Jump to content
Българският форум за музиканти

знае ли някой ,каква програма се използва за изчисляване на акустиката на помещение


juliander

Recommended Posts

Разполагам с помещение ,което искам да превърна в апаратна за смесване.Така или иначе ще го обработя акустично ,но ми се искаше да го направя малко по "по правилата".Подобен проект струва пари,които бих опитал спестя.Знае ли някой ,какви (и колко) програми използват акустиците за да изчислят такъв проект.Чувал съм ,че е важен и избора на мониторите ,отстоянията до ушите ,че дори и наклона им.Ако някой знае ,къде мога да намеря ,каквато и да е литература по въпроса,моля да сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ти трябва! Само едни хубави колони равни(monitor) едни слушалки да проверяваш как върви и спектър анализатор. И най важното е да се слуша смесена музика, и да не се прекалява с ефектите!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това е международно признат еталон за акустични изчисления. И определено - "не става само с ядене - трябва и ..."
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разполагам с помещение ,което искам да превърна в апаратна за смесване.Така или иначе ще го обработя акустично ,но ми се искаше да го направя малко по "по правилата".Подобен проект струва пари,които бих опитал спестя.Знае ли някой ,какви (и колко) програми използват акустиците за да изчислят такъв проект.Чувал съм ,че е важен и избора на мониторите ,отстоянията до ушите ,че дори и наклона им.Ако някой знае ,къде мога да намеря ,каквато и да е литература по въпроса,моля да сподели.

Браво! Като намериш такава програма която спестява пари, дай я насам. А ако намериш и компютър който да работи сам, още по-добре. Да не забравиш после, че трябва да работиш в това "студио" без пари, защото и други искат да спестят пари.

Май ми става ясно, защо парите са измислени от финикийците, а не от българите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.