Jump to content
Българският форум за музиканти

Как звукът който излиза от клавира може да звучи същия в компютъра


emo_tion1

Recommended Posts

Здравейте,свързал съм клавира си към компютъра чрез usb и искам това което звучи от клавира да звучи същото и през компа.Когато го използвам като контролер няма проблем но когато запиша нещо на клавира и го пусна през някоя програмка става мазало и няма нищо общо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Синонимно казано,записал съм нещо на клавира,и искам да го запиша в компютъра като mp3 wav или нещо от този род чрез usb .Но като го пусна през fruity loops да речем се получава : Пръц,Грух... и т.н. Та ако някой благоволи може да сподели на един невеж в тази област човек, аджвба с какво може да се поправи това несъответствие

 

Благодаря предварително!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През ЮСБ-то най-вероятно не позволява самия синт. Това ти е МИДИ-към-ЮСБ конверторче. Компа вижда синта като стандартно МИДИ устройство. Не можеш да запишеш аудио сигнал. Само МИДИ събития. Аудио можеш да запишеш от линейните изходи в Лайн Ин на саунд картата. Поне така предполагам без да знам модела на синта ти. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако идеята ти е да ползваш звуците на клавира,трябва да имаш миди връзка между него и компютъра.Файла се просвирва от компютъра посредством да речем /Cakewalk/В последният се вкарват със инс-инструментите на клавира и файла се пуща в режим аудио запис на програмата.Независимо ,че връзката е миди,компютърът прави записът в аудио формат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Синонимно казано,записал съм нещо на клавира,и искам да го запиша в компютъра като mp3 wav или нещо от този род чрез usb .Но като го пусна през fruity loops да речем се получава : Пръц,Грух... и т.н. Та ако някой благоволи може да сподели на един невеж в тази област човек, аджвба с какво може да се поправи това несъответствие

 

Благодаря предварително!!!

Защо държиш записа да стане през USB. Значи по МИДИ не се предава звук. А за аудио клавира си има изходи. Връзваш аудио изхода на клавира с line-in на звуковата си карта и готово.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Ако идеята ти е да ползваш звуците на клавира,трябва да имаш миди връзка между него и компютъра.Файла се просвирва от компютъра посредством да речем /Cakewalk/В последният се вкарват със инс-инструментите на клавира и файла се пуща в режим аудио запис на програмата.Независимо ,че връзката е миди,компютърът прави записът в аудио формат.

Аз,пък,колкото и да се опитвам да направя това ,което пишеш все не ми излиза,нито звук от компа,нито се просвирва като се запише.Друга идея,дали има някои,или просто ми е прецакан синта,или нещо от саундкартата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко...нищо не ти е прецаконо.Просто звучи прекалено хубаво за да е истина.През времето в което се мъчех осъзнах, че няма шанс по миди път да вкараш звуците от клавира в компа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък мисля,че може с един единствен USB кабел да се направи запис на звуците на клавира в компютъра,само ,че в аудио.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи какво пуска клавира по тоя ЮСБ порт. В повечето случаи това е само МИДИ-то-ЮСБ конвертор. о М-Аудио имат една 3-октави клавиатурка, която е и аудио интерфейс и там ЮСБ-то може да се ползва за пренос и на аудио (защото има вход за майк и китара/бас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.