Jump to content
Българският форум за музиканти

бас кубе Vs. Subwoofer


Recommended Posts

Здравейте!

 

зададох си въпроса: с подходящ АМП, дали от Subwoofer принципно ще излезе "нормален" звук? (имам предвид, съпоставим с този на кабинет от среден клас, задоволително качество)

 

 

защо питам?

 

Имам доста нискобюджетно комбо за бас, както и 5.1 системка към компютъра.

 

свиря и на 2те, и звука (дори чист) на системката на компютъра е доста по плътен. връзвел съм баса, дори директно към системата, и дори тих тона е плътен.

 

да, несъмнено извода е, да си взема по-сносно озвучение за баса :thumbs_up:

 

но нека погледнем въпроса от другата страна.

 

Смятате ли, че малкият subwoofer от creative inspire t5900 би звучал добре, използван като кабинет? ето инфо за системката: http://www.techtree.com/techtree/jsp/model...?model_id=53187. накратко: 24 w rms, 40hz ниска граница.

 

едно от основните неща, които ме привличат в идеята е, че въпросният subwoofer е доста малък и лек. Не пътувам с кола, тъй че при носене това си е голям плюс.

 

Моля споделете мнението си ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не!Моето мнение е не!

Доста има изписано за китарните(в случая бас) говорители и за хай-фи такива.Разликите са наистина много големи!Трябва ти озвучителна система за бас.прости ми че съм толкова категоричен, но това е истината, а другото би било безмислен компромис.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честотната лента на субууфъра не отговаря на изискванията - няма среди....

Доста лаишки го написах, извинете ме.

Редактирано от liquid_death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази системка я имам в къщи, включвам си ДВДто в нея, когато реша (рядко ) да гледам филми. Системата, няма ниски среди, само среди, средно високи високи и бумтящ бас. Не мога да я пробвам с бас китара, но не вярвам да има добър резултат. А и не е достатъчно силна за нещо повече от свирене в къщи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.