Jump to content
Българският форум за музиканти

Питане за една песен


pepata

Recommended Posts

Здравеите някои може ли да помогне като каже какъв ефект използва китариста на интрото на тази песен

аз мислех че е с потенциометъра но нещо не става съвсем ?? помислих свири го с пръстен но и това не е маи ?? не чувам ударите на прецето. Видях се в чудо с това интро ако ударите едно рамо ще съм благодарен че трябва да я свиря на живо скоро :greenball:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля,че е със слайд,но немога да бъда 100 % сигорен

Хмм слайд със сигурност но не чувам перо всякаш мелодията се лее :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слайд и състейнър, който се слага на мястото на някой адаптер и когато е пуснат, струните трептят до безкрай, или докато не бъде спрян този състейнър :greenball: Има и такива, коите се ползват над струните. Доста отдавна гледах нещо такова...забравих марката как беше, обаче... Нещо от сорта на E-Bow.

 

Иначе, понеже не виждам китарист на видето, е съвсем възможно това да не го свири китара, а синтезатор някакъв. :music336:

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не можах да чуя много добре от видеото, но според мен външен слайд тук няма, а по принцип доста добър сходен ефект може да се постигне и без състейнър - с малко slow attack (delay), волюм или волюм педал и добра техника на свирене, естествено ... а, вярно, може и да е синтезатор ... въобще, не е от най-пленителните китарни звуци, които съм чувал:).

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@SomeoneElse ми се струва най- близо.. ако верно е китара ....

 

eBow демо

 

П.П. мисля че някои от форума се беше "хвалил" с подобна придобивка.. нека да каже

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за помоща на всички :thumbup:

@SomeoneElse ми се струва най- близо.. ако верно е китара ....

А що се отнася до това дали е китара не се бях замислял .... но ми се струва че все пак си е китара :) звучи като китара :D

ще го лъжа обаче както каза sevenstring :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.