Jump to content
Българският форум за музиканти

M-audio Fast Track Pro + Sonar 7


KenNardi

Recommended Posts

Здравейте,

От два дни се боря с комбинацията M-audio Fast track Pro + Sonar 7 + Vista. (на лаптоп Acer Extensa 5220, Vista 32, CPU Celeron 1,73 GHz, RAM 2GB)

Понеже съм доста зле компютърната наука изчетох всичко, което намерих във форума, Google и сайтовете на M-audio и Cakewalk.

Успях да подкарам Сонара да просвирва и записва аудио с ASIO драйвера на M-audio (ASIO4ALL не стана нещо). Guitar Rig също проработи.

Въпроса ми е възможно ли е изобщо да изкарам MIDI-то през слушалките или out 1 - 4 на M-audio за да чувам едновременно миди и аудио траковете в Сонара.

Виждам че индикатора на MIDI out мига когато пусна проекта, обаче не мога да го чуя по никакъв начин.

 

Иначе с картата на лаптопа - Realtek HDA - всичко си свири на Сонара без проблем, но ако ще записвам с M-Audio-то ми трябва да чувам миди траковете докато записвам аудиото отгоре.

 

Ще съм ви много благодарен ако някой може да помогне.

 

Благодаря предварително за отговорите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж си миди изходите накъде са насочени - на всеки миди трак.И по принцип с какви миди инстр. рааботиш. Най-вероятно работиш с миди кабел и синтезатор ,за да се сблъскаш с този проблем.Влез в Options-Midi devices избери устройство на мidi out и го премести най-горе (с бутона долу в ляво )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж си миди изходите накъде са насочени - на всеки миди трак.И по принцип с какви миди инстр. рааботиш. Най-вероятно работиш с миди кабел и синтезатор ,за да се сблъскаш с този проблем.Влез в Options-Midi devices избери устройство на мidi out и го премести най-горе (с бутона долу в ляво )

 

 

Ами малко по-различен е проблема. Аз не записвам миди иструмента, а китара.

На миди траковете си нацъквам барабани, бас и др. и отгоре си записвам китара и глас. Обаче точно в тва е проблема, че искам да чувам аудиото и мидито едновременно докато записвам, както става с вградената карта на компютъра. Обаче не може. Предполагам, че като съм избрал midi out на M-audio-то мидито излиза през midi out-a обаче аз нямам миди кабел или т.н. за да го чуя. Затова се надявах че мидито и аудиото ще излизат заедно поне през слушалките, но не става. Цъках всичко, преинсталирах сто пъти ама може би просто няма такава възможност...

 

Затова се реших да искам съвет тука от по-опитните :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност, когато просвирваш МИДИ траковете през вградената карта на компютъра, на практика чуваш звука на вградения във Уиндоуз софтуерен "синтезатор" - т.нар. Microsoft GS synth. Когато превключиш на Маудио (особено при АСИО драйвери - те не са мултиклиентни) няма какво да генерира звук от МИДИ съобщенията - въпросният звуков интерфейс просто НЯМА синтезатор в него. Добави във Сонарския проект един Cakewalk TTS1, насочи към него всички МИДИ тракове (track ->output) - и си слушай и работи без притеснение. Прочети и малко за МИДИ - що е то, с какво, как и кога се яде...

Успех!

Редактирано от presly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност, когато просвирваш МИДИ траковете през вградената карта на компютъра, на практика чуваш звука на вградения във Уиндоуз софтуерен "синтезатор" - т.нар. Microsoft GS synth. Когато превключиш на Маудио (особено при АСИО драйвери - те не са мултиклиентни) няма какво да генерира звук от МИДИ съобщенията - въпросният звуков интерфейс просто НЯМА синтезатор в него. Добави във Сонарския проект един Cakewalk TTS1, насочи към него всички МИДИ тракове (track ->output) - и си слушай и работи без притеснение. Прочети и малко за МИДИ - що е то, с какво, как и кога се яде...

Успех!

 

Благодаря за съвета!

Предполагах че ще е някаква такава причината, но не бях сигурен дали няма някакъв проблем с M-ayдиото и т.н.

Ще пробвам веднага щом проуча какво точно е TTS1 и как се добавя в сонара :thumbs_up:

Дано да тръгне...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TTS1 е един от "вградените" в Сонар софтуерни синтезатори. Можеш да го добавиш през Synth Rack-a

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Извинявам се че връщам стара тема, но забравих да благодаря за помощта!

Всичко е перфекто сега, работи като пушка!

МЕРСИ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.