Jump to content
Българският форум за музиканти

Как мога да огъна царгата, за да добия желатана форма на тялото?


Recommended Posts

Здр! Свиря от 1 година на акустицна китара. Не съм ходил на никакви уроци, уцих се от интернет. Ресил съм да си изработя китара, не съм много запознат с материалите, но сте се справя. Затрудняваме само едно, - извивката на тялото(от 2те страни), до колкото науцих се нарица- ЦАРГА. От какъв материал трябва да е, как да го огъна и от каде мога да си го набавя??? :):):):):):):):):):):):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей това филмче виж и ще разбереш как .

 

Ама бих те посъветвал да си купиш. Акустични инструменти се изработват доста по трудно и има сумати особености доколкото знам.. най много да стане нещо , което е по зле и от най евтината в магазина. Друг е въпроса ако го правиш за забавление :) Аз също бих инвестирал , ако скучаех :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....Затрудняваме само едно, - извивката на тялото(от 2те страни), до колкото науцих се нарица- ЦАРГА. От какъв материал трябва да е, как да го огъна и от каде мога да си го набавя??? ...........

 

А дали САМО това ти е проблема за да направиш една китара......?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потърси стари теми от форума по този въпрос.Почети още по темата в интернет или си купи книга step by step kak се правят китари,купи си някакви евтини матеряли като за начало да експериментираш,купи или си направи оборудване и инструменти,направи си калъпи и нагревател за царгите и тн...

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам вси4ките инструменти, днес си набавих и вси4ки материали за китарата(от наи евтините са, все пак за първи път ми е), остава само да сглобя вси4ките 4асти. ИИИииии мерси за успеха :):):D:):):):):):):):):):):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей това филмче виж и ще разбереш как .

 

Ама бих те посъветвал да си купиш. Акустични инструменти се изработват доста по трудно и има сумати особености доколкото знам.. най много да стане нещо , което е по зле и от най евтината в магазина. Друг е въпроса ако го правиш за забавление :) Аз също бих инвестирал , ако скучаех :)

мммда хората работят. много яко клипче.

самоче от него се забира и друго..

защо китара от тия пичове е да речем 300$

апък от лютиер е 3000$ :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Интересен въпрос. Моят съвет е да посвириш на един Годин, след това на лютиерска китара (може и да не е чак толкова лютиерска) - например Taylor 714, или Martin, К. Yairi, не дай Боже - Collings. Иначе няма как да се обясни, честно казано...

И после пак ще си пишем :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам вси4ките инструменти, днес си набавих и вси4ки материали за китарата(от наи евтините са, все пак за първи път ми е), остава само да сглобя вси4ките 4асти. ИИИииии мерси за успеха

Я ме светни молим те кои са "всички" инструменти и "всички" материали, щото видиш ли аз от доста време се занимавам и не ги знам всичките, та да образоваш и нас, малко по-неуките :icon_shithappens:

 

@bluesman: А после да си направи от подръчни средства и една хидравлична преса за парно огъване на царги, нали :lol: Винаги съм вярвал, че да се правят китари, или каквито и да било музикални инструменти, в домашни условия не е залък за всеки, а акустичните инструменти без необходимата подготовка, екипировка и мотивировка вече е абсурд ;)

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.