Jump to content
Българският форум за музиканти

Основни спецификации


Slide

Recommended Posts

Без да навлизам в подробности ще ти кажа, че има най-много няколко души в БГ, които могат да ти направят китарата на нивото на прецизност на магазинска китара за 250 лв.

Двама(поне за които аз знам) правят китарите страхотно - на западно Custom Shop ниво.

Останалите не знам дали ще се справят по-добре от ниво китара за 250 кинта.

 

Извън тази гилдия, нивото ми се струва по-близо до кремона/орфей, само че от малко по-хубави материали.

 

Прави си изводите... затова те съветвам първо да видиш правена от човека китара.

 

Разбирам те напълно какво искаш да кажеш. ;) Честно казано малко ме постресна, като каза ниво кремона/орфей... Значи сме напълно бездарни с изключение на двамта-трима? :D Не говори тва добре...

 

Иначе бих иска а пипна китара, да... въпроса е, че нямам възможността, тъй като не познавам лично хора, които са ползвали услугите на въпросния лютиер. Само двама от форума, които така или иначе не познавам лично. ;)

 

Сложно е да каже човек дали си струва инвестицията или не... Например, аз като един не претенциозен човек, който свири на китара (не музикант) би ми харесала една китара за 400лв, която си е на съответното ниво (не говорим поръчкова или магазинска), но на теб примерно (не казвам нищо) най-вероятно не би ти харесала и би видял кои са й конкретните проблеми, поради повечето опит, който имаш от мен. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не говоря за детайли и капризи. Говоря за съвсем базово ниво на точност и външен вид.

Настоявай поне да видиш ЯСНИ и БЛИЗКИ снимки на изработен от избрания лютиер инструмент.

 

Малко лютиери има всичко необходимо за да направят една китара. Това е и главната причина да са малко тези, които владеят знаята добре. Те са вложили, живеят от това, и съответно си знаят цената.

Останалите са по-скоро ентусиасти.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не говоря за детайли и капризи. Говоря за съвсем базово ниво на точност и външен вид.

Настоявай поне да видиш ЯСНИ и БЛИЗКИ снимки на изработен от избрания лютиер инструмент.

 

Приемам съвета, защото така или иначе само си чешем езиците. :D

 

Иначе, отделен въпрос е ако не ми хареса инструмента или в дадения момент на процеса кво правим тогава... но предполагам тва са неща, които ще се уточняват допълнително с лютиера. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто виж някоя изработка на човека, какво толкова го обсъждате...

 

Цена-мена - всичко е относително, всичко е възможности и вероятности.

 

Съветвай се и с лютиера кое как да бъде и какво ще ти даде :D.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.