Jump to content
Българският форум за музиканти

ЗНАМ ЧЕ ВИ Е ПИСНАЛО НО.......


Krasimirko

Recommended Posts

Здравейте музиканти....

Имам едно питане можеби сте отговаряли няколко пъти(прочетох някой от тях)..... но въпроса е че вие много го ударяте на качеството и залагате на профи техника

 

Та моето желание е да направя така че на компа си да имам два стерео изхода на който да свирят две различни песни.... имам едно външно миксерче (правено) с което ще ги смесвам (за сега не ми трябват ефекти, понеже искам да пускам музиката в механта си, главно народни песни)

та въпроса ми е как мога да направя така че да постигна целите си......

Софтуерно или хардуерно се решава моя проблем...

ако е хардуерно предложете карта която да върши работа а не да е най-добрата карта на света (търсим бюджетно решение)

ако е софтуерно, обяснете как точно става и какви настройки и какви програми да ползвам предлагам срещу разяснението всеки да получи кана вино в механата ни...

 

 

Така че се надявам да ми отговарите, така и така имате стимул (всеки харесва хубавото Мелнишко вино :D)

 

 

Благодяря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти! Проблема се решава и хардуерно и софтуерно. Тоест ти трябва профи звукова карта с много изходи, е тя щом ще има много изходи ще има и много входове :) и ще ти трябва някой хост програма, която сама работи с драйверите на звуковата карта и има виртуален миксер, възможност за многопистов запис или мониторинг.. Давам пример с мойта карта тя е M-AUDIO 1010LT има си достатъчно изходи, и софтуера ми е Steinberg Cubase SX с който мога да оправлявам картата както си искам, тоест работи самостоятелно с драйверите и, не с windows mixer-a. Ако вече имаш звукова карта и имаш и Cubase, да не ти спестявам нови питания, от VST Conections от там си избираш точните входове изходи и си правиш бусове за другите входове-изходи. После в полето на проекта ти, си добавяш два аудио трака стерео на горния от настройките на трака му избираш да излиза примерно както е при мене M-AUDIO 1/2 out а на другия M-AUDIO 3/4 out... Ако не си ме разбрал, нз как да ти го обесня по левашки :greenangel:

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ок

да ви попитам на профи картите изходите моно ли са (демек за стерео ангажирам два от изходите)

поправете ме ако греша

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро си прав. На повечето пише 6х6 (примерно) и това са 6 моно входа и 6 моно изхода.

 

 

Които обаче са направени неслучайно така за да може да си комутираш както желаеш изходите и входовете - примерно стандартните по- бюджетни карти са 2х2 или 4х4, примерно 2х2 означават или два моно входа и два моно изхода или един стерео вход и един стерео изход, както и другите възможни произлизащи смесени комбинации между тях :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз сам с един креатив ... супер зле ама засега е тва и с външен миксер креатива е около 40-50лв пци слот и външен е 100 лв супер евтино решение а попринцип всяка звукова карта 5.1 би ти сваршила работа .. кофтито е забавянето от около 5 м сек. то тва теб едва ли ти прече :godbless:

доколкото разбрах не тарсиш супер качество а евтино решение .. от там софтуер .. примерно трактор или някав друг които ти харесва на теб има избор от такав тип програми

надявам се да сам помогнал :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.