Jump to content
Българският форум за музиканти

Уроци


SelfDestroyer

Recommended Posts

Здравейте...Купих си бас петструнна бас китара и ми трябва малко помощ...Ако някой може да ми намери някъкви уроци и ноти ще съм му много благодарен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ъъ

купил си си пет-струнен бас а не знаеш как се свири?

защото ако знаеш как се свири на 4-струнен не ти трябват уроци за петата струна. а ако започваш - не ти трябва по принцип пета струна :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не съм съгласен, Човек се учи на това което има, ако не е свирил на 4 струнен преди това. Просто в началото или ще се абстрахира от 5тата, или просто няма да му пука и ще се научи безпборлемно да си свири. Много се чудя на тези които казват "научи се първо на 4 струнен, пък тогава 5" и "купи си евтина китара, пък после скъпа". :virtuoz: Все е инструмент, разликите не са от небето до земята(при учене, не звук и удобство и т.н.) и ако така ев решил така да прави.

@прасе - ти нали не беше много басист? К'во стана, инсталира си по-нови драйвъри ли? :)

А дали му трабва струната - остави го сам да реши.

 

@selfDeстрyer - на драго сърце бих ти помогнал, но съм слухар и таквоз нещо като уроци не съм ползвал. Може би и на мен ще са ми в помощ! Успех обаче!

В следващите постове все някой ще ти помогне.

Или можеш да погледнеш линковете на fracture които е постнал в НАЙ НАЙ горната тема - Beginners Guide - това ако се справяш с руския. Темата е малко съвсем нова, но утре-вдругиден ще я поспретнем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си от Софийско можем да се разберем да ти дам една школа на Garry Willis, има чудни неща за 5 струнен, но не е за начинаещи. Трябва първо някой да ти обясни малко ноти, постановка и да се пребориш с малко техн. упражнения. От другите, които имам препоръчвам Валда Хамик. Не знам колко сериозно искаш да се занимаваш с музика, но според мен комбинация от тия двете ще ти дадат основа за всякакъв стил на свирене. Отделни уроци можеш да намериш в интернет колкото си щеш, но е по-добре да учиш систематично, а не оттук-оттам.

 

За препоръчване е да ходиш и на уроци - в началото колкото по-често, толкова по-добре, но ако не можеш да си го позволиш и веднъж на 2 седмици има смисъл - ще се предпазиш от грешки в постановка и пр., а и ще имаш с кого да обсъждаш нещата които не разбираш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разбойник,

може ли и на мен да ми я дадеш тая школа на Garry Willis.

ако може драсни ми един меил.благодаря предварително!

иначе за нотите -www.partituri.com

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами имах предвид че 5струнния бас е ебати клинча за пръстите ако не е със по-сгъчкани струни :headbang:

иначе аз в момента нямам бас но съм пробвал да свиря а драйвърите до края на месеца ще са инсталирани :bravo:

по принцип съм забелязал че във тоя форум преобладават хорицата които сами са се учили да свирят. аз не държа китарата "правилно" ама ми е удобно и като цяло сам си създадох МОЯТА теория :happy: голям ташак.

ноти можеш да се научиш да четеш и чрез интернет, уроци има доста, а за петата струна не знам, нотите можеш и сам да ги откриеш кои са, стига да знаеш малко елементарна теория

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве имах някъде някъв pdf с упражнения за 5 струнен бас, ама си нямам на представа де съм го забатачил. То когато се сдобих с него, все още не бях се сдобил с 5 струнен бас и записах школата на някакво CD, ама къде е CD-то :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами имах предвид че 5струнния бас е ебати клинча за пръстите ако не е със по-сгъчкани струни :unsure:

иначе аз в момента нямам бас но съм пробвал да свиря а драйвърите до края на месеца ще са инсталирани ;)

по принцип съм забелязал че във тоя форум преобладават хорицата които сами са се учили да свирят. аз не държа китарата "правилно" ама ми е удобно и като цяло сам си създадох МОЯТА теория ;) голям ташак.

ноти можеш да се научиш да четеш и чрез интернет, уроци има доста, а за петата струна не знам, нотите можеш и сам да ги откриеш кои са, стига да знаеш малко елементарна теория

Можеш ли да дадеш някой сайт...дори да е за четири струнен бас..

 

П.П: Също ако може малко помощ за настройването..

Редактирано от SelfDestroyer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам на пдф доста 4асти от една школа на Чък Шер. Тя е повече за джаз импровизация, но може да ти свърши работа. Прати ЛС.

 

п.п.на руски са:virtuoz:

 

 

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми сега се сещам само за едно място там има доста инфо от това как се казват частите на баса до някакви странни техники

http://www.cyberfretbass.com/

иначе винаги го има добрия стар гугъл и емулето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така както на мен ми казваха като почнах "само с слушане ще се научиш седиш слушаш песента 50 пъти и после я свириш" :ph34r:;);)

 

 

 

а относно разликата между 5 и 4 струнен аз лично смятам че цялата философия е в това че има 5 тона повече на едното да се научиш и на другото можеш :violin: :violin:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

аз също съм "слухар", нали, обаче ми се иска да навляза малко по-навътре в музиката и да започна да "разбирам".... колебая се между:

 

1. до вкъщи има една мини школа за пиано. да отида при някой от даскалите и да започна да уча теорията там

2. тук на форума един пич, георги май беше, си предлагаше тийчърските услуги. да отивам направо при басист ли, или как?

 

посъветвайте ме, плс, щото ми писна само да чета от някакви сайтове и школи само да наизустявам папагалски. искам да разбирам, да мога да "кажа" нещо с този ми ти бас. свиря от няколко години бай дъ уей, по слух вадя песни, имам си някаква "техника", добра или лоша, но мисля друго си е ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.