Jump to content
Българският форум за музиканти

пак проблеми с флоида


Nomias

Recommended Posts

кое заключване?(се пак floyd-овете имат по 2 заключвания :) ) но предполагам, че говориш за това на главата(top nut) ... има в РФ на Княз Борис 117...

 

успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако говориш за "locking nut", виж също така и при Капъша и в Малкия ЦУМ.

Предварително си измери нъта, защото има с различна ширина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че са повече от 20 навсякъде.

Иначе да - Boston при Капъша са доста добри. В RF мисля, че има и GuitarTech/Wilkinson, но не съм сигурен.

А мега-безименни не знам дали има смисъл да взимаш.

 

Но - ако нямаш заключване, значи нямаш флойд, а тремоло.

Тремолото не става за заключване, защото самия процес на заключване разстройва малко, а като нямаш фини настройки на тремолото, не можеш да оправиш това разстройване.

 

Предполагам, че или просто не знаеш как да слагаш струните, или нъта ти е проблемен.

По принцип, когато всичко е наред, китарите без заключване не разстройват.

Търси проблема другаде.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но - ако нямаш заключване, значи нямаш флойд, а тремоло.

Тремолото не става за заключване, защото самия процес на заключване разстройва малко, а като нямаш фини настройки на тремолото, не можеш да оправиш това разстройване.

Много уместна забележка! На практика при стягането при нъта менгеменцата никога не притискат съвсем еднакво двете струни под себе си, често дори едната малко пада, а другата малко се качва (особено на 5-та и 6-та, може-би защото са по-дебели и с по-големи разлики в сечението). Друга причина (или поне така ми се струва) е, че менгеменцето леко се завърта при навиването, при което, въпреки че се пречупват където си трябва в края на нъта, някак си струните като че пак се опъват малко различно. Във всеки случай най-малкото затягнето води до известно допълнително "изтегляне" на струната. Та, ако нямаш фина настройка (Флойд) от бриджа, това тотално не си е работа.

Да оставим, че заключващият нът по принцип си е малко грубовато решение с известни недостатъци за звука, поради които обикновено се избягва, освен ако не е част от Флойд конфигурация.

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, за разлика от обикновения нът от пластмаса или кост/фибър, където може много фино(0.05мм) да се нагласят малки разлики във височината на струните(чрез запилване на каналите), така, че всяка струна да е вярна на първите позиции, заключващият нът е по-грубовато от тази гледна точка решение, което не позволява корекции и е от особена важност да се постави на точната височина и дори ако е необходимо с лек наклон, като се има предвид с какви струни ще свириш на китарата и колко са високи прагчетата. Само тогава китарата е наистина вярна. Плюс това, без специални манипулации по инструмента няма да може да се постави заключване. Може да се наложи удължаване на фингърборда нагоре, за да има къде заключването да стъпи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.