Jump to content
Българският форум за музиканти

група "Бимбени Кратуни"


Recommended Posts

http://media.putfile.com/Bimbeni-Kratuni---otvori-prozoreca

Това е едно парче на група "Бимбени кратуни" записанао през 1991-ва в домашни условия /близки до някои тогавашни студийни, пак бяхме в криза :) / на живо - вкл. в пулта и айде. :) Групата беше в състав: Светлозар/ The Chief/ Иванов - вокали, баскитара, китара ;Виктор Христов - Фокси- ударни, кавал, тенор сакс., вокали ;Б.Куюмджиев/това съм аз - Йоцо/ китара, баскитара, во... квичене

Та парчето е не Светлозар/ Бог да го прости!/ и той си го пее и свири ня китарата.

Приятно слушане и не придиряйте на качеството и някои неточности. :)

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Яко пич...

Все пак е било '91

Тогава започнах и аз да свиря ..ама.в пионерския дом първите 3 години не можахме да си оправим звука и концепцията.

Много е идейно парчето..носи духа на времето си..

.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. :) Някой е обърнал внимание на парчето, значи си е струвало да го пускам тук. С Бимбените кратуни съществувахме околко 2 години. За това време направихме около 20 наши неща и май един кавър, ама не сме го свирили пред публика, нито сме го записвали. Направихме няколко концерта и беше много хубаво, защото хората тогава се радваха на "авторска" музика. Никой не ходеше на концерт или в клуб с нагласата да слуша "кавъри". Почти половината ни неща бяха инструментали и не приличат не "прозореца". Експериментирахме с джаз и "етномотиви"/ български фолклор ;-Р/. някой от форума ме беше питал защо не качвам от тези парчета - ами почвам. Първо трябва да ги сваля от лента, второ, някой трябва да има желание да слуша.

Доколко сме се вземали на сериозно говори името на групата. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, кефи много.... жалко че в това време което говориш съм ходил кажи-речи прав под масата.... надявам се да пуснеш и други неща...

Поздрави, Петко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко ведър полъх в земите на киборгите :greenangel:

носи чудесно настроение, евала, бравос, ашколсун или както там трябва да бъде на български :whistle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Благодаря ви колеги за вниманието и отделеното време, Светлозар би се зарадвал, имаше нужда от публика, защото беше артист. Ще качвам още парчета, но след Коледа, предполагам.

А, бе Вълчо Полифонов, кое му е веселяшкото на парчето с тоя депресарски и даже налудничав текст? :girl_witch: /Светлозар беше луд./

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно парчето ми е направило много силно впечатление,защото ми идва като гръм в кратуната /не е бимбена/ от време на време ..Даже успях да уплаша колежката с едно " прозореца отвори!"

Сега като видях темата и пак се сетих....

И...баса е уникален на припева с тия фигури ....много на място!

Още вднъж от мен :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^10x! Защото басът е мой в това парче. Малко дървено съм го изсвирил, но държа да отбележа, че е "Кремона" и е вкл. директно в пулта без предусилване. Голямата дупка между интрото и самото парче се получава, пък, защото кавалджията трябва тихичко да остави кавала , да вземе палките за барабани и нещо там да се донамести. :girl_witch: Индианци!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 years later...

Страхотна песен , Боре! Мине -не мине време и се се присещам за нея.Много бих искал да я свиря някога...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, Анди! Да взема да го постна тук, че в първия постинг вече го няма. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Покрай преди няколко месеца нашумялото клипче с динко и ладата , измислих нов текст " отвори , отвори ,ладата отвори , задушавам се бат гер'ги ":Д

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.