Jump to content
Българският форум за музиканти

Пак за ибанез


denko

Recommended Posts

Здравейте Всички.

 

Имаше една тема в която, се обсъждаха SGA60 и GRG270DX. Там някой спомена, че между китарите няма разлика (освен очевидната ) но в сайта на ibanez открих, че първият модел SGA60 е с Body Mahagoni а вторият с body – Basswood body

Пускам темата понеже за нова година мисля да си направя един подарък от магазин camerton и съм малко затруднен с избора. Та ако може малко помощ. Дали не е по добре да взема СГА60 с махагоново тяло ( което не ми се вярва да е махагон за 470 лв ) или да заложа на GRG270DX. Избора е между тези двете китара.

 

Благодаря на Всички предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами двете китари са концептуално различни. В смисъл че в тях освен марката, няма едно сходно нещо.. Е, добре, грифовете и на двете са кленови ;) Обаче GRG-то има повече прагчета, двоен адаптер и на предната (neck) позиция и флойд. GSA-то има по-малко прагчета, единичен адаптер на neck позиция и нормално тремоло, но тялото е от махагон. А и GSA-то е по-стилната китара според мен и по-универсална, в смисъл на това, че можеш да свириш на нея и метал, и хард рок, и гръндж не само като звук, но и като имидж... Докато GRG-то само дето няма надпис "метализъм" на нея :) Ти си реши. А и кажи кои са любимите ти групи, най-малкото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами двете китари са концептуално различни. В смисъл че в тях освен марката, няма едно сходно нещо.. Е, добре, грифовете и на двете са кленови ;) Обаче GRG-то има повече прагчета, двоен адаптер и на предната (neck) позиция и флойд. GSA-то има по-малко прагчета, единичен адаптер на neck позиция и нормално тремоло, но тялото е от махагон. А и GSA-то е по-стилната китара според мен и по-универсална, в смисъл на това, че можеш да свириш на нея и метал, и хард рок, и гръндж не само като звук, но и като имидж... Докато GRG-то само дето няма надпис "метализъм" на нея :) Ти си реши. А и кажи кои са любимите ти групи, най-малкото.

 

 

Ами групите са Pagans Mind, Dream Theater, Circus Maximus но най вече Pagans Mind

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един приятел има GRG270 и според мен за цената си е доста добра,но трябва да решиш с флойд ли искаш да е китарката.Лично аз бих взел GRG270-то

Успех :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственото, което ме блазни при ГРГ е 24 позиции. Предполагам, че в далечно бъдеще може да се спретне едно заключване на нъта на ГСА60 и до голяма степен разтройването на китарата да се оправи. Казвам до голяма а не на 100%

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никак няма да се оправи, просто ще имаш неудобството всеки път като ти се разстрои струна да ти се налага да отключваш и заключваш наново :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами групите са Pagans Mind, Dream Theater, Circus Maximus но най вече Pagans Mind

 

Значи GRG 270 e твоята китара, без да се замислям ти го казвам :thumbs_up: Аз едно време колко съм псувал песни и колко ми е умирало желанието да свиря, поради усещането ми, че инструмента е "недъгав" (нямах 24 прагчета, а Петручи много често се гъчи там...) за да изсвиря любимите си песни... А в крайна сметка мотивацията и удоволствието е това, което те кара да продължаваш да свириш и да ставаш все по-добър и по-добър :hysterical:

 

P.S. А като видех tap-ване на 24то прагче си скубех брадата от яд :hysterical:

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за двойния пост, но заключване на китара с нормално тремоло е почти невъзможно да се сложи и да работи, поради ред доста важни причини, но темата не е за това. Просто казвам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да оставя моите 2 стотинки :) Принципно съм любител на шредърски китари с 24 позиции и флойд, но изпитвам ужасно недоверие към GIO серията на Ibanez - просто тези китари с нищо не са по-добри от другите евтини китари, само дето им пише Ibanez на човката. Ако аз трябва да избирам именно между тези двете вероятно бих избрал ГСА-то, при това точно заради факта, че е с 22 позиции и без флойд. Макар GRG-то на външен вид и параметри да изглежда доста по-приемливо за мен, има няколко неща, заради които не бих го избрал. Първо и най-важно - грифът. Такива тънки и дълги грифове, произведени от братския китайски народ, за мен са повече от подозрителни - всички знаем какъв е качественият контрол там и прочее, не съм убеден каква форма би придобил ако да речем реша да го оборудвам със струни 11-ки. Второ - флойда. Той е предимство само когато работи що годе добре, а за тези ИЛТ бриджове съм чувал много лоши работи - т.е. получаваш флойд за красота и излишно бреме при смяна на струни, да не говорим когато искаш да смениш марката или размера - трябва да отвиеш и завиеш по няколко пъти всяка бурма на китарата и да настройваш и отпускаш струните n на брой пъти - и всичко това заради един флойд, който разстройва (е, може и да се случи читав, но при китайското производство човек никога не може да е сигурен). Освен това дървото на тялото. Липата и бездруго е малко спорна като материал (макар на мене да ми харесват липовите Ибанци от средния клас), някои трърдят, че тонът й е твърде стъклен и безжизнен, та не знам като добавим "made in China" фактора към това какво се получава като резултат - имам превид, че китайците надали са използвали най-качествения липов материал за тази китара. Докато GSA-то е от махагон, вероятно най-евтиния възможен, но все пак си мисля, че ще е по-добре от липата. Освен това е с 22 позиции, което прави грифа му малко по-стабилен, тъй като е по-къс (да имаш две окатави на грифа е готино, но не бих казал, че е нещо от жизненоважно значение, докато формата на грифа е :) ) Някои колеги твърдят, че между двете китари особена разлика няма, и те са прави в голяма степен, защото и двете китари са с ужасни адаптери, които на практика почти размиват разликите между тах като се включат - мътни, глухи и без никаква яркост на тона, и това се отнася до всички китари от GIO серията. Разбира се, адаптерите се сменят, но ако човек направи сметка - да купиш хубави адаптери и нов флойд (ако говорим за ГРГ) ще ти излезе по-скъпо, отколкото да си вземеш RG370 чисто нова :) . Аз лично, ако разполагах с такъв бюджет, бих препочел някой Cort или нещо от тоя род, там парите , които плащаш при Ibanez за марката отиват за по-полезни цели (макар и да не е сигурно). В крайна сметка, преди да купиш, ги пробвай и двете, това трябва да е най-важният фактор при избора ти. Надявам се да съм бил полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение е, че до 500 лв по-добре да се гледа нещо 2-ра ръка отколкото разните му GIO-та. Въпреки, че аз съм ултра-фен на Ibanez, каквото и да си говориме, техните евтини GIO модели са на нивото на Delux Squier-ите. С малко модове и лютиерство става прилична китара, но там също отиват пари. И какво излиза? По-добре гледай 2-ра ръка неща. Шанса да намериш готина китарка е много голям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Abductor, айде аз пък да хвърля още 3 стотинки при твойте две, че да станат 5 ;)

 

Ти май не си хващал GRG китара? :)

 

Най-малкото щеше да разбереш, че грифът съвсем не е толкова тънък колкото грифа на Джаксъна от аватара ти, а е доста солиден и здрав. По-дебел е, да, но няма слепване преди ключовете, което освен че не е особено красиво, е и потенциално място на разлепване при падане на китарата. Също така е захванат за тялото в доста дълбок джоб, противно на очакванията ти. Така и не разбрах какво имаш предвид под "подозрителен". Грифът на една GRG 170 (!!!) която пробвах беше абсолютно същият като на сегашната ми RG 370. Според мен трябва да си наясно, че разликата между GRG 170, GRG 270 и RG 370 е само в адаптерите и в задния мост, от където идва и не толкова голямата разлика в цената, сещаш ли се ;) Е, аз от 2 години съм с 11ки и съм айляк. Относно флойдът какъв бил и какъв не бил, щом само си чувал неща...ясно ;) Сега виждам, поне според сайта на Ibanez, че единствената разлика между GRG 270 и RG 370 остават само адаптерите и височината на прагчетата (medium и jumbo), защото вече са почнали да слагат Edge III и на 270. Козметичната разлика в inlay-ите не я броя, но точно заради нея има, да кажем 150 лв отгоре ;)

 

А, и още нещо, повечето от тези китари се правят в Индонезия, а не в Китай, при което всикчките плюнки по Китай дето ги хвърли отпадат...а да твърдиш че нещо е еди кво си само щото е произведено някъде е меко казано несериозно. Тук не става въпрос за поредната неизвестна фирма за малки джунджурийки, коледни дрънкулки или маратонки. Тук става въпрос за световноизвестна фирма за производството на музикални инструменти, където всичко се прави по шаблон. Да не мислиш, че някое китайче седи и дяла телата на китарите по цял ден? Всичко си се прави автоматично, затова е и масово производство. А мисля, че няма значение една машина дали дяла в САЩ или в Китай.

 

A за липата - ти пък ако си мислиш, че махагонът в китара и за 1000$, която е с плътна боя, така че да не се вижда, е от най-хубавия, значи живееш в голяма заблуда. А, и провери китарите на Сатриани и Вай от какво са направени... ;)

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Всички.

 

Имаше една тема в която, се обсъждаха SGA60 и GRG270DX. Там някой спомена, че между китарите няма разлика (освен очевидната ) но в сайта на ibanez открих, че първият модел SGA60 е с Body Mahagoni а вторият с body – Basswood body

Пускам темата понеже за нова година мисля да си направя един подарък от магазин camerton и съм малко затруднен с избора. Та ако може малко помощ. Дали не е по добре да взема СГА60 с махагоново тяло ( което не ми се вярва да е махагон за 470 лв ) или да заложа на GRG270DX. Избора е между тези двете китара.

 

Благодаря на Всички предварително

 

Ако ти се дават още 300 лева отгоре, пиши и ще ти кажа кой модел да си вземеш, че да забравиш за друга китара за дълго време напред. Пак ще е Ibanez, разбира се.

Редактирано от gotcha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@SomeoneElse

Добре де, като толкоз те кефят тия GIO-та, защо си купи RG370DX? Нали е същата, едва ли не. Не знам как определи колко е дебел грифът на Джаксъна от аватара (и защо реши, че е слепен преди ключовете), но мога да ти кажа, че съм свирил на GIO китари, както и на множество по-скъпи Ибанци, така че имам някаква предства от грифа. Това, че ти нямаш проблеми с 11-ки не е особено показателно, тъй като твойта китара е от различен ценови клас - материалите за китарите от нисък клас СЪС СИГУРНОСТ не са същите като тези от среден и висок клас (oсвен това бъди сигурен, че това GIO за 400 кинта не обажда като оная китара за 1000 $, за която говориш :). Много добре знам, че грифа е същия като на RG-тата, и точно това ме притеснява, каквото и да говориш грифа си е тънък и ако дървото е некачествено или зле изсушено ще се изметне при по-дебели струни като стой та гледай. Затова ми е подозрителен (както са ми подозрителни и грифовете на евтините Jackson например) . За тремолото и аз видях, че ИЛТ-то е сменено с Edge III, което е добре, това изглежда е отскоро, моделите дето са внесени обаче не знам дали са оборудвани с такива. Освен това голяма част от GIO-тата СЪС СИГУРНОСТ се правят в Китай, но дори и да са индонезийски, се съмнявам качеството им да е много по-добро - вярно е, че всичко се прави от машини, но разликата е основно в качествения контрол и квалификацията на персонала. Това, че фирмата е известна и незнамкаквоси въобще не важи в случая - това просто е китара нисък клас. Джаксън също правят евтини китари. Фендер също.

 

За липата - не прочете ли, че аз специално й се кефя, мисля, че го бях написал. Просто не съм сигурен китайците (или индонезийците, щом така по-ти харесва) каква талпа точно са имали в момента. А при производството на по-евтини китари, както знаеш, нерядко използват каквото имат.

 

Принципно съм фен на Ibanez, просто GIO-тата sux.

Редактирано от abductor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Abductor, айде аз пък да хвърля още 3 стотинки при твойте две, че да станат 5 ;)

 

Ти май не си хващал GRG китара? ;)

 

Най-малкото щеше да разбереш, че грифът съвсем не е толкова тънък колкото грифа на Джаксъна от аватара ти, а е доста солиден и здрав. По-дебел е, да, но няма слепване преди ключовете, което освен че не е особено красиво, е и потенциално място на разлепване при падане на китарата. Също така е захванат за тялото в доста дълбок джоб, противно на очакванията ти. Така и не разбрах какво имаш предвид под "подозрителен". Грифът на една GRG 170 (!!!) която пробвах беше абсолютно същият като на сегашната ми RG 370. Според мен трябва да си наясно, че разликата между GRG 170, GRG 270 и RG 370 е само в адаптерите и в задния мост, от където идва и не толкова голямата разлика в цената, сещаш ли се ;)

100% съм съгласен, а и ми се струва логично да се вярва на човек, който може да изкаже мнение като притежател на такава китара :) Мога да потвърдя думите му само от тестването на РГ270 и РГ370 последователно при последното ми посещение в Динакорд.

А сега denko стига празни приказки-бягай да посвириш и на двете, абстрахирайки се от мнението на останалите-колкото хора, толкова мнения, знаеш.

П.С.Въпреки че и аз се включвам във фен клуба на GRG270 ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ SomeoneElse не притежава такава китара, ти също, както и аз :) . Интересно ми е обаче защо никой не спомена нищо за адаптерите ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.