Jump to content
Българският форум за музиканти

Behringer Lx110 V-ampire


Azwraith

Recommended Posts

Здравейте!Харесал съм си един усилвател на Берингър LX110 V-ampire.Преди време бях си харесал един процесор V-amp 2 ( http://www.behringer.com/v-amp2/ ) с 16 симулации на ампове и много други ефекти,но като се замисля в този усилвател ги има същите неща и е 45 w все пак!Искам да попитам дали си струва да си взема този усилвател или да си взема процесора ?Имам предвид че има ли разлика дали е 2 в 1 или е само едното щото никога не съм харесвал комбинираните неща и се съмнявам.Апък и е Behringer - от китарите им няма хубави неща до колкото знам.Просто питам за съвет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе то при тия цени кое е хубаво? Чайна-майна са всички евтини неща.

Очевидно ако нямаш амп - вземи си в-ампира.

Ако имаш амп - може и процесора.

Звука на тези процесори не е толкова лош, колкото много хора го изкарват.

Процесор като процесор. Не е Vox или Boss, но не е и Zoom. Бива, ако можеш да си го понагласиш.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами този ще ти върши добра работа в комбинация с подобен процесор.

Не знам как са конкретно тия ампове като издържливост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично от Беринджър в началото бях доволен. Но сега искам вече нещо повече(2 или 3 месеца по-късо).

Като за в началото са супер.

(:

Редактирано от black_skull
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе вършат работа.

Слушал съм репетиции с такива процесори и когато музикантите знаят какво правят, често звучи даже приятно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За точно модела , за който питаш , не знам абсолютно нищо, но по препоръка на един приятел си купих BahringerV-tone Gmx110 и мога да дам мнение за него. Като за парите си е направо екстра. Има си Фуутсуч за смяна на двата канала , единия от който е с вграден С-амп(така наречения аналог моделинг) и отделно си има вграден процесор с около 100 ефекта, много от които звучат сносно. Звука ми харесва лично на мен. Сравнявали сме го с първообраза му на Tech21(май тока беше оригиналното има не съм сигурен) и като звук не отстъпваше , а като екстри превъзхождаше , защото имаше и чист канал и фуутсуич. А в същото време на цена е по малко от половината.

Обаче , лошата слава на Бери не е безпредметна... :)

Още на втория месец кубето дефектира и започва да пращи отвреме навреме,... не разбирам , казаха ми че може да са студени спойки . Не ми се занимава с гранционния им сервиз който е много далеч от мен и се чака дълго там.. по добре да си платя ремонта да стане.. Ама все пак дефекти даде, моето поне и то без да го експлотирам почти .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^И твоето ли така?

Седмица след като си купих Берингер ГХ110, започна да криви много и да шуми.След два дни спря окончателно.

Както и да е оправиха го(след около месец).Но по-смешно ми се стори когато пробвах същия модел в музикален магазин и даваше същия дефект.Тогава разбрах, че няма проблем, така ги правят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а моето засега не криви, само шуми.. обаче като му играя един средно силен юмрук отгоре и става перфектно, поне 30 мин не шуми :greenangel: Едно време баща ми така оправяше ламповия ни телевизор като стане черно бял му играеше един и той си възвръщаше цветовете... Явно от него съм се научил така да работя с техниката :whistle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.