Jump to content
Българският форум за музиканти

Schecter C-1 Fr


Mzorg14

Recommended Posts

Мараба на всички - въпроса ми е струва ли си да дам ( 400$ с шипинг + ддс и тем подобни) 700 лв за тоя шектър ? http://www.zzounds.com/item--SCEC1FR ... ? свиря тежко и се чудех щото .. нз имам някакво странно чувство :icon_shithappens: китарата бтв е от ибеи . нз ако не може би ще взема един Джаксън за 520 .. и да ви питам - имам избор от 2 шипинга - за 30$ и за 80$ - пише,че мога да избирам ама то автоматично ми слага тоя за 80$ :icon_shithappens: как мога да избера за 30$... малко странен въпрос ама аиде

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шектър принципно са лудница, само ми се струва, че ти е крива сметката. Аз я изчислявам малко над 750 кинта летвата, ама както и да е. Един свръхлюбезен съфорумник ми беше дал тоя ибей магазин. Има адски добри оферти, разгледай, би трябвало да го има и тоя модел. Там вече ще видиш долу каква е цената на шитинга до БГ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен по-добре си вземи Jackson-a, който за тея пари преполагам ще е JS30, който не е лош. Schecter-а едва ли ще е нещо по-добро, да не кажа хич, а и идеята, че еднта китара може да се пробва, да се огледа и други рутинни проверки, другата я целиш на сляпо....моето мнение е, че този Schecter си е чиста набутвация за тези пари...

Колкото до шипинга, прати ми линк на ЛС ако искаш да видя за какво става въпрос

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е защо мислиш. че ще е набутвация (изключваме фактора, че едната китара може да се пробва, а другата - не)? Също така тука говорим за различни класове китари, различни материали, различни адаптери и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Различни материали? Да, изключаем, че тялото на едната е махагон, а на другата елша. Щото и Duncan Designed Hb-105 са мега яките адаптери, имало и Licensed Floyd Rose...как да ти кажа, не мисля, че този Schecter е кой знае колко по-добър от Jackson JS30, ако изобщо става въпрос за JS30 :icon_shithappens:

Редактирано от inqubus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не мисля, че е редно да даваме категорични мнения, когато говорим за китари, които сравняваме от картинка...

Как така излезе, че едната възможност е супер, а другата е набутвация?

Материалите са различни, но са махагон и елша/топола, не примерно шперплат и елша/топола..... тук вече нещата опират до вкус. А и махагона не е като да е лош материал - някои от най-скъпите китари се правят именно от него.

 

Пък и тия джаксънски адаптери тип "черна кутия" също не са върха на сладоледа. Флойда там е пак лицензен флойд(то всички флойдове освен OFR и пълните ментета са лицензни)... за изработката не може да коментираме от картинка.

Нека момчето да си сметне кое колко ще излезе и да си вземе каквото му е на сърцето, вместо да му даваме изсмукани от пръстите "категорични" съвети.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,имам Шектър Демон с флойд-почти същата като С1 (ако се поразровиш във форума някъде съм я описал) и мога да ти кажа,че китарата си струва всеки лев.Ако имаш път към София можеш да я пробваш,а пък Джаксъни можеш да пробваш във всеки магазин в Бг.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неразбирам много от Schecter, но това така на катринка и на спецификации изглежда много добре! :) Особено за тези пари си е направо бомбастик :rolleyes: Пък и като се има на предвид, че тези адаптери ( както пише в линка ) са Duncan Designed версията на Blackouts направо ми изглежда супер яко :) Незнам, пак казвам, че нямам опит с фирмата Schecter, но като погледна цената и компонентите на китарата ми се струва супер :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам добри впечатления от Джаксън, но вкъщи имам два Шектъра. Съветвам те да се ориентираш към С-1, класика за марката, много сполучлив модел, виж и по чужбинските форуми, ако не ми вярваш. Хубаво , дори задължително е да можеш да я пипнеш и ти да си прецениш, но все повече се убеждавам, че при Шектър нема лабаво - нещо, което не може да се твърди за Джаксън.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шектър принципно са лудница, само ми се струва, че ти е крива сметката. Аз я изчислявам малко над 750 кинта летвата, ама както и да е. Един свръхлюбезен съфорумник ми беше дал тоя ибей магазин. Има адски добри оферти, разгледай, би трябвало да го има и тоя модел. Там вече ще видиш долу каква е цената на шитинга до БГ.

еми аз точно от този магазин го видях :) и мисля днес да я поръчвам.. бтв някои чувал ли е за Хохнер ,че в тоя магазин има такива китарки с по 600$ намаление :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах я вече .. до 5 декември пристига излезе ми 580лв без ддс - ся като доиде малко ще ме орежат ама ко да се праи . бтв мерси на всички за помощта и коментарите лек ден

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

" Мараба на всички " .... пич не, че искам да ти се бъркам ама все пак се намираме в БЪЛГАРИЯ а не в БУЛГАРИСТАН.... ако поне малко се смяташ за БЪЛГАРИН моля не употребявай такива грозни думи като М*****. Не за друго ама както предполагаш отношението на българите към турците не е най-доброто...Имаме турски партии, даваме ордени на турци, остава и да почнем да говорим на турски тогава държавата съвсем ще пропадне.Надявам се да не съм те обидил ама е за твое добро... едва ли осъзнаваш че по този начин можеш да се превърнеш във враг на доста хора, а и най-малкото да си развалиш отношенията с тях.

 

 

 

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:girl_witch:

 

^^ :) тогава спри да използваш много думи от речника си, включително най-обикновени като думата чешма примерно. Всъщност може да премахнеш към 70% от речника си ако извадиш и фрнакофонските и очевидно латинските думи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.