го донеса?и без това няма какво да правя по цял ден :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бъртон искаш ли да ти запиша на двд концерта на маноуар в германия и да ти го донеса?и без това няма какво да правя по цял ден :hello:

Я като си почнал ми запиши най-новия бутлег на necrophagist, че ми трябва. :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бъртон искаш ли да ти запиша на двд концерта на маноуар в германия и да ти го донеса?и без това няма какво да правя по цял ден :hello:

Я като си почнал ми запиши най-новия бутлег на necrophagist, че ми трябва. :godbless:

кажи откъде да го дръпна обаче.аз тука имам само ди ви ди-та обаче.то колко е голямо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пошегувах се, ама ти май ме взе насериозно :godbless:

Стига офтопик.

а ок :godbless: ако някой иска концерта на маноуар да каже.то си е двд-то с менюта всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бъртон искаш ли да ти запиша на двд концерта на маноуар в германия и да ти го донеса?и без това няма какво да правя по цял ден :hello:

Ами няма да откажа :godbless: Пиши на ЛС колко ще искаш за ДВД-то и да се договорим...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ххаха незнам ама това 4е баса му бил по малък 4е да изглежда той по голям ...

не съм чувал по голяма простотия ;) не се убиждаите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.