Jump to content
Българският форум за музиканти

когато китарата се 'изпоти'


jorko123

Recommended Posts

идеята ми е когато китарата се пренесе от студено към толло бързо(тоест от вънка където е 10 градуса до вкъщи където е двойно по топло) се изпотява самото дърво.Тоест появява се един влажен слой който днес ме изплаши... и искам да питам дали е много опасен този слой че много си обичам китарката и ме е страх от унищожаването на инструмента...аз разбира се веднага я изчистих със сух парцал(дънлоп :hysterical: ) махнах струните почистих и фретборда че той направо беше мокър.. общо взето я изчистих много добре но все пак да питам много ли е опасно това явление че се изплаших..е то ясно че дървото се надува от вода но все пак да питам..

 

П.С.:парцала беше сух :music336:

Редактирано от jorko123
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се случи като бях на морето , само я избърсах и си я прибрах.Половин година по-късно й няма абсолютно нищо...(става въпрос за класическа китара....)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип еднократното краткотрайно намокряне не кара дървото да се изметне.

Това се получава или когато китарата стои на влажно, или на твърде сухо.

Едва ли от такива неща ще усетиш някакви повреди по китарата, особено ако се грижиш за нея добре.

Ако китарата не е особено скъпа, притесненията ти са по-скоро прекалено големи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си калъф или кейс и не я вади в кухнята където се вари боб.Този проблем не е само за китарите , а за всяка техника и инструменти. Естествено ,че може да нанесе щети.Най-малко на струните..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо и няма.Това е повърхностна влага(конденз) и не е опасна, лесно се изпарява и не пречи(надявам се е лакирана тарабата, а лака предпазва).Добре е да я позабършеш или просто да я оставиш да се "климатизира", тогава конденза изчезва.По-лошо е да я държиш за по-дълго на влажно място или я оставиш мокра в калъф(куфар)за няколко седмици(е ако престои така, след месец може и гъби да понабереш).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам подобен проблем, само дето при мен при такава промяна се появява влега по струните и става много неудобно за свирене. Може да ми вярвате, което ме съмнява, може и да съм идиот, което е вярно, ама такъв проблем наистина имам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо и няма.Това е повърхностна влага(конденз) и не е опасна, лесно се изпарява и не пречи(надявам се е лакирана тарабата, а лака предпазва).Добре е да я позабършеш или просто да я оставиш да се "климатизира", тогава конденза изчезва.По-лошо е да я държиш за по-дълго на влажно място или я оставиш мокра в калъф(куфар)за няколко седмици(е ако престои така, след месец може и гъби да понабереш).

Бравос!Щях да кажа че никой не се е сетил за думата конденз ама .... вземал си ми думите от устата :) :) :drummer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го имах този проблем.Единственото решение е като я разкарваш някъде задължително с калъф или куфар и след като се пребереш я оставяш за максимум 1 час в калъфа да се климатизира и да се намали температурната разлика и така като я изкараш няма да ти се изпоти.

Ако много бърза6 да свириш може много малко да отвориш куфара или кълъфа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ха.. мерси за съветите и са останалото аз я водих на лютиер щото си мислих че грифа е изкривен и се сетих там и го питах и него и той вика че няма проблем така че всичко е тип топ. мерси пак :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.