Jump to content
Българският форум за музиканти

лакиране


Recommended Posts

поредната и интересна тема :godbless:

евала този раздел кефи :headbang:

 

абе имам 1 китара Made in Bulgaria и преди да е зема изглежда млади ентусиасти са си играли на направи си сам, и малко (ако мога да кажа малко) не ме кефи тялото, като форма и като цвят, от 2-3 години си мисля как да е попроменя, имам идея да е направя стил на сатриани ебаньеееца, с заоблено тяло, много ме кефи, та ме интересуваше кви лакове се ползват? Помня, че имаше 2 модела, които не е добре да се смесват,... абе помя нещо ама кво ? !?

както и да е, аре някой да напише 1 готина статия по този въпрос,

и да каже, колко лак отива и колко пари излиза като за 1 китара

естественно говорим за тва, че трябва китарата да има основа и после финиш лак :)

 

 

и последно (не искам да правя нов топик)

с кво се третира най-добре фингерборда, при китарите на които няма лак на него ??

моя майстор (нали съм любознателен и се питам) разправяше, че се мажат с масла: бадемово или някви други от аптеката.

на китарата ми фингерборда е светъл и петната много добре си личат, а ме дразни да е мръсна :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип се ползват полиестерни и полиуретанови лакове. И двата вида са двукомпонентни и се нанасят с пистолет.Продават се в еднолитрови кутии Vernilak имат хубави полиуретанови лакове. Но не ти препоръчвам да прелакирваш ако нямаш опит с тези работи.

Тук в Пловдив има един Иван който се справя доста добре с такива работи Видях как беше прелакирал един Fender Jazz Master :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип се ползват полиестерни и полиуретанови лакове. И двата вида са двукомпонентни и се нанасят с пистолет.Продават се в еднолитрови кутии Vernilak имат хубави полиуретанови лакове. Но не ти препоръчвам да прелакирваш ако нямаш опит с тези работи.

Тук в Пловдив има един Иван който се справя доста добре с такива работи Видях как беше прелакирал един Fender Jazz Master :)

 

Кажи моля ако не е проблем

 

Колко би взел Иван за да прелакира Грифа на Ибанеза ми.

И също да го пребоядиса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аа :) Иван го знам. :D

Той ми оправи 1 фретлес, и съм много доволен от него, а и е много свестен човек. Сигурно някой ден, като реша да си направя готин фретлес, към него ще се обърна :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Я да я посъбудя тази тема малко:

Колко струват тези лакове; къде могат да се намерят по-изгодно от по принцип; за колко слоя ще стигне една кутия, всички китари ли са с такива,т.е. достатъчно трайна ли е?

И да добавя - боя. За довършителните работи по 7мака ще ми трабва и боя която е почти такава като тон, малко по-тъмна, за главата, за да е в тон с китарата( няма да има много общо с китарата на картинката)...колко ще ми бръкне в джоба?

 

Благодаря предварително! :hello:

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи моля ако не е проблем

 

Колко би взел Иван за да прелакира Грифа на Ибанеза ми.

И също да го пребоядиса.

пич иван ми зе около 70 кинта за лакиране на тялото :blink: така че за грифа ще са много по малко :) много добре го направи ако това ще питаш :) ама бяха 70 кинта за лакиране + малко баране по праговете + малко по електрониката :) така че еФтино щи излезе :)

 

аре буе

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.