Jump to content
Българският форум за музиканти

Китара + кубе за даден бюджет...


Ex74

Recommended Posts

Здравейте, знам, че вероятно ще е доста неприятно да задавам въпроси коментирани много пъти, но искам да ви попитам за бюджет от около 900-1000лв, какъв може да добрия избор за китара+кубе което може да става за малки репетиции. Преди се бях засилил към един Schecter, но ми казаха, че може да не е добър избор, а и го нямаха в наличност доста месеци... Сега съм се запътил към Jackson или Ibanez. Възможно ли е да ми кажете конкретни марки/модели?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 36
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

еми кажи какво свириш и горе доле каква китара търсиш - да има ли флойд, да няма ли??? Тия евтинджосите са зле откъм флойд - имал съм досег с гореспоменатата IBANEZ GRG270 GIO и не ми хареса особено.

 

Зависи дали свириш блус или рок/метъл... или чалга по кръчмите... Иначе тоя роланд е добро кубе..и 30 вата не са никак малко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам ще свиря нещо тежко (принципно не знам дали искам по-мазен звук, или по гринд :/)... и според моите познания ще ми трябва хамбъкър.

За флойд - попринцип ме кефи, но знам факта, че ако е евтиния няма да е много добре, тоест мога да мина и без него.

За въпросния роланд - точно такова кубе исках да си взема, но не знам дали ще мога да свиря нормално докато пред мен бият барабаните...

Кефят ме както звука на Alexi Laiho (CoB), така и острия дистър на Slipknot, така и дистъра на Venom... Предполагам ако взема някоя китара и в бъдеще започна да разбирам "повече", ще знам какво ще ми трябва. Та затова питам как да си разпределя бюджета ако ще имам общ бюджет за китара+кубе...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За китара - ако искаш по-остър метълски звук бих препоръчал Ibanez RG321MH.

За по-рокаджисйки и "по-мазен" звук - Vintage V100 или Vintage VS6(май така беше SG копието),като VS6 може да се каже,че се намира посредата между В100 и айбанеца.И двете китари са около 600 лв.Имай напредвид,че между айабнеца и винтиджа има голяма ралзика "на пипане" и е въпрос на вкус коя ще ти допадне повече.

За кубето- нещо втора употреба със добър драйв канал или(тук може и да ме нагрубят) някой стар лампов усивлател да речем MV3 или нещо такова с една колона 12" Celestion и някакво педалче настаро.Тези усивлатели вървят около 100 и малко над това лв,колона 1Х12" правена със Celestion говорител би трябвало да е около 100-200лв(в зависимост от говорителя и самата колона) и един дисторшън около 100 лв се вписва в този бюджет и е съвсем достатъчно за репетиции.

Schecter несъм пробвал,но съм слушал само хубави думи за тях.Незнам в България внася ли ги някой и къде могат да се пробват,но ако имаш възможност го направи.Vintage има в xxxx.Айбанец ги внася Икономов,по магазините в София незнам къде може да има.

Тези китари са без тремоло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро като ходих до София да разглеждам китарите останах с добро впечатление за Jackson-ите... дадоха ми в xxxx-a да пробвам няколко и ми допаднаха доста... не беше модел Flying V...

Усещам, че може би в тази тема ще се объркам още повече... толкова много варианти. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kитари като китари. Лицензен флойд. Адаптери, различни в зависимост от цената и модела, обикновено елшови тела, гриф, който е ОК, но е често срещано при тия китари усукване с няколко градуса(лични наблюдения върху китари за ремонт).

 

Не мога да кажа дали са по-некачествени или по-качествени от други марки в тоя ценови клас.

В общи линии си отговарят на цената.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е добре, да :icon_shithappens: можеш и на сцена да излезеш с него. И, въпреки, че колкото поддръжници имат Boss във форума, толкова и противници, аз пак ще кажа Boss са си Boss!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че едно Jackson MG ще ти излезе колкото целият бюджет. Има ги в xxxx.

Всъщност от колко време свириш, щом си се насочил към MG? Предполагам, че щом търсиш нещата да са за репетиции - година, две? Сам си прецени за китарата, но аз мисля, че началният клас китари на Jackson ще свърши добра работа. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свиря от няма и година, а свиренето ми е от дъжд на вятър, нямам собствена ел. китара, наскоро се сдобих с една измсилена класическа кремона с всичко огънато, свири едвам, едвам... Всичкия ми експириънс (който е убер малко) съм го натрупал на разбибитения squier на братовчедка ми... който всъщност е с откъснато тремоло в моста, но това е друг въпрос, след настройка китарата се разстройваше след 10 минутно свирене, след като мина през мен си стои дни без да мръдва значително.. но стига съм се хвалил - не мога да свиря на китара. Целта ми е с едни приятели, които искат и те да се научат да свирят да си сформираме групичка и тъй да трупаме експириънс, то било с кавъри или собствени произведения. Свиря на пиано от детската градина (прекъсвал съм за няколко години..) от скоро пак го захванах. В момента ходя на уроци по класическа китара (защото в града ми няма кой да ми дава уроци по ел... :/). Предполагам и най-простата китара би ми свършила доста работа... Имам голямо желание да се уча да свиря. На 15 от Хасково съм.

Редактирано от Ex74
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има още 1 китарист, който е най-добре от нас откъм китарен експриънс, басист/вокалист, клавирист/китарист/вокалист (аз), барабанист-а, който си чака барабаните от баща му (който свири в http://www.nephwrack.com/nephwrack_dilian.html).

И аз не знам какво искам да свирим точно. Нещо пауъро-трашо-мелодико.. не знам си какво :)

Ще правим кавъри на известни парчета и ще видим какво ще ни допадне.. може би.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.