Jump to content
Българският форум за музиканти

Момчета помагайте...


febrezle

Recommended Posts

Здравейте хора , реших специално да си направя регистрация за да задам няколко питанки тука... Значи падам си малко музикален един такъв и използвам Sony Acid pro 4.. та въпроса ми е следния ако има някой който ползва същата програма може ли да ми обясни как се прави мастъринг защото аз не мога да го намеря.Значи пея си аз във къщи акапелата излиза добре, всичко е окей ама нещо не мога да направя онзи ефект дето се сливат всички канали в един(в смисъл така да звучат).всичко си съвпада дума под дума всичко е перфектно, но нещо не мога да докарам звученето сумати пъти пробвах с компресация, не става.. помагайте хора... (с кондензаторен микрофон съм...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По това, което си написал си личи, че си нямаш идея от смесване и мастеринг.

За тези процеси се иска доста учене, опит, практика и техника.

Ако тепърва навлизаш в тези води, докато постигнеш някакви успехи, ще мине доста време.

Съветът ми е, дай на някой който го може да ти го направи.

Редактирано от Reckless
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то хубаво да го дам на някой ама 1 път два пъти ... ама (рофл) искам и аз да се науча :Д не е ли някакуф плуг-ин или нещо такова та поне да е лесно за обяснение с няколко реда :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да се занимаваш с два реда ще ти опиша какво трябва да направиш!

1. Сваляш си Cubase SX 3(има и други хост програми)

2. Сваляш си уроци за Cubase (Tutorial Lesson)

3. Това го търсиш из торентите, преглаждаш всичко и като изгледаш уроците, тестваш и програмата, вече ако имаш други въпроси питай! Написал си горе Това плугин ли е кво е, като инсталнеш vst-тата ще стане един много голям плюгин(доста гигабайти :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

супер съвет аз я имам тая програма даже кракната със сериала ама нищо не и разбирам добре че ми каза че имало и урози ся ще ги намеря.Момчета които гледат тая тема да пишат нещо ако знаят <_< мерси... <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиши:

1. Какъв ти е компютъра : РАМ, гигабайти, процесор

2. Имаш ли някаква звукова карта(външна) с входове или с вградената, ако е така си теглиш Asio4all и настройваш буфера и в Cubase и в панела и!

2. Какво точно искаш да смесваш да записваш, ако е вокали трябват ти един хубав микрофон и в софтуера един Multiband Compressor то си го има вграден и Дилей си има, хал може да си дръпниш има един пакет на Ik Multimedia CRS има си Hall Plate Room това ти трябва общо взето, на какво ще ги слушаш миксовете, ако е на обикновенни колони ти ще го наместиш както на тебе ти звучи добре, пък то няма да е така, значи ще трябват едни готини равни мониторчета.

3. Ако смяташ да има и инструменти от МИДИ или ще си ги свириш с миди клавиатура, ще пишеш какви инструменти те валнуват и да видим дали можем да ти помогна. Примерно за бас - Broomstick Bass за Пиана - Електрическо и Акустично на Native Instrument Electric Piano Acoustic Piano, те имат и B4 Хамънд, абе пиши кво точно те валнува, ама го задай въпроса добре! Аре Успех за сега :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така... хиър уи го: Pentium 4, 3.2+ GHz, 1.5GB RAM, Sound Card - C-Media 883 нещо си...

 

Вълнува ме точно и само вокалите след записа и то точно по горе го написа ти - СЛИВАНЕТО.Всичко е добре просто си личи като го слушаш самия ти че са няколко канала записи...Ведъж бях във Ямбол правихме фиит с едно момче тои ги прави повече канали от мен и накрая изходния фаил песента е перфектна и от тогава не сам го виждал, че да го питам.

Искам да разбер как да направя всичко във едно не да станат 1 канал ,а а звучат като един канал офф боже ако не ме разбираш не те виня то и аз не мога да се обясня ... :D

Микрофона ми викат че ставал за хип-хоп : Condenser Mic Behringer C1

Пулт : Biema 802A

Колонките : Behringer MS20

И да уточня - звуците от пулта или още миксера незнам кое от дветоупотребяваш ти, са добре нагласени не е там проблема... ето ако знаеш нещо по въпроса помагай.. ;)

Редактирано от febrezle
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Немога да схвана, щом те вълнуват само вокалите след записа, значи в този запис има още тракове които си правил ти. Кое не ти харесва: как стои в записа, ако е това намали го малко откъм честоти малко компресор с точна атака да си влезе в микса, ако си с Cubase селекцираш всичките инструменти и натискаш "P" и от панела мисля, че е mixdown от там си избираш формата и да е стерео. Едно пояснение като смесваш всичките ти инструменти трябва да са изрязани откъм бас честоти, за бас остават само касата най-отпреде може да дигнеш малко от 80к до 100к честотите и след това е баса в другото го настройваш така, че да ти хареса, но да не си пречат иснтрументите, всеки да си свири както трябва! Нещо не хващам въпроса ти, ако някой друг може да ти отговори да опита ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.