Jump to content
Българският форум за музиканти

Ironic_angelina


Angelina Sekulova

Recommended Posts

Такива не съм ги вършила из форума (а и още много други... :)).

Та... малко предистория. Сингбекът е свален от касета, защото е от към 1996 година. (Вкарва малко шум, за което се извинявам, но си е ...много ценно парче.) Бандата е Montuno Project, с които поработихме за известно време, лидер Краси Желязков (китара). :) Драснахме го по време на саундчек в първия Funky's Pub. И реших, че няма да е зле да го препея.

Ето резултатът:

 

http://media.putfile.com/Ironic_Cover_Angelina

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много real усещане има в цялото парче и си е направо удивително, че си го пяла с касета, а звучи така. Гласът ти, това си го знаеш сигурно, определено е подходящ за Аланисови (или Аланисни?!?) песни, а това се среща наистина много рядко.

 

Само в началото на места ми звучи сякаш се опитваш да си наредиш думичките, а времето ти е много :) Но това са дреболии.

 

Доста внушително.

 

Rock On! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екстра е! А освен много музикално е и доста артистично изпято. :offtopic-001:

 

Само на места леко с беквокалчето има разминаване, и то май по-скоро е несъгласие относно някои срички. А, да, и леко стягаш гърлото на моменти, може би заради някои предрасполагащи дифтонги. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми звучи доста добре ... Мнаого ми беше интересно как ли ще се е получило онова място някъде към 1:57 до 2:15... Не разбирам от вокали , но ми се струва супер трудно. А ти си го докарала.. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такива не съм ги вършила из форума (а и още много други... :dance:).

Та... малко предистория. Сингбекът е свален от касета, защото е от към 1996 година. (Вкарва малко шум, за което се извинявам, но си е ...много ценно парче.) Бандата е Montuno Project, с които поработихме за известно време, лидер Краси Желязков (китара). :whistle: Драснахме го по време на саундчек в първия Funky's Pub. И реших, че няма да е зле да го препея.

Ето резултатът:

 

http://media.putfile.com/Ironic_Cover_Angelina

 

 

 

Хайде и малко хармония от стареца.

 

http://media.putfile.com/Ironic-47

 

 

:greenangel:

Редактирано от Polyphone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодарности за коментарите и хубавите думи!

Тъй вярно DJ Fortune, времето е много, но не исках да го преправям.

Аланис по принцип не предлага много нещо за изпяване, а по-скоро има способността безкрайно хубаво да изговаря някои истини за живота...

 

ultramega, този фрагмент е мааалко по-предизвикателен ритмически, иначе пеем аз и аз, единият глас е от времената на саундчека и записа, а другият - от тия дни. "Пеенето" е точно като онзи лигав, отворен говор, който децата използват, за да направят някому напук - сякаш следващия момент ще му се изплезят и ще побегнат.

 

Polyphone, почти не съм го "пускала" гърлото, за да докарам тази вреслива блендица, никакви отпяти краища, тон - прав "като треска" и най-трудното - ептем в края на припева - разпяване на "ъ" и на "r" (...it figures). Ефектът го е поогладил малко повече...

А за твоята вокална версия, приятелю, една молбица имам: в припевите повечко атака. В началото си почнал ефектно, а после си отишъл много назад. ;);) Едно питане имам: да не би малкото "хищно" дете да ти е отхапало парче от микрофона!?! ;);) Поздрави го от мен - децата от малки трябва да се държат като "изградени личности" (за ужас на родителите си!!!) :greenangel::offtopic-001::icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за твоята вокална версия, приятелю, една молбица имам: в припевите повечко атака. В началото си почнал ефектно, а после си отишъл много назад. ;):D Едно питане имам: да не би малкото "хищно" дете да ти е отхапало парче от микрофона!?! ;):) Поздрави го от мен - децата от малки трябва да се държат като "изградени личности" (за ужас на родителите си!!!) :thumbs_up::):ph34r:

 

 

Все недоволни, бря!! Повече атака? Няма начин, булка. Нали, прочее съм беквокал, не трябва да изпъквам, а и технически едвам смогвам да се запиша, какво остава да правя баланси и тем подобни свръхтехнически везни. :greenball: Освен това съм и въз нисък глас, а се правя на тенор, с фалцетаджиски номера.

Стига съм се оправдавал, виновни са дечурлигата ми, които искат вече да записват и да вият кат тейко си на микрофона, който бе сполучливо надраскан и оманджосан. :greenball:

 

стария низвергнат Полифонец

 

 

пп

Повече няма да си предлагам бекаджийските услуги. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Black Bird, благодаря ти! Правя опити да се измъкна от тресавището с "кавърите", но от време на време си давам сметка, че още има групи и парчета, към които не съм си изразила възторзите докрай... :greenball::thx:

Освен това съм и въз нисък глас, а се правя на тенор, с фалцетаджиски номера.

Стига съм се оправдавал, виновни са дечурлигата ми, които искат вече да записват и да вият кат тейко си на микрофона,

...

Повече няма да си предлагам бекаджийските услуги. :)

Polyphone, ако ти кажа, че направо ме учуди с желанието си да пееш точно на това парче, щото то, ако се поразработи вокално, просто си излиза от стила.

А за ниския глас - бинго! И една фраза да изпееш в басовия регистър - мед ми капе на душата! :yes:;)

За децата мога да ти предложа - по един микрофон купуваш за Коледа на всеки брой дете и... забравяш за понятието "лично пространство"... ;)

Що се отнася до "бекаджийските услуги", виж си мейла.

Благодаря ти, че се включи, аз не съм спирала да следя какво правиш и като ми се съберат на едно място мастило, хартия и вдъхновение, знаеш, че не спестявам хубавите думи! :)

 

***

Да помогнем за една от кампаниите на muzikant.org: http://www.svetomir.org

Дарете чрез SMS с текст: DMS SVETOMIR

M-tel: 1571 Globul/Vivatel: 17777

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Black Bird, благодаря ти! Правя опити да се измъкна от тресавището с "кавърите", но от време на време си давам сметка, че още има групи и парчета, към които не съм си изразила възторзите докрай... :);)
Освен това съм и въз нисък глас, а се правя на тенор, с фалцетаджиски номера.

Стига съм се оправдавал, виновни са дечурлигата ми, които искат вече да записват и да вият кат тейко си на микрофона,

...

Повече няма да си предлагам бекаджийските услуги. :)

Polyphone, ако ти кажа, че направо ме учуди с желанието си да пееш точно на това парче, щото то, ако се поразработи вокално, просто си излиза от стила.

А за ниския глас - бинго! И една фраза да изпееш в басовия регистър - мед ми капе на душата! :lol::thx:

За децата мога да ти предложа - по един микрофон купуваш за Коледа на всеки брой дете и... забравяш за понятието "лично пространство"... ;)

Що се отнася до "бекаджийските услуги", виж си мейла.

Благодаря ти, че се включи, аз не съм спирала да следя какво правиш и като ми се съберат на едно място мастило, хартия и вдъхновение, знаеш, че не спестявам хубавите думи! ;)

 

***

Да помогнем за една от кампаниите на muzikant.org: http://www.svetomir.org

Дарете чрез SMS с текст: DMS SVETOMIR

M-tel: 1571 Globul/Vivatel: 17777

 

 

Виж, Ангелина, мерси за добрите думи, но аз отдавна съм осъзнал, че за баси няма много място за поп, рок и прочее не-класическа изява, а пък за хармонични маниаци пък хептен няма мегдан - ти да си чувала за хор от баси? :tomato: , и затова си попявам тихичко на фалцет хармонийки за душевен кеф, пък ако на някой вземе, че му хареса - добре дошло за маргиналното ми творчество! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, да, ако записа е с цел готин спомен, то тогава - :)

 

Ако пртендира за нещо повече, определено не. Единственото, което прави наистина хубаво впечатление е беквокалът. Макар и на моменти неточен, пълни приятно.

 

Ако не знаех кой е Краси, нямаше да ми привлече вниманието с нищо тук. Може би ако го беше изсвирил с тамбурата, щеше вече да допринесе за това да стане готин кавър.

 

Като цяло, поредния опит за 1:1 копие, като при 99% от групите в БГ. Аз ако искам да чуя оригинала, ще си го пусна вкъщи на уредбата. От 90-те години до днес нещата в това отношение у нас на са се променили за съжаление. ;)

 

Да не се обидиш сега, :girl_witch: нищо лично и благодаря все пак, че споделяш музиката с нас!

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.