Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с потенциометъра


Recommended Posts

Здравейте , имам един проблем м който не е фатален , но дразнещ :) .Един приятел натъсна по-силно врътката на потенциометъра и се получи ужасен луфт на моменти дори самия потенциометър отказва и не се чува нищо.Моля някой да ме светне как да я оправя. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто го свали и отвори, а ако не може нищо да се направи го смени.

 

Аммм , пробвах да го махна , махнах и пикгарда и пак не стана.Ако можеш да ми обясниш как да го махна ще съм благодарен :-(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

Махни стария потенциометър и сложи нов. Не е сигурно стария колко ще държи след ремонта.

 

Потенциометъра се маха, като се развие гайката, която го държи за пикгарда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

Махни стария потенциометър и сложи нов. Не е сигурно стария колко ще държи след ремонта.

 

Потенциометъра се маха, като се развие гайката, която го държи за пикгарда.

 

 

 

Това го разбрах , ама как да махна врътката върху потенциометъра?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

Махни стария потенциометър и сложи нов. Не е сигурно стария колко ще държи след ремонта.

 

Потенциометъра се маха, като се развие гайката, която го държи за пикгарда.

 

 

 

Това го разбрах , ама как да махна врътката върху потенциометъра?

Виждал съм много рядко капачката (врътката) да е завивана с малко винтче отдолу, иначе ако не се лъжа просто дърпаш по-силничко. Не прибързвай изчакай по-прогесионално мнение че аз дори съм без капачки на потенциометрите :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

Махни стария потенциометър и сложи нов. Не е сигурно стария колко ще държи след ремонта.

 

Потенциометъра се маха, като се развие гайката, която го държи за пикгарда.

 

 

 

Това го разбрах , ама как да махна врътката върху потенциометъра?

Виждал съм много рядко капачката (врътката) да е завивана с малко винтче отдолу, иначе ако не се лъжа просто дърпаш по-силничко. Не прибързвай изчакай по-прогесионално мнение че аз дори съм без капачки на потенциометрите :greenangel:

 

 

Значи , пробвах , дърпах кво ли не правих врътката си седи още , пробвах на другия потенциометър(здравия) с минимални усилия го извадих и пак го сложих и всичко се беше наред.Между другото разбрах какъв е проблема на потенциометъра не е хванат като хората с гайката към пиггарда.Съвети как да разкарам врътака не са излизни :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Използвай принципа на лоста. С две отверки, или пинцети, или здрава ножица, в краен случай някакво U-образно чудо, мушнати под копчето, се натискат и избутват копчето нагоре. Трябва обаче да се предпазва лакировката, като се подлага някакъв картон, пластмасова изолация или друго подобно. И да се внимава, че копчетата лесно се чупят - но в края на краищата и това е решение. След това се купува ново копче и готово.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добра идея предвид това му положение. Аз като по малоумен щях да предложа да стопиш копчето със огИн, ама да си трая да не изкарам предупреждение за спам. Иначе ако са го лепнали с канаколит немога да ти кажа. Ако си измъкнал пикгарда целия от китарата натискай смело само да не замине целия гард. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , имам един проблем м който не е фатален , но дразнещ :) .Един приятел натъсна по-силно врътката на потенциометъра и се получи ужасен луфт на моменти дори самия потенциометър отказва и не се чува нищо.Моля някой да ме светне как да я оправя. :thumbs_up:

 

 

 

Оправих го , няма вече досадния луфт и не прекъсва , но ще гледам натам да си взема един нов за всеки случай.Благодаря за помощта :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.