Jump to content
Българският форум за музиканти

Подарък за рожден ден


Zball

Recommended Posts

Наскоро ще имам РД след 1 седмица.Някои може ли да ми каже процесор или педали(за death metal) на цени до 250 лв. :) Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 35
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Digitech Death Metal

По нашите магазини е по вероятно да намериш този.

Редактирано от baitanas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само едно уточнение - DOD Death Metal и Digitech Death Metal е един и същ ефект (DOD, доколкото знам, е собственост на Digitech), като Дигитека е втората версия, която има 2 изхода - директен и амп симулация.

 

DeathMetal.jpg

 

Иначе процесора Digitech RP 250, който предлага Soundcraft изглежда харен (има и пресет Digitech Death Metal :cheers2: ), но аз лично не съм имал вземане-даване с такъв (малко съм скептичен към процесорите като цяло), някой ако има впечатления да сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен имам абсолютно същия .За метъл :thumbs_up: се е утепал Единствената голяма тъпотия е ,че не можеш да регулираш изкривяването.Ина4е с EQ-то бая игра пада. Аааа и та ти кажа че поначало си е доста изпържен и малко на ниските се губят

Редактирано от nasius0123
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Мисля че някой от съфорумците го беше моднал така, че да може да се намалява драйва(изкривяването).Обаче немога да се сетя кой беше. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип трябва да се бяга на далече от педалчета, на които не може да се регулира кривоча.

 

Има всякакви видове адаптери - с висок output, а разликата в адаптерите е покъртителна, що се отнася до дисторжъна и звука му, според адаптерите.

 

За пример - аз имам китара със сравнително "горещи адаптери" и със Sansamp-а на Nikifena свиря с драйв на 9h (или иначе казано 3/10, ако примем 10 за максимум). След няколко дни реших да бодна някаква китара с някакви странни адаптери и 10/10 не беше достатъчно да изкара драйв (като сила) като на моята китара. А на такива педалчета обикновено драйва е толкова много, че да може тези "тихите" адаптери да изкарат мощен драйв. А представи си, че някой ден си вземеш китара с още по-силни адаптери от моите, т.е. някоя специализирана метал китара - ще стане такава мазня, че няма да можеш да чуеш един отчетлив звук. Да не говорим, че ако решиш да отидеш на репетиция и се дръннеш в някое голямо кубе увеличено така, че да се чува, 100% ще ти се наложи да намаляш драйва, иначе ще оглушееш от микрофонии :P

 

Имай едно на ум... :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Мисля че някой от съфорумците го беше моднал така, че да може да се намалява драйва(изкривяването).Обаче немога да се сетя кой беше. :greenangel:

 

Не беше ли колегата liquid_death ? Не съм сигурен дали му беше така никът, но беше нещо от сорта. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро ще имам РД след 1 седмица.Някои може ли да ми каже процесор или педали(за death metal) на цени до 250 лв. :) Благодаря предварително

Щом искаш бруталия, виж ето тази машинка: BOSS ML-2 Metal Core.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен имам абсолютно същия .За метъл :) се е утепал Единствената голяма тъпотия е ,че не можеш да регулираш изкривяването.Ина4е с EQ-то бая игра пада. Аааа и та ти кажа че поначало си е доста изпържен и малко на ниските се губят

хаха... става въпрос за дет метъл... за кво ти е да регулираш изкривяването - ясно е че ше е на 11.

Иначе можеш - волюм контрола на ктиарата.

И за ниските да ти кажа честно точно при тоя са страшни, няма го гадното кривене при палммют например както е при метълзона.

Абе Digitech Death Metal си е страшен педал. Няма да сбъркаш. Че и е евтин.

(:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе можеш - волюм контрола на ктиарата.

 

+2.5 за отговора.Стига да го е открил и да не се чуди за кво аджаба е това ненужно копче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.