Jump to content
Българският форум за музиканти

Rq: Презентация на електрическа китара


tNd

Recommended Posts

Здравейте съфорумници , един голям поклон като за начало от мен . Та да премина на проблема , учителката по английски ми изисква презентация по специалността "електроника" , а аз от скоро се зарибих да "дрънкам" на класическа китара и ми се стори доста добър варианта да науча повече за инструмента въпреки ,че няма да е точно класическа . Мисля в краен случай да копирам от википедиа , но ми трябват към 10 страници на шрифт 8-10 , а от там няма да стигнат и реших да се обърна към вас тук дори да не откриете презентация ще се радвам на всякакво интересно четиво по въпроса .

Редактирано от tNd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търсачката.

 

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=46716

 

Иначе в Гугъл валяло за устройство на китарата, история, чаркове, видове, снимки, схеми, и каквото можещ да се сетиш въобще. Никой няма да седне да търси вместо теб да пише, или дори да търси неща, които всеки би могъл да намери сам с изключително малко търсене.

 

Може евентуално да започнеш с историята на инструмента, как се появява, кога, защо, къде, кои първи са се сетили, какво са свирили, след това развитието, и така чак до наши дни. Може да споменеш големи китарни имена - Лес Пол, Хендрикс, Блекмор, Пейдж, Запа, дъртите черни блусари. Като многостилов инструмент може да споменеш различните стилове, в които се използва - а те са изключително много.

 

Ако случайно не докараш обема на цялата история, може да включиш малко история и на китарните усилватели. Някой беше направил много готина темичка преди време за историята на ламповите ампове - мисля, че беше metalhammer. И пак, в Гугъл ще намериш много неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пък може и да заима ако тръгнем по жицата...

Някъде в раздела изработка и ремонт мисля че Никифена беше пуснал една книжка за китарни ефекти и т.н. където беше описано и с достатъчна подробност как точно работят адаптерите ефекти и т.н. ако подходиш от тая гледна точка ще се получи. Преди 4-5 години имах нещо подобно в училище и се получи доста добре :girl_cray2:

Редактирано от Fender_str
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търсачката.

 

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=46716

 

Иначе в Гугъл валяло за устройство на китарата, история, чаркове, видове, снимки, схеми, и каквото можещ да се сетиш въобще. Никой няма да седне да търси вместо теб да пише, или дори да търси неща, които всеки би могъл да намери сам с изключително малко търсене.

 

Може евентуално да започнеш с историята на инструмента, как се появява, кога, защо, къде, кои първи са се сетили, какво са свирили, след това развитието, и така чак до наши дни. Може да споменеш големи китарни имена - Лес Пол, Хендрикс, Блекмор, Пейдж, Запа, дъртите черни блусари. Като многостилов инструмент може да споменеш различните стилове, в които се използва - а те са изключително много.

 

Ако случайно не докараш обема на цялата история, може да включиш малко история и на китарните усилватели. Някой беше направил много готина темичка преди време за историята на ламповите ампове - мисля, че беше metalhammer. И пак, в Гугъл ще намериш много неща.

 

 

 

Извинявам се за неудобството , помолих всеки , който има възможност не съм искал да задължавам никого . Знам ли може някой да е имал нещо подобно и да сподели готов проект , далеко бях от мисълта някой да седне да го пише вместо мен .

 

П.П.Относно колко общо имат/нямат http://en.wikipedia.org/wiki/Tube_amplifier мисля да добавя малко от тази страхотия към презентацията надявам се да се получи . :punk_guitar:

Редактирано от tNd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля,че си се ориентирал, ама не точно. Първо питаш за китара после пускаш линк за ламповите усилватели. Като човек,който не разбира кой знае колко от електроника и електротехника бих те посъветвал да се спреш на китарната апаратура- усилватели,ефекти (не знам колко адаптерите влизат в идеята) и тн. За мен като невежа в тях има повече електронни елементи от колкото в скуайъра ми (като изключим адаптерите,които все още са там :punk_guitar: )Спри малко и помисли по въпроса какво ми трябва точно и питай тогава пак :thumbs_up:

 

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.