Jump to content
Българският форум за музиканти

Видео уроци- БЕЗПЛАТНО!


Recommended Posts

Сега... както знаете има много сайтове които предлагат видео уроци срещу заплащане. Най-големият от тях е JamPlay.

С малко усилия успях да се сдобия с акаунт(7 дни) и за тези седем дни с големи мъки дърпах каквото ми харесваше. Понеже ще ми купуват

това тук , аз се интересувах от електрически китари и съм изтеглил повече такива уроци.

 

Уроците на Марк Бренан, които ми се сториха най-добри съм ги свалил на високо качество(900к), а всички останали са по 400к.

За тези пет дни успях да сваля 4,5 gb видео и сега търся някаде да го кача. Имам идея да го кача в някой торент сайт(без да съм уплоудер) и някой от вас с бърз интернет да го тегли един ден със скорост 56 кб/с и после той да помага с сеед. Това е... Надявам се да уцените положените от мен усилия.

 

1. В урока с най-високо качество ще научите основите на свиренето с електричка.

-как да настроите инструмента си

-части на китарата

-амп или кубе- устройство, функции и настройка

-четене на таблатури

-няколко песни

-техника на лявата и на дясната ръка

-натурални ноти в първа позиция

-наторални ноти с до мажор скалата

2. В другия урок за начинаещи съм подбрал каквото не се повтаря:

-основите на вибратото

-силни акорди

-хамур он и пулл офф

3. Минаваме към уроци за ненащинаещи

3.1 Четене на ноти от нотен лист в скалата най-отляво на грифа. (вкл. малко теория... символи, знаци, паузи и други)

3.2 Скорост и техника- всички видове дърпане на струните, хамъри и всякакви от сорта.

3.3 Пеене с китара- да се научим да пеем с китара. Основни техники...използване на капо за да нагодим песента според гласа си и много много други.

 

4. Уроци по жанрове(всъщност жанра е само един - Метъл)

Знам че много от вас са започнали да свирят на китара само заради ЖИЦИТЕ (rock) и този урок ни представя всичко необходимо да свирим всяка една песен. Техники, акорди, техники, рифове, техники, акорди и техники. Това е най-важното от тук :rolleyes:

 

5. И последно, но не на последно място- няколко песни.

-Bon Jovi- It's My Life

-Led Zeppelin - Stairway To Heaven

-Master of Puppets

-Nirvana- Smells Like Teen Spirit

-Nothing Else Matters

 

Така...тряа измислим начин как да ги разпространяваме, защото това е много полезно за всеки китарист. Така написано на списък изглежда малко, но в действителност не е....повярвайте ми. Всичко на всичко десет часа видео.

 

И един съвет от мен... Забравете до, ре, ми, фа, сол, ла, си, до, отсега за вас има само C, D, E, F, G, C, A, B

 

Ще се постарая в най-скоро време да уплоудна малко в zazz и ще слоща малко висококачествени в датата(когато я пуснат),

 

Има още много уроци, а аз имам само два дни. Казвайте какво ви трябва.

Редактирано от Toshi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 коментара:

- във форума не се толерира пиратлъка (не се имат предвид волните корсари и досега обикалящи африканското и карибското крайбрежия). Това е записано в правилата на форума.

- препоръчвам на потребителите все пак да оставят в съзнанието си и място за до, ре, ми ....защото едва ли си комуникират на английски в БГ. Right?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам си и идея защо ПО ДЯВОЛИТЕ не мога да си редактирам поста и да допълвам нови неща...

 

http://zazz.bg/user:gitarre

 

тука ще качвам примерните видеа.

 

Когато пуснат датата ще кача там две от тях за да видите реалното качество.

 

Айде де...няма ли запалени китарджии които искат да помогнат този "спорт" да се развива в БГ. Къде да ги ъплоудна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма нужда да искаш помощ само от китарджиите

щом си решил да разпространиш тези уроци безплатно си избери един безплатен тракер, ъплоудни ги там и сийдвай известно време, после хората които ще са сваляли ще ъплоудват също и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.