Jump to content
Българският форум за музиканти

Gerenal Midi


Yiwigi

Recommended Posts

Здравейте,

Не съм сигурен дали темата трябва да е тук или в хардуеър, така или иначе проблемът ми е комбиниран, но ако модовете преценят да я преместят.

Наскоро се сдобих с Tascam 122l и съм изключително доволен от машинката. Проблемът е, че няма General Midi, което лесно се компенсира с използването на ВСТ-та в Кюбейс и тн.

Но как се решава въпроса със standalone програми, които им трябва General midi, за да работят, като Guitar Pro например? Всяка помощ и предложение е добре дошло!

Дали има някакви програми, които да създават virtual port и миди-то да бъде пренасочено през тях от програмите като Guitar Pro?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен съм, че преди имаше, ако и понастоящем да е изоставена идеята: Имаше някакъв Sound Canvas, също със сигурност някакъв на Yamaha, но в Google ми излиза толкова обща информация че не мога да се ориентирам.

Друг вариант е - ако имаш вградена каквато и да е карта, да активираш нейното MIDI - само него, без аудио портовете - и да го използваш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да опиташ sfz+ -> това е нещо катооо... SoundFont семплер да го наречем. В него можеш да зареждаш GM SF банки (любимите ми са Jurgen GM 2.0 и Real Font 2.1), които да просвирват МИДИ събитията. Връзката между Гитар Про и sfz+ се прави с виртуални МИДИ кабели като да речем LoopBe1 или MIDI Yoke. На мен любимото ми беше MIDI Over Lan CP, което по принцип е за пренос на МИДИ през мрежа, но има и loopback режим, когато си работи локално.

Успех! ;)

Редактирано от Baby Thomas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, да, и с виртуални портове става :) другият въпрос е ако си с ASIO дали двете програми ще могат да си поделят хардуера ;)

Редактирано от Roevers
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. Ще го опитам това със sfz+ да видим. Ако се сетите какво е било това на Ямаха, ще съм много благодарен да го пробвам и него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тоя Sound Canvas не е на Yamaha ами на Roland Sound Canvas ( към 30 мб. е малко по-добър звук вади от тоя на вградената ти карта.) Има то из пиратските сайтове. Оправи се сам ! :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тоя Sound Canvas не е на Yamaha ами на Roland Sound Canvas ( към 30 мб. е малко по-добър звук вади от тоя на вградената ти карта.) Има то из пиратските сайтове. Оправи се сам ! :happy:

 

Да де, малко не ми се разбра. Yamaha XG SoftSynthesizer

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

За да е завършена темата и инфо-то да е пълно да кажа как свършиха моите опити!

Yamaha XG Soft sinthesizer - не можах да се справя с него, може би проблемът е при мен, но с него не успях да подкарам Дженерал миди-то.

sfz+ - става, но е доста играчка и е по-сложно от....

 

Roland VSC - инсталира се и веднага може да се назначи генерал миди-то оттам. Свири без проблем, лесно и удобно е!

 

Единственото неудобство е, че има малка латенция, но предполагам, че ASIO for all ще реши проблема, когато се ползва Roland-a VSC. Когато миди-то минава през Таскам-а си ползва неговото Асио, което при мен работи безпроблемно за момента!

 

Благодаря на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да е завършена темата и инфо-то да е пълно да кажа как свършиха моите опити!

Yamaha XG Soft sinthesizer - не можах да се справя с него, може би проблемът е при мен, но с него не успях да подкарам Дженерал миди-то.

sfz+ - става, но е доста играчка и е по-сложно от....

 

Roland VSC - инсталира се и веднага може да се назначи генерал миди-то оттам. Свири без проблем, лесно и удобно е!

 

Единственото неудобство е, че има малка латенция, но предполагам, че ASIO for all ще реши проблема, когато се ползва Roland-a VSC. Когато миди-то минава през Таскам-а си ползва неговото Асио, което при мен работи безпроблемно за момента!

 

Благодаря на всички!

Дай един адрес да ти изпратя Ямахата.След време ще решиш ,че с нея е по добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.